Встановлення сифону для кухні за 4 кроки (з фото)
Установка сифону на кухні — це дуже просте завдання, яке займає максимум 20 хвилин і не вимагає нічого, крім викрутки. Особливо якщо вам потрібно поставити новий сифон на ще не встановлену нову раковину. А ось якщо вам потрібно замінити старий пристрій, то складність полягатиме в основному в демонтажі, а не в установці. Тому кликати сантехніка та витрачати на це гроші немає особливого сенсу.
Сифони під кухню бувають різні — для звичайних і подвійних мийок, з можливістю підключення до пральної або посудомийної машини, з переливом або без, з металу або пластику, на кшталт пляшки або труби. Але всі вони встановлюються приблизно за одним принципом, тому ми написали одну покрокову інструкцію з доповненням — встановлення сифона з переливом і монтажу подвійного сифона для двочашної раковини.
І, звичайно, у всіх сифонів одне перепризначення – не пропускати гази, тобто запахи з каналізації за допомогою гідрозатвора, що утворюється у відстійнику, а також затримувати в ньому залишки їжі, сміття, дрібні предмети.
У цій інструкції ми розглянемо спосіб монтажу звичайного пластикового сифону пляшкового типу, який найчастіше доповнює саме кухонну раковину, адже його дуже просто чистити.
Вам знадобиться
- Викрутка – для демонтажу вам потрібна міцна викрутка потрібного розміру, а при встановленні нового сифона можна обійтися навіть монеткою, особливо якщо ви придбали сучасну модель сифона;
- Ножування, рулетка, наждачний папір – іноді потрібні для обрізання труб або гофри до потрібних розмірів та шліфування країв.
Крок 1. Демонтаж старого сифону
Перед тим, як встановити новий сифон для кухні, потрібно зняти старий. Для цього візьміть міцну викрутку і відкрутіть гвинт у центрі ґрат у зливному отворі як показано на фото праворуч. Обов’язково поставте тазик під сифоном. Коли сифон знімається, протріть зливний отвір.
- Гайка і гвинт зливних грат часто з часом прикипають один до одного, а тому дуже складно відкручуються. Якщо ви не можете розкрутити гвинт, потрібно від’єднати нижню частину сифона, залишивши один патрубок, а потім спробувати покрутити, щоб допомогти гайці і гвинту звільнитися. Найчастіше цих маніпуляцій буває достатньо.
Крок 2. Складання сифону
Розкладіть всі деталі перед собою, розгрупувавши їх за видами, і тоді ви побачите, що деталей багато лише на перший погляд, а насправді зібрати їх можна інтуїтивно, тому що всі прокладки підходять за розмірами до відповідних частин сифона.
- Влаштування пляшкового сифону (без переливу): ущільнювальні прокладки-кільця різних діаметрів, накидні гайки, патрубок, 2 частини сифона, гофра, а також зливні грати та гвинт;
- Всі елементи потрібно затягувати щільно, але не надто сильно, щоб не пошкодити крихке пластмасове різьблення та прокладки.
Ось як потрібно правильно збирати сифон для кухні:
- Спочатку беремо найбільшу плоску прокладку і надягаємо її на найбільший отвір сифона, а потім прикручуємо до нього кришку-ковпак. Тепер ви побачите, що сифон має 2 отвори різного діаметру – зверху та збоку.
- Тепер беремо патрубок (він буде кріпитися до раковини) і підбираємо до нього конусну прокладку і накидну гайку. Спочатку надягніть на патрубок накидну гайку, потім натягніть конусну прокладку тупим кінцем вгору. Вставляємо патрубок у верхній отвір сифона та щільно, але не надто міцно, закручуємо їх.
- Іноді патрубок з лійкою зливу потрібно попередньо також з’єднати в єдине ціле;
- Будьте уважні – у цій зливній вирві патрубка обов’язково має бути гайка, не втратите її в процесі роботи.
- Залишилося так само прикрутити гофровану трубу: надягаємо на неї накидну гайку, потім натягуємо конусну прокладку тупим кінцем вгору, а потім прикручуємо гофру до сифона. Ну, ось і все, сифон зібраний. Інші деталі нам знадобляться для наступного кроку.
Крок 3. Встановлення сифону
Час встановити зібраний пристрій:
- кладемо на патрубок сифона рифлене кільце ущільнювача смужками вгору, а під металеву решітку натягуємо кільце, що залишилося як показано на фото нижче;
- тепер підставляємо сифон під раковину (під зливний отвір), притримуємо та вирівнюємо його, а зверху, тобто. вже над мийкою, кладемо металеві ґрати;
- вставляємо гвинт у решітку та закручуємо його викруткою або монеткою.
Крок 4. Підключаємо гофру до стояка каналізації
Останній крок просто підключаємо гофру до каналізації, подовживши її до потрібної довжини.
- Зазвичай діаметр гофри для каналізації дорівнює 50 або 40 мм, а самі гофри часто випускаються в діаметрі 50 мм, яку можна обрізати ножівкою до 40 мм за необхідності;
- Замість гофрованої труби можна і навіть бажано використовувати жорстке відведення.
Тепер перевіряємо сифон на текти, заповнюємо його водою, щоб утворився гідрозатвор. Якщо ніде не тече, ви все зробили правильно.
Доповнення – встановлення сифона з переливом
Якщо ваша раковина з переливом, то установка сифона буде проводитись приблизно в тій самій послідовності, що описана вище. За винятком того, що на етапі складання пристрою (див. крок №2) потрібно додатково зібрати сам перелив, як показано на фото нижче. Принцип з’єднання переливу з відведенням патрубка такий самий, як у попередній інструкції – спочатку накидаємо гайку, потім кільчасту прокладку тупим кінцем до переливу, потім вставляємо перелив у відвід і затягуємо гайку.
Тепер потрібно з’єднати раковину з переливом за допомогою гвинтика та викрутки. Далі діємо згідно з інструкцією за кроком №3 та №4.
А як встановити сифон для подвійного миття?
Двосекційне миття має оснащуватися спеціально призначеним для них подвійним сифоном. Такі сифони мають два випуски, які об’єднує один сифон, який може бути як колбоподібним, так і трубчастим. Вони також можуть мати відводи для пральної або посудомийної машини, як на фото зліва.
Установка проводиться за описаним вище принципом з тією різницею, що спочатку потрібно прикрутити два патрубки зі зливом до двох раковин, потім під раковинами потрібно з’єднати два патрубки провідником, а потім до провідника прикрутити інші частини пристрою. При необхідності труби потрібно обрізати до потрібної довжини ножівкою, відшліфувавши краї паперу наждачной.
Читайте також: