
визначаємо найкращі та найгірші види (фото)

Характеристика «мийні шпалери» – це дійсно експлуатаційна характеристика, а не окрема категорія шпалер. Але саме цією якістю повинен мати будь-який оздоблювальний матеріал на кухні. Давайте з’ясуємо, які види шпалер можна називати миючими.
Види та маркування – довідка для покупця
Шпалери, що миються, бувають:
- вологостійкі — можна протирати тільки м’якою ганчіркою, помірно змоченою у воді, а тому для кухні їх застосування не рекомендується;
- миються – можна протирати лише ганчіркою або губкою з використанням слаболужних розчинів. Це дозволить видалити пил, легкі забруднення, свіжі плями, але з жир;
- супермиючі — Допускається миття мильними розчинами за допомогою губки;
- супермиючі та стійкі до тертя — зносостійкі та вологостійкі покриття, які можна мити з розчином за допомогою не лише губки, а й щітки.
Зрозуміти, до якої категорії належить рулон, який вам сподобався, можна за символами на упаковці.
Також шпалери, що миються, обов’язково маркуються за типом матеріалу.
Для кухні підходять такі види як:
- Спінений вініл — З яскраво вираженою об’ємною фактурою, без тиснення. Дуже легкі, але щільні, тому легко приклеюються, маскуючи незначні дефекти поверхні. Їх можна протирати, але дуже обережно та без використання щіток.
- Плоский вініл — це вініл гарячого тиснення. Різновиди: «Компакт-вініл», «Супермийка», «Шовкографія» (на фото нижче). Їх основа може бути так само паперовою або флізеліновою. Дизайн таких покриттів – це різноманітні імітації тканини, шкіри та ін. Плоский вініл відмінно миється, але не «дихає» і клеїться лише на рівні стіни.
- Рельєфний вініл. Рельєфний вініл одержують шляхом тиснення рельєфного шару. Так можна імітувати декоративну штукатурку або будь-який інший поверхневий візерунок.
- Структурні шпалери під фарбування – це флізелінові шпалери під фарбування. Відмінний оздоблювальний матеріал, який і дихає, і миється, переносить до 8 циклів фарбування на водній основі.
- Склошпалери — це покриття під фарбування, що складається зі скловолокна і має підвищені експлуатаційні якості, тому їх часто використовують для обробки нежитлових приміщень з високою прохідністю. Вони не бояться не вологості, ні тертя, а крім того вони повітропроникні. Основа у склошпалер найчастіше паперова, а фарбуються вони найчастіше акриловими фарбами на водній основі. Виконуються у стандартних текстурах – ромб, рогожка, ялинка тощо. Майте на увазі, що склошпалери згортаються в рулон лицьовою стороною всередину.
Найкращі та найгірші шпалери для кухні
- Найкращий вибір для кухні: так звані «тверді» вінілові шпалери на флізеліновій основі, які «дихають» і служать 15 років.
- Кращі шпалери, що миються під фарбування: склошпалери — вони набагато міцніше флізеліну.
- Найгірший вибір для кухні: паперові шпалери – не найкращий вибір для кухні, навіть якщо це «дуплекс» (двошаровий папір) з вологостійким покриттям. Адже ці полотна не витримають великої кількості циклів миття, крім того вони вигорають і служать лише 5 років.
- Найкраща основа: флізелінова – на відміну від паперової підкладки, флізелін не боїться вологості, не усихає, не деформується, перекриває тріщини до 2 мм, звукоізолює, не підтримує горіння, краще переносить переміщення стін будівлі. А ще його набагато легше клеїти, тому що смуги не розтягуватимуться від клею, а значить, малюнок буде легше стикуватися.
Нестандартні шпалери – пробкові та металізовані
Існують інші типи рулонних покриттів, які можуть класифікуватися як:

- Металізовані шпалери – це один із найсучасніших матеріалів. Чим вони відрізняються від стандартних рулонних покриттів? Основа тут – пористий папір та алюмінієва фольга, покрита захисним шаром та фарбою для забезпечення кращої зносостійкості. Захисний шар виконує також функцію діелектрика. Відрізняються такі покриття по-справжньому оригінальним зовнішнім виглядом з гладкою або рельєфною поверхнею.
- Коркові — Це екологічні покриття з кори коркового дуба. Основа у них буває паперовою та флізеліновою. Однак колірна палітра в даному випадку не надто різноманітна – це охра, темні та світлі коричневі тони. Шпалери з пробки вважаються гіпоалергенними і створюють якісний тепло-і звукоізоляційний шар. Чим їх можна мити? Вологими губками з миючим засобом – волога не завдає їм шкоди, оскільки на матеріал зверху нанесений захисний восковий шар. До речі, такі шпалери можуть прослужити близько 20-ти років.
Ще три нюанси з обклеювання миючих шпалер

- Більшість покриттів, що миються, мають важку вагу (більше 120 г/кв.м), тому клей потрібно вибирати відповідний. Крім того, навіть якщо основа флізелінова, клей потрібно наносити і на полотно, і на стіни.
- Для вінілових шпалер, що миються, потрібен антисептичний клей з фунгіцидами.
- І найголовніше — клей для шпалер, що миються, для кухні повинен бути вологостійким.
Про правильне обклеювання кухні шпалерами читайте тут.
Читайте також:

