Вітальня у скандинавському стилі - 60 фото, дизайн інтер'єрів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Вітальня у скандинавському стилі — 60 фото, дизайн інтер’єрів

Вітальня у скандинавському стилі (60 фото)

Вітальня – це особлива кімната в кожному будинку, де збираються члени сім’ї, друзі та родичі, тому нам хочеться зробити дизайн цієї кімнати унікальним, а атмосферу – затишною. Скандинавський стиль сьогодні набирає популярності і приносить більше повітря, комфорту та світла у квартири навіть невеликого розміру. Для облаштування кімнати в цьому напрямку достатньо дотримуватись кількох принципів. Давайте детально розберемося у тому, як виглядає дизайн вітальні у скандинавському стилі!

Особливості скандинавського стилю

Принципами оформлення дизайну в цьому стилі є лаконічність, простота та застосування екологічних матеріалів. Однак зазначені критерії не заважають робити інтер’єри виразними. Для типової кімнати в скандинавському стилі актуальна наявність вільного простору, добротних меблів без яскравого декору. Назвемо головні складові такого дизайну:

1. Колір. Інтер’єр здебільшого оформляють у прохолодних тонах, а основою є обов’язково білий колір. Додатково можуть бути акценти у вигляді червоних, бірюзових, жовтих, синіх деталей.

2. Матеріали. Застосовують натуральні або штучні матеріали, якщо вони якісно імітують природну сировину.

3. Меблі. Обов’язково дерев’яна та добротна на вигляд, як оббивка може бути бавовняна або лляна тканина, замша.

4. Декоративні елементи. Можна використовувати деталі складної форми, але за кольором вони будуть спокійними та приглушеними. Наприклад, гіпсові деталі, акуратні вази та інше.

Дизайн вітальні у скандинавському стилі - Особливості
Дизайн вітальні у скандинавському стилі - Особливості

Колірні рішення

Головний колір в інтер’єрі вітальні у скандинавському стилі – це завжди білий. Загальна палітра нехай буде обов’язково натуральною.

При виборі відтінків, щоб прийняти правильне рішення, можете надихатися кольоровою гамою морського узбережжя та північної природи. Уявіть похмурі небеса, берег з піском, дерева та туманні дали.

Барвисті локальні акценти допускаються, більше того, їхня наявність пожвавить приміщення. Яскраві деталі можуть бути такими: блакитними, сріблястими, вишневими, оливковими, сливовими, червоними, ліловими, фісташковими. Підберіть кілька аксесуарів, текстиль чи предмети меблів таких кольорів.

Біла вітальня у скандинавському стилі

Базовим кольором обов’язково буде білий. Традиційний варіант оформлення вітальні включає присутність білої підлоги, стін і стелі, а також окремих предметів меблів.

Незважаючи на те, що інтерпретації палітри можуть бути різними, саме білий колір сприяє зоровому збільшенню простору та допомагає позитивно сприймати мешканцям та відвідувачам кімнату. У такій вітальні холодне тло ефектно контрастуватиме з матеріалами природних відтінків. Максимум, на який можуть піти дизайнери, це декор однієї зі стін у контрастному кольорі або додавання малюнка до неї.

Біла вітальня у скандинавському стилі - Дизайн інтер'єру
Біла вітальня у скандинавському стилі - Дизайн інтер'єру

Бежева вітальня у скандинавському стилі

Пісочний та бежевий – ці кольори, як правило, використовуються в декорі та предметах меблів, також часто зустрічається оформлення підлоги у таких відтінках.

Бежева вітальня у скандинавському стилі - Дизайн інтер'єру

Бузкова вітальня у скандинавському стилі

Цей легкий колір підходить для свіжого інтер’єру з елементами еклектики. Головне, нехай у кімнаті не буде різких контрастів. У вітальні це можуть бути подушки або текстиль у бузкових тонах.

Бузкова вітальня у скандинавському стилі - Дизайн інтер'єру
Бузкова вітальня у скандинавському стилі - Дизайн інтер'єру

Коричнева вітальня у скандинавському стилі

Всі відтінки дерева вітаються у вітальні у скандинавському стилі. Просторі світлі кімнати краще зігрівати теплими деталями з дерев’яною поверхнею.

Коричнева вітальня у скандинавському стилі - Дизайн інтер'єру

Зелена вітальня у скандинавському стилі

М’які приглушені тони зеленої можна використовувати в обробці підлоги та включати в оформлення стін, вибирати меблі таких відтінків.

Зелена вітальня у скандинавському стилі - Дизайн інтер'єру

Оздоблення стін, підлоги та стелі

Простота та лаконічність – основні поняття для оформлення скандинавського інтер’єру вітальні. Рекомендується підкоряти цим принципам все оздоблення кімнати. Гармонійне тло для меблевих виробів та декору можна створити за допомогою фарбування стін, дверей та віконних рам в одних тонах.

Підлога

Традиційний варіант — фарбована дошка на основі натурального дерева, за кольором вона також може бути білою, проте допускається і укладання ламінату. Оптимальне рішення – це світлі тони, вибілені дерева, але ви можете підібрати і матеріали теплих відтінків. Нехай це будуть м’які тони коричневого, каштанового. Головним завданням дизайнера є пошук кращого фону для стін та меблів.

Дизайн вітальні в скандинавському стилі.
Дизайн вітальні у скандинавському стилі - Оздоблення підлоги

Стіни

Обов’язково рівні, зі штукатуркою та пофарбовані у білий. Використовують або чисті білі тони, або колоровані варіанти з невеликим рожевим, блакитним відтінком. Рекомендується фарбувати стіни, двері та рами вікон у білий, щоб вони служили основою для подальшого оформлення вітальні меблями та аксесуарами.

Дизайн вітальні у скандинавському стилі - Оздоблення стін
Дизайн вітальні у скандинавському стилі - Оздоблення стін

Стеля

Стеля має бути рівною і однотонною. Навіть якщо у вас у квартирі висока стеля, а вітальня досить простора, відкиньте всі спокуси і в жодному разі не оформлюйте кімнату розетками, карнизами та іншою ліпниною. Все, що допускається на стелі – це простий плінтус.

Дизайн вітальні в скандинавському стилі.
Дизайн вітальні в скандинавському стилі.

Меблі для вітальні у скандинавському стилі

За кольором меблі можуть бути також білими або виконаними в натуральному деревному відтінку. Кількість предметів нехай буде мінімальною. Не потрібно розміщувати у вітальні великі столи, масивні тумби та шафки. Обмежтеся м’яким диваном з симпатичними подушками, пуфиком, світильниками з розкладною конструкцією та лаконічним покриттям.

Скандинавський стиль не має на увазі зберігання речей у шафі. Облаштуйте гардеробну або комору для цих цілей.

Книги та пам’ятні речі зберігають на полицях, які можуть бути підвісними чи вбудованими, але обов’язково відкритими. По можливості заповнюйте їх лише наполовину.

У кімнаті можуть бути стелажі з сувенірами та цікавими журналами. Одну зі стінок іноді повністю змушують конструкцією такого типу.

Дивану віддають центральне місце у приміщенні. Протилежна від нього стіна часто оснащується технікою, наприклад, її можна повісити телевізор. Попереду рекомендується залишити місце для симпатичного журнального столика, який може бути металевим, дерев’яним чи скляним.

Столи не накривають скатертиною, на них можна ставити вазони з квітами, як свіжими, так і штучними, а також сухоцвітами. Незвичайна альтернатива вазам – це горщики з глини. На журнальних столиках розміщують газети та книжки, приладдя для письма.

Крім столу, м’якого дивана, кількох світильників та стелажів, у вітальні у скандинавському стилі не повинно бути зайвих предметів. Навіть якщо ви любите приймати гостей, не захаращуйте вільне місце великою кількістю стільців та крісел. Кутові дивани або комплекти м’яких меблів також не рекомендуються, оскільки вони виглядають громіздко. Нехай це буде диван-книжка із європейським дизайном.

Дизайн вітальні у скандинавському стилі - Меблі
Дизайн вітальні у скандинавському стилі - Меблі

Декор та текстиль

Монохромні скандинавські інтер’єри необхідно доповнювати аксесуарами. Дизайнери рекомендують вибирати наступний текстиль та сувеніри для оформлення вітальні:

— Текстиль має бути яскравим акцентом, додавати інтер’єру затишок. Задати особливий настрій вітальні допоможуть подушки на дивані, невеликі килими та пледи. Матеріал виготовлення нехай буде натуральним, це може бути бавовняна або лляна тканина, шерсть, сатинові вироби.

— Декор вибирають у вигляді дерев’яних, гіпсових, керамічних виробів. Це можуть бути різні фото в рамках, свічки, скриньки, кошики. Наявність цікавого декору, зокрема, хенд-мейд є відмінною характеристикою стилю.

Дизайн вітальні у скандинавському стилі - Декор та текстиль
Дизайн вітальні у скандинавському стилі - Декор та текстиль
Дизайн вітальні у скандинавському стилі - Декор та текстиль

Маленька вітальня у скандинавському стилі

Вітальня невеликого розміру візуально виглядатиме просторіше, якщо господар оформить її в скандинавському стилі. Дотримуйтесь мінімалізму у всьому, включаючи колірні рішення та меблеві вироби, а також дотримуйтесь кількох правил:

— Важливо грамотно опрацювати палітру відтінків. Краще зупинитися на вже не раз згаданому білому тлі, допускається тільки рожевий тон, який можна доповнити темними підлогами.

— Залишіть лише необхідні предмети в кімнаті – диван та журнальний стіл. Інтер’єр має виглядати в міру аскетично.

— Пам’ятайте, що в приміщенні має бути багато світла, тож у жодному разі не завішуйте вікна щільними портьєрами. Взагалі не рекомендується наявність щільних штор у вітальні у скандинавському стилі.

Маленька вітальня у скандинавському стилі.
Маленька вітальня у скандинавському стилі.
Маленька вітальня у скандинавському стилі.

Дизайн вітальні у скандинавському стилі – фото

Ми підібрали для вас найкращі варіанти оформлення вітальні у нашій фотогалереї. Надихайтеся оригінальними ідеями дизайнерів для створення унікального інтер’єру у скандинавському стилі. Приємного перегляду!

Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.
Дизайн інтер'єру вітальні у скандинавському стилі.

Відео: Вітальня у скандинавському стилі — Ідеї інтер’єрів

https://www.youtube.com/watch?v=rjQRwT3dsTA

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *