Встановлюємо мийку своїми руками - інструкції та ВІДЕО
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Встановлюємо мийку своїми руками — інструкції та ВІДЕО



Миття на кухні має стратегічно важливу роль, тому вибирати та встановлювати її своїми руками потрібно правильно.

Вибір кухонної мийки та підготовка до її встановлення

Перш ніж вирішувати, як встановити мийку в стільницю, потрібно визначитись із вибором виробу. Оптимальний варіант – підключення глибокої раковини та не надто високого змішувача – у цьому випадку буде мінімум бризок при миття посуду. Раковина має бути глибокою, щоб у ній зручно було мити габаритні каструлі чи складати тарілки після сімейного обіду.

Має значення і матеріал – найлегше самостійно підключити традиційне миття з нержавіючої сталі. Хорошим рішенням стане емальована сталь.

Установка кухонного миття своїми руками вимагає наявності наступних інструментів, матеріалів:

  • герметика;
  • Саморізів та викрутки;
  • Лобзика;
  • Кріплень (як правило, вони входять у комплект із виробом).

Порада! Перед тим, як закріпити кухонне миття, слід ретельно обробити всі посадкові місця герметиком. Це забезпечить якісну гідроізоляцію та захист ДСП від пошкоджень унаслідок високої вологості.

Типи кухонних раковин

Установка миття на кухні своїми руками може проводитись за різними технологіями. Вибирається спосіб монтажу залежно від типу конструкції раковини:

  1. Накладні вважаються бюджетними і простими в установці своїми руками. Раковина надягається на окрему тумбу. Мінус такого варіанту – між миттям та тумбою залишаються зазори.

Установка накладної мийки для кухні

  1. Врізні встановлюються безпосередньо в стільницю, для чого потрібно випиляти відповідний отвір.

Врізне миття для кухні

  1. Підстільні раковини відносяться до більш дорогого сегменту, кріпляться нижче за стільницю, завдяки чому забезпечують чудову герметизацію і зовнішній вигляд.

Підстільна раковина для кухні

Монтаж накладної раковини

Демократичну накладну раковину, що вбудовується, виготовляють з нержавіючої сталі. Вона монтується на окремий модуль та закриває всю його верхню частину. Тут дуже проста установка – для кріплення використовуються спеціальні Г-подібні елементи з косим прорізом. На одну раковину передбачається близько 4-5 таких кріплень.

Порада! Підключення змішувача проводиться до етапу установки раковини (мийка монтується вже з встановленим обладнанням) – інакше на наступних етапах робити це буде незручно.

Як кріпити своїми руками накладне миття:

  1. Потрібно прикласти Г-подібні кріплення до тумби з внутрішньої сторони та зробити позначки;
  2. Прикрутити у помічених місцях шурупи. Важливо вибирати короткі шурупи 15-мм і вкручувати їх так, щоб вище позначки залишалося 5 мм, не менше;
  3. Торець ящика покрийте герметиком – він захищатиме меблі та додатково приклеюватиме раковину;
  4. Після цього мийка встановлюється на вкручені в тумбу шурупи і переміщається до повного прилягання;
  5. Потім кріплення фіксуються, надлишки герметика стираються, можна починати підключення раковини до водопроводу та каналізації.

https://www.youtube.com/watch?v=EQ8L_8SUqBw

Врізний тип раковини – покрокова установка

Звичайно, накладне миття своїми руками встановлювати легше, проте врізна модель забезпечує більший рівень герметичності і виглядає на тумбі із загальною стільницею дуже акуратно. Питання, як врізати мийку в стільницю, вирішується досить просто — потрібно лише правильно проробити отвір під раковину.

Установка миття в стільницю виконується за таким алгоритмом:

  1. На стільниці знаходять місце установки раковини та визначають форму майбутнього отвору. Для цього мийку перевертають і обводять по контуру прямо на стільниці або картоні. Якщо ви вибрали виріб складної форми, то готовий шаблон, швидше за все, вже є в комплекті — це допоможе вирізати потрібний отвір;
  2. Готовий шаблон прикладають до стільниці з відривом близько 7 сантиметрів від краю і починають вирізувати. Для цього від краю шаблону відступають 1,8 см углиб, залишаючи опору для бортів раковини;
  3. На лінії розпилу спочатку роблять отвір дрилем, а потім вирізають контур електролобзиком. Нижню частину стільниці закріплюють, щоб вона не випала при випилюванні і не пошкодила край поверхні, що залишилася;
  4. По контуру спила наноситься герметик. Їм покривається і нижні місця стиків мийки;
  5. Можна починати кріпити мийку — вона притискається струбцинами, що входять в комплект;
  6. Після того, як надлишки герметика буде видалено, можна починати підключення комунікацій.

Монтаж миття врівень або нижче за рівень стільниці. Раковини незвичайної форми

Врізне миття можна кріпити врівень зі стільницею — але це трудомісткий процес, що вимагає досвіду, оскільки передбачає зняття шару стільниці під бортиком. Глибина зняття дорівнює висоті борту з шаром герметика.

Якщо ж ви вирішите встановити і підключити мийку, щоб вона була нижчою за рівень столу, то доведеться вдатися до послуг фахівців. Адже такий спосіб монтажу вибирається для дорогих конструкцій – не зі сталі, а із природного, штучного каменю. Для кріплення в цьому випадку потрібні спеціальні інструменти – наприклад, лобзик і пили з алмазним напиленням. Адже в таких раковинах може не опинитися отвори для зливу води – повне розпилювання виробів у промислових умовах не здійснюється. Раковини із природних матеріалів кріплять спеціальним монтажним клеєм.

Що ж до мийок незвичайної форми, всі вони поставляються з паперовим шаблоном, яким вирізується установочний отвір.

Ще 3 важливі поради

Бажаєте підключити раковину самостійно правильно? Не забудьте ще 3 нюанси:

  1. Гумові ущільнювачі найкраще замінити на силіконовий герметик. Гума не забезпечить щільне прилягання і не має достатнього терміну служби, тоді як герметик заповнить всі зазори та тріщини;
  2. Мийки з природного або штучного каменю краще підключати вдвох, щоб не допускати падіння та псування;
  3. Кріплення мийки до стільниці або модуля шурупами здійснюється виключно вручну. Використання інструменту може створити надто сильну напругу, через що конструкція може пошкодитися.

Головні правила підключення

Коли роботи зі встановлення завершено, можна зробити підключення раковини. Для цього шланги, через які проходитиме холодна та гаряча вода, підключаються до загальної водопровідної системи.

Порада! З’єднання вимагає використання гумової прокладки для кращого ущільнення місця стику.

Після того, як шланги будуть закріплені, підключення ведеться у такій послідовності:

  • У раковину вводиться випуск сифона (краще використовувати S-подібні конструкції, оскільки пляшка занадто швидко засмічується);
  • До сифону додається труба (кутова жорстка або гнучка гофрована);
  • Труба від сифона виводиться у каналізаційну трубу;
  • Проводиться перевірка всіх з’єднань на предмет протікання.

Докладніше про встановлення сифону читайте тут: встановлення сифону на кухні за 4 кроки

Може виявитися, що діаметри труб від сифона або каналізаційної сильно відрізняються. І тут обов’язково використання перехідника – ущільнювальної манжети. На цьому встановлення кухонної раковини вважається завершеною.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:18 Середня оцінка: 4,67 із 5)
Встановлюємо мийку своїми руками - інструкції та ВІДЕО Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *