[Вибираємо меблі ідей 2021 року]
Особливість типових квартир вітчизняного житлофонду — вкрай обмежений простір передпокоїв. Протягом багатьох років саме прохідне місце квартири виконувало винятково функціональну роль. В результаті незатишна вузька передпокій домінувала та переважала. Але з будь-якого, навіть самого непрактичного приміщення можна зробити родзинку інтер’єру. Як? Про це далі…
Дизайн передпокою для вузького коридору: колір, дзеркала, аксесуари в оформленні
Колірне оформлення
Грамотне оформлення кольором – універсальне рішення, що дозволяє зорово скоригувати простір. Досягти потрібного ефекту можна правильним поєднанням світлих і темних відтінків. Для цього варто дотримуватись кількох правил:
- якщо оформити стіни та стелю в темних тонах, меблі в цьому випадку потрібно вибирати холодних або світлих кольорів – бежевого, попелястого, кремового тощо.
- допускаються і яскравіші варіанти. Наприклад, меблі оливкового кольору – чудовий вибір. Тут важливо не переборщити із кольоровим тлом;
- для дверей краще будуть також світлі тони.
Ці поради універсальні як для дизайну нової квартири, так і для ремонту в хрущовці.
Дзеркала
Не секрет, що найпопулярніший прийом візуального розширення простору – використання дзеркал. Існують базові аспекти роботи із дзеркалами. Так, у довгому приміщенні дзеркало можна прикріпити як до самих меблів (наприклад, до шафи-купе), так і повісити наприкінці коридору.
Здавалося б, дзеркала в будь-якій варіації оформлення вузької передпокою завжди виглядатимуть виграшно. Але не все так просто. У не дуже довгих вузьких коридорах краще віддати перевагу декільком компактним дзеркалам, ніж одному великому. Добре, якщо в передпокій поміститься ще й акуратний комод із дзеркалом. Якщо вона занадто мала, то оптимальний, а іноді єдиний варіант — установка дзеркальної шафи-купе.
У дизайні вузького коридору цілком допустима повноцінна дзеркальна стіна, яка візуально подвоює простір. Подібне рішення – зовсім не привід відмовлятися від трюмо чи звичайного дзеркала у рамі. Якраз навпаки, ефект дзеркала в дзеркалі додасть вузької передпокою не тільки обсягу, а й якоїсь сюрреалістичності.
Аксесуари
Навіть дрібні деталі здатні суттєво скоригувати вузьке приміщення. Кольорові картини виглядатимуть ефектним акцентом на світлих стінах і візуально розвантажать інтер’єр.
Також можна використовувати два-три симпатичні яскраві килимки. Дуже оригінально у відповідному інтер’єрі виглядатиме їхній дизайн у вигляді квіток або листя, який приховає недоліки вузького коридору. Але подібне рішення — оптимальний варіант для довгих, але нешироких передпокоїв.
Відмінна ідея для коридору – відкидний пуф. А якщо відкидна система буде вбудована в комод або шафу, це істотно заощадить простір.
Меблі для вузького коридору
Повноцінні габаритні меблі не підійдуть для вузьких передпокоїв. Вона з’їдає чимало простору. Пам’ятайте, що по ширині коридор повинен бути не менше 1 метра. Тому найкращим рішенням у цьому випадку буде придбати меблі на замовлення. Необхідний мінімум: полиця для взуття, шафа, вішалка, дзеркало. Важливий критерій меблів для тонкої передпокою — функціональність. Кожен предмет потрібно розставити максимально практично та комфортно, не перевантажуючи приміщення.
Головне правило — ні в якому разі не ставити меблі по обидві стіни коридору. Передпокій здаватиметься ще вже.
Що стосується вибору шафи, оптимальним варіантом буде встановлення моделі з дверима-купе. Її особливість – розсувна система, яка значно заощаджує простір. Двері шафи-купе можуть бути дзеркальними, матовими, напівпрозорими або комбінованими. Прекрасна ідея для компактної передпокою – практична шафа-купе з відкритими полицями.
Для зберігання сезонного повсякденного одягу та взуття можна обзавестися відкритою зоною з полицями та гачками. Також дизайнери радять підвісити кілька полиць над стелею, що додатково заощадить площу.
Меблі на замовлення для вузької передпокою
На сьогоднішній день завжди є можливість зробити меблі на замовлення. Найчастіше такий вибір обумовлений безвихіддю, коли потрібні меблі непросто знайти у магазинах.
Меблі на замовлення мають велику перевагу – можливість самостійно регулювати розміри під кожен сантиметр приміщення. Проте ціни у разі можуть перевищувати магазинні. Прекрасною альтернативою стане комплект із необхідних предметів меблів. Можна підібрати модульні комплекти та кожен предмет поставити на своє місце. Найчастіше подібний набір складається з тумби для взуття, вішалки для одягу та великого дзеркала. На стіну можна повісити додаткові полиці.
Світлове оформлення
Грамотно підібране освітлення для вузького коридору здатне кардинально змінити сприйняття невеликого простору. Взагалі невеликі передпокої страждають від нестачі світла. Тому тут важливо передбачити кілька світлових сценаріїв. Крім центральної люстри, варто використовувати точкові чи будь-які інші світильники, бра. Крім цього, можна організувати додатково підсвічування на стелі.
Ремонт у передпокої з вузьким коридором
Найчастіше вузькі коридори зустрічаються у хрущовках. Якщо ви задумали ремонт, то можете скористатися такими прийомами:
- між залом та коридором можна розширити отвір. Це поєднає простір, але тут важливо витримати оформлення прилеглих кімнат та зони біля входу в одній стилістиці;
- можна оформити стіни по-різному за допомогою фактурних шпалер. Віддавайте перевагу світлим тонам;
- дизайнери радять додати декоративні деталі на стіни та стелю. Це можуть бути карнизи, архітектурні склепіння, високі плінтуси.
І насамкінець хотілося б дати універсальну пораду: якщо сумніваєтеся в тому чи іншому рішенні, завжди керуйтеся принципом «чим менше, тим краще». Не перестарайтеся з меблями, кольором, шукайте непомітні контрасти.
Враховуючи всі рекомендації, ви, безперечно, отримаєте приголомшливий результат! А дизайн такої незручної на перший погляд кімнати не буде проблемою.