визначаємо найкращі та найгірші види (фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

визначаємо найкращі та найгірші види (фото)


шпалери для кухні, що миються


Характеристика «мийні шпалери» – це дійсно експлуатаційна характеристика, а не окрема категорія шпалер. Але саме цією якістю повинен мати будь-який оздоблювальний матеріал на кухні. Давайте з’ясуємо, які види шпалер можна називати миючими.

Види та маркування – довідка для покупця

Шпалери, що миються, бувають:

 1. вологостійкі — можна протирати тільки м’якою ганчіркою, помірно змоченою у воді, а тому для кухні їх застосування не рекомендується;
 2. миються – можна протирати лише ганчіркою або губкою з використанням слаболужних розчинів. Це дозволить видалити пил, легкі забруднення, свіжі плями, але з жир;
 3. супермиючі — Допускається миття мильними розчинами за допомогою губки;
 4. супермиючі та стійкі до тертя — зносостійкі та вологостійкі покриття, які можна мити з розчином за допомогою не лише губки, а й щітки.

Зрозуміти, до якої категорії належить рулон, який вам сподобався, можна за символами на упаковці.

Піктограми для шпалер, що миються

Також шпалери, що миються, обов’язково маркуються за типом матеріалу.

Види шпалер, що миються, для кухні

Для кухні підходять такі види як:

 1. Спінений вініл — З яскраво вираженою об’ємною фактурою, без тиснення. Дуже легкі, але щільні, тому легко приклеюються, маскуючи незначні дефекти поверхні. Їх можна протирати, але дуже обережно та без використання щіток.

Спінений вініл

 1. Плоский вініл — це вініл гарячого тиснення. Різновиди: «Компакт-вініл», «Супермийка», «Шовкографія» (на фото нижче). Їх основа може бути так само паперовою або флізеліновою. Дизайн таких покриттів – це різноманітні імітації тканини, шкіри та ін. Плоский вініл відмінно миється, але не «дихає» і клеїться лише на рівні стіни.

Шпалери з плоского вінілу, що миються.

 1. Рельєфний вініл. Рельєфний вініл одержують шляхом тиснення рельєфного шару. Так можна імітувати декоративну штукатурку або будь-який інший поверхневий візерунок.

Шпалери під фарбування

 1. Структурні шпалери під фарбування – це флізелінові шпалери під фарбування. Відмінний оздоблювальний матеріал, який і дихає, і миється, переносить до 8 циклів фарбування на водній основі.
 2. Склошпалери — це покриття під фарбування, що складається зі скловолокна і має підвищені експлуатаційні якості, тому їх часто використовують для обробки нежитлових приміщень з високою прохідністю. Вони не бояться не вологості, ні тертя, а крім того вони повітропроникні. Основа у склошпалер найчастіше паперова, а фарбуються вони найчастіше акриловими фарбами на водній основі. Виконуються у стандартних текстурах – ромб, рогожка, ялинка тощо. Майте на увазі, що склошпалери згортаються в рулон лицьовою стороною всередину.

Склошпалери

Найкращі та найгірші шпалери для кухні

 • Найкращий вибір для кухні: так звані «тверді» вінілові шпалери на флізеліновій основі, які «дихають» і служать 15 років.

Вінілові шпалери на флізеліновій основі

 • Кращі шпалери, що миються під фарбування: склошпалери — вони набагато міцніше флізеліну.
 • Найгірший вибір для кухні: паперові шпалери – не найкращий вибір для кухні, навіть якщо це «дуплекс» (двошаровий папір) з вологостійким покриттям. Адже ці полотна не витримають великої кількості циклів миття, крім того вони вигорають і служать лише 5 років.
 • Найкраща основа: флізелінова – на відміну від паперової підкладки, флізелін не боїться вологості, не усихає, не деформується, перекриває тріщини до 2 мм, звукоізолює, не підтримує горіння, краще переносить переміщення стін будівлі. А ще його набагато легше клеїти, тому що смуги не розтягуватимуться від клею, а значить, малюнок буде легше стикуватися.

Нестандартні шпалери – пробкові та металізовані

Існують інші типи рулонних покриттів, які можуть класифікуватися як:

Металізовані шпалери
 1. Металізовані шпалери – це один із найсучасніших матеріалів. Чим вони відрізняються від стандартних рулонних покриттів? Основа тут – пористий папір та алюмінієва фольга, покрита захисним шаром та фарбою для забезпечення кращої зносостійкості. Захисний шар виконує також функцію діелектрика. Відрізняються такі покриття по-справжньому оригінальним зовнішнім виглядом з гладкою або рельєфною поверхнею.
 2. Коркові — Це екологічні покриття з кори коркового дуба. Основа у них буває паперовою та флізеліновою. Однак колірна палітра в даному випадку не надто різноманітна – це охра, темні та світлі коричневі тони. Шпалери з пробки вважаються гіпоалергенними і створюють якісний тепло-і звукоізоляційний шар. Чим їх можна мити? Вологими губками з миючим засобом – волога не завдає їм шкоди, оскільки на матеріал зверху нанесений захисний восковий шар. До речі, такі шпалери можуть прослужити близько 20-ти років.

Коркові шпалери

Ще три нюанси з обклеювання миючих шпалер

Обклеювання шпалер, що миються
 • Більшість покриттів, що миються, мають важку вагу (більше 120 г/кв.м), тому клей потрібно вибирати відповідний. Крім того, навіть якщо основа флізелінова, клей потрібно наносити і на полотно, і на стіни.
 • Для вінілових шпалер, що миються, потрібен антисептичний клей з фунгіцидами.
 • І найголовніше — клей для шпалер, що миються, для кухні повинен бути вологостійким.

Про правильне обклеювання кухні шпалерами читайте тут.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:23 Середня оцінка: 4,39 із 5)
визначаємо найкращі та найгірші види (фото) Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.