Все що ви хотіли знати про кондиціювання
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Все що ви хотіли знати про кондиціювання


Все про кондиціювання

Чи дійсно клімат на нашій планеті стає теплішим, чи це маркетинговий хід виробників холодильної техніки, але факт залишається фактом — ми вже все більше не можемо уявити своє житло або офіс без комфортних умов у теплу пору року.
Що ж потрібно зробити, щоб кондиціонер м’яко вписувався в інтер’єр, або як облаштувати та заховати у просторі центральні системи кондиціювання та холодопостачання? Чи дійсно воно необхідне для деяких приміщень, а в яких кімнатах їх установки можна уникнути?

Насамперед необхідний грамотний підхід до поділу на зону кондиціювання всієї житлової площі. Якщо у вас все шибка виходить на південну сторону, і при цьому стеля приміщення, є дахом будівлі, без технічного поверху і горища-то тут наявність кондиціонера обов’язково. Якщо ви живете в квартирі, в якій постійно панує півтінь, під вашими вікнами ростуть високі дерева, а вікна виходять на північний бік, то тут можна краще обійтися монтажем припливно-витяжної вентиляції. А якщо ваш будинок є і вашим офісом, і кількість замовників і клієнтів щодня все більше збільшується, ще й при постійній роботі різноманітності офісної техніки — той тут точно без професійних систем кондиціювання не обійтися. І пам’ятайте, що в жодному разі не можна підбирати потужність кондиціонера за загальною площею квартири у квадратних метрах. Адже потреба в холоді 100 м 2 цокольного поверху житлового будинку може протилежно відрізнятися від тієї ж потреби 100 м 2 мансарди, зі склінням з трьох сторін світла!

Що ще грає вирішальну роль при виборі типу системи холодопостачання? Звичайно, це два основних параметри: перший, це загальна висота стель приміщення, і друге — можливість встановити зовнішній блок на фасаді будівлі, або на його даху. Продумайте це питання заздалегідь, тому що не всі будівлі, що знаходяться, наприклад, в історичній частині міста, можуть дозволити собі таку розкіш як кондиціонери на фасаді. А ось велика висота стель будівлі, і ще наявність сусідів згори, нерідко обмежує ваш вибір кондиціонера на користь лише промислових моделей, тому що відстань між внутрішнім і зовнішнім блоком тут може вийти чимало.

Вирішальну роль також при виборі типу кондиціювання для дому, грає те місце, куди ви відводитимете дренаж від кондиціонера. Якщо на вашому фасаді можна повісити зовнішній блок, то і проблем з виведенням дренажу не виникне. Якщо ж у вас буде встановлений канальний або стельовий внутрішній блок, то тут краще відвести дренаж в систему внутрішньобудинкової каналізації, попередньо передбачивши водяний затвор, щоб уникнути появи небажаних запахів у будинку.
Пам’ятайте, що система дренажу ще повинна бути змонтована в стельовому просторі з ухилом, щоб дренажна рідина видалялася самопливом, а це в свою чергу веде до збільшення простору за підвісною стелею і зменшення висоти полиці в чистоті.
Також для такої системи потрібно залишати непомітні технічні люки, у стінах або стелі, які можуть приховати в інтер’єрі тільки справжні дизайнери, професіонали своєї справи. Без цих дрібних, а насправді технологічно необхідних моментів ваша система кондиціонування буде закрита для обслуговування та ремонту, а у разі виникнення аварійних ситуацій, положення навіть погіршиться. Подумайте про це заздалегідь, попередньо все зваживши!

І лише після деталізації всіх цих тонкощів, можна подумати про те, чи прикрасить внутрішній блок кондиціонера ваш інтер’єр. Добре якщо ваша квартира знаходиться в сучасному будинку, з централізованою системою холодопостачання, тоді дизайнеру не важко приховати в стельовій або пристінній зоні фанкойли або припливні грати від повітроводів. А от якщо в такому ж будинку це питання не продумане, а житлові площі не маленькі, і вимагають процесу охолодження, то краще вибрати такі системи як касетні кондиціонери, канальні, системи чиллер — фанкойл, VRV системи.
Може бути спочатку ваші витрати на покупку, монтаж та запуск цього обладнання перевершать ваші очікування, зате потім протягом десятиліть витрати на кондиціювання житла значно скоротять ваші початкові витрати.

Придивіться до нових моделей кондиціонерів, адже виробники прагнуть оновлювати лінійку побутових кондиціонерів щороку. І всі їхні дії спрямовані на збільшення довговічності холодильного обладнання та скорочення ваших витрат при експлуатації його в майбутньому. А лише в комфортному будинку, з регульованою температурою та вологістю, ви почуватиметеся по-справжньому добре та затишно.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *