Внутрішня електропроводка.  Питання та відповіді.
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Внутрішня електропроводка. Питання та відповіді.


Внутрішня електропроводка.  Питання та відповіді.

Тільки на початку капітального ремонту, або будівництві нового житла, здається, що проект внутрішнього розведення системи електропостачання не такий уже й важливий, і без нього можна обійтися.
Насправді ж, незважаючи на те, що цей проект не потрібно реєструвати в будь-яких спеціальних службах, лише за його наявності можливе подальше проведення будівельних та оздоблювальних робіт. Адже саме внутрішня електропроводка, розміщення розеток та вимикачів, в майбутньому забезпечить вам комфортне перебування у своїй квартирі та стовідсоткову безперебійну роботу всіх побутових та електричних приладів у будь-який час доби.

Задумайтеся, скільки разів до ремонту ви боялися одночасно включати пральну машину та електричний чайник, і чи спали хоч раз спокійно, знаючи, що від перепадів напруги може згоріти компресор дорогого холодильника. Так ось, всі ці питання можна вирішити в комплексі, якщо зі зміною інтер’єру квартири замінити всю існуючу внутрішню електропроводку.

Не хвилюйтеся, що ці монтажні та демонтажні роботи займуть надто багато часу, або будуть надто трудомісткими. При сучасних матеріалах, можна повністю змонтувати всі нові електричні комунікації в квартирі, не демонтуючи попередні, особливо якщо ви живете в панельному будинку.

Почнемо з того, що вибираючи частини внутрішньобудинкової електропроводки або арматуру, потрібно заздалегідь визначиться з умовами її експлуатації. Тобто ще до капітального ремонту, та демонтажу стін, потрібно знати, де у вас буде звичайне сухе та утеплене приміщення, а де дроти та розетки вимагатимуть захисту від вологи. Тобто опалювані приміщення є найкращими місцями для внутрішньої розведення електричних мереж, вологі і холодні (лоджії, мансарди, горища) — складніші.

Другий аспект, це вартість складових електропроводки. Звичайно ж, можна прокласти плоскі кабелі з кріпленнями до стіни без захисних труб і покрити їх шаром штукатурки, але чи будете ви впевнені в міцності і довговічності подібної електропроводки?
Адже таким чином система не захищена від механічних пошкоджень, і при необхідності заміни, вам потрібно буде демонтувати все декоративне покриття стіни або стелі, а потім переробляти інтер’єр квартири. Чи вам це потрібно?

Якщо ж ви все ж таки вирішите використовувати гофротрубу або ПВХ — труби як захисний шар для одножильних проводів, то таким способом укладання, не тільки підвищите довговічність та експлуатаційні властивості електричної проводки, але і зможете скоротити терміни капітального ремонту квартири, якщо монтаж комунікацій планується прокладати в гіпсокартонних. перегородках, або ж у підшивних стелях. Не хвилюйтеся, що вам доведеться робити занадто глибокі штраби, щоб сховати захисні труби, і такі роботи будуть вам не по кишені.
Діаметр використовуваної гофротруби, як правило, обмежується розміром 16, 20 та 25 мм, і цього вистачає для запитки всіх побутових електроприладів та підключення точок освітлення. Майте на увазі, що прилади, що мають високу потужність або спеціальне призначення, вимагають окремого ланцюга для своєї безперервної роботи, що не допускає аварійних ситуацій. До них відносяться електричний проточний або накопичувальний водонагрівач, газовий двоконтурний котел, електрична поверхня та духова шафа на кухні, кондиціонер або припливно-витяжна установка для системи вентиляції.
Зате такий спосіб прокладання, у разі виникнення невеликої непередбачуваної ситуації дозволить електрикам легко змінити електропроводку до якогось одного приладу, а не шукати непридатний провід, геть-чисто руйнуючи новостворений інтер’єр вітальні або кухні.

Обов’язково потрібно при проектуванні системи внутрішнього електропостачання враховувати вимоги будівельних норм та правил, що обмежують кількість розеток або електроприладів в одному ланцюзі. Так, всі електричні комунікації повинні бути розділені на ланцюги, якими електрика подаватиметься до групи вимикачів або розеток. Їх кількість не повинна перевищувати 20 штук, і кожен ланцюг повинен бути забезпечений окремим запобіжником, який захищає прилади від короткого замикання або загальних навантажень.
Всі автоматичні вимикачі в результаті збираються всередину розподільного щитка, який найзручніше розмістити при вході в житло, в технічному приміщенні, щоб його зовнішнім виглядом не псувати інтер’єр квартири. Так ви повністю убезпечите електропроводку в будинку, і будете на довгі роки впевнені в її захищеності та довговічності.

І як не згадати про таке питання, як траєкторія прокладання всієї електропроводки, не важливо, при капітальному ремонті, або при новому будівництві. Вона повинна бути строго паралельна, або перпендикулярна до підлоги, а ще краще, якщо монтажники після виконання робіт, нададуть вам виконавчу схему. Тільки там ви зможете бути впевнені, що за якоїсь дрібниці, нехай це буде навіть свердління отвору в стіні, ви не зачепите дроти, і тим самим не порушите цілісність електричного ланцюга.

І, звичайно ж, пам’ятайте, що роботи із заміни та монтажу мереж електропостачання повинні проводити тільки кваліфіковані фахівці з досвідом роботи, і ніяке самостійне втручання у внутрішньобудинкові мережі не зможе вас надовго і надійно забезпечити енергопостачанням повною мірою.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *