все, що потрібно знати про габарити (фото в інтер'єрі)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

все, що потрібно знати про габарити (фото в інтер’єрі)У плануванні кухні з островом закладена ідея функціонального комфорту та компактності – те, що знадобиться у цій зоні, має розміщуватись на відстані витягнутої руки. Стандартні розміри острівного меблевого комплексу: висота 900 мм, ширина – понад 1 метр, довжина – 0,6-1,5 і більше метрів.

Розміри острова

Традиційний острів на кухні варто розміщувати у тому випадку, якщо загальна площа приміщення – понад 20 квадратних метрів. Для відносно невеликої кімнати 15-20 кв. м вибираються компактні, складні чи мобільні варіанти, такі як на фото нижче.

Малий острів для кухні до 20 кв.  м

Детально про габарити

Кухня з островом – це зручно за рахунок влаштування ще однієї робочої зони в приміщенні. Установкою острівного елемента додається до 25% корисної робочої площі. Крім того, сюди можна вивести електричні розетки та встановити техніку, розташувати духовку або раковину.

Стіл-острів на кухні

Загальний простір, зайнятий островом, не повинен бути більш ніж 10% від загальної площі кухні, а проходи навколо нього обов’язково повинні бути не менше 1 м завширшки — інакше приміщення виявиться перевантаженим і пересуватися по ньому буде важко. Тому в невеликих кухнях острівець може виконуватись мобільним, а не стаціонарним – на коліщатках.

Отже, основні розміри острова повинні відповідати таким правилам:

  • Стандартна висота столу – 92 см;
  • Якщо кухні часто ведуться роботи, потребують зусиль (наприклад, виміс тесту), то стільниця виконується нижче – 76 див;

Для господарок, які часто готують випічку, гарним варіантом стане дворівневий острів.

Дворівневі острівні столи

  • Якщо острів замінятиме обідній стіл, то мінімальна відстань між сидінням стільців і верхом стільниці – 300-320 мм. Довжину стільниці стола-острова можна розрахувати за принципом 600 мм на одного, хто сидить.

Розміри острова та стільців

А щоб користуватися островом було зручно, потрібно дотриматися правила робочого трикутника — плита, холодильник і мийка повинні розташовуватися на відстані 1,5 метрів, і ці точки повинні при з’єднанні утворювати трикутник.

Форми кухонного острова

Планування кухні з островом може включати центральні елементи наступних форм:

  1. Прямокутник — найтрадиційніша і найпоширеніша форма для острова, чудово вписується в невеликі витягнуті простори.

Прямокутний острів для кухні

  1. Квадратний острів розміщують на кухнях квадратної форми, або у випадку, якщо гарнітур розташований за П-подібною схемою.

Квадратний острів

  1. Напівкругла форма відмінно підходить для острова з барною стійкою, при цьому округлена частина повинна бути з боку барної стійки, як показано на фото.

Напівкруглий острів для кухні

  1. Найзручніший острів на кухні – стіл U-подібної форми або форми розімкнутого кола, оскільки він дозволяє все необхідне розмістити в межах крокової доступності.

Острів U-подібної форми

  1. Бувають і повністю круглі та овальні острівні столи.

Круглий та еліпсоїдний острів для кухні

А взагалі форма може бути будь-якою – від зиг-загу до шестигранника. Але висота вони приблизно однакова – 90-92 див.

Інші форми острівних столів

Великі кухонні острови можна візуально зробити легше, оснастивши їх відкритими полицями та ящиками зі скляними фасадами або вибрати стіл без прикрас, і звичайно, білий колір зробить його значно менш громіздким.

Великі острівні столи

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:37 Середня оцінка: 4,68 із 5)
все, що потрібно знати про габарити (фото в інтер'єрі) Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.