Вінілові шпалери для кухні - 6 кроків від вибору до поклейки
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Вінілові шпалери для кухні — 6 кроків від вибору до поклейкиВінілові шпалери – це один із основних видів покриттів, який підходить для обробки стін на кухні.

Плюси: довговічність (10-15 років), вологостійкість, у видів, що миються — вологовідштовхувальні властивості, міцність, стійкість до вицвітання і вигоряння, здатність приховувати нерівності стін і «переносити» їх зрушення, здатність до звукоізоляції (біля шпалер на флізеліновій основі).

Мінуси: штучність, неприємний запах (у деяких видів шпалер), виділення шкідливих летких речовин (у малих дозах), погана повітропроникність (у деяких видів), яка може сприяти утворенню грибка та цвілі на поверхні стін.

Крок 1. Спочатку оберіть основу — яка краще паперова чи флізелінова?

Вінілові шпалери для кухні - склад

Вінілові шпалери, як правило, складаються з двох шарів — з основи, яка може бути паперової або флізелінової, а також верхнього декоративно-захисного шару з полівінілхлориду (ПВХ), на який і наноситься тиснення або малюнок.

Порада для тих, хто не хоче вникати в нюанси різниці всіх видів шпалер:

 • Кращі шпалери для кухні — тверді вінілові шпалери, що миються, на флізеліновій основі. Вони краще переносять часте миття, стирання, перепади температур, підвищену вологість, не вигоряють, звукоізолюють і за рахунок більшої щільності добре приховують дрібні вади стіни. А головне – вони «дихають», а значить, під ними не утворюється пліснява і вони не виділяють шкідливих летких речовин. Теоретично такі шпалери можуть прослужити 15 років без особливих змін. Крім того, вони легше клеяться, тому що не розтягуються від клею, який до того ж наноситься не на шпалери, а тільки на стіну.

Крок 2. А тепер оберіть вид вінілового шару

Верхній шар вінілових шпалер, тобто власне вініл, теж різний. Всі види вінілових покриттів можна розділити на 3 великі групи:

 1. спінений вініл: структуровані шпалери з декоративним тисненням та під фарбування;

Вінілові шпалери під фарбування

 1. плоский вініл, вініл гарячого тиснення – до цієї групи належать так звана «Супермийка», шовкографія та компакт-вініл;
 1. твердий вініл.

А тепер поговоримо про застосування цих видів безпосередньо до кухні.

 1. Покриття зі спіненого вінілу на основі паперу мають шорстку, але м’яку поверхню.

Ви можете обрати:

 • спінений вініл з декоративним тисненням (під льон, рогожку, фактурну шкіру та ін.);

Структуровані шпалери зі спіненого вінілу

 • вініл під фарбування, тобто шпалери білого або бежевого кольору, які можна перефарбовувати до 10 разів.

Вінілові шпалери для кухні під фарбування

Вони не відрізняються високою міцністю і вологостійкістю, але все ж таки чистку вологою ганчіркою без сильного тертя і абразивів вони витримають, тому для кухні вони якоюсь мірою підходять. А головне, вони нешкідливі, тому що спінене вінілове покриття має пористу структуру, яка дозволяє стіні дихати. Ще один їхній плюс – за рахунок своєї рельєфності вони роблять нерівності стін малопомітними.

 1. Перейдемо до плоского вінілу.
 • Кращі для кухні шпалери в плані міцності та легкості у догляді – супермийні («Супермийка»), з підвищеною вологостійкістю та збільшеною товщиною захисного шару ПВХ, за рахунок чого вони дещо грубувато виглядають. Крім того, кількість дизайнів у цій групі обмежена;

Вінілові шпалери для кухні, що миються.

 • Компакт-вініл також часто вибирають для кухні. Вони міцні та легкі у догляді, оскільки не бояться води та чищення. Можуть якісно імітувати текстиль, штукатурку, камінь;
 • Шовкографія, покриття на паперовій основі, що імітує гладкий шовк, із глибоким тисненням. Вважаються не дуже міцними, тому їх краще клеїти у їдальнях. Крім того, вони не зможуть приховати дрібні вади стіни.

Вінілові шпалери гарячого тиснення (шовкографія)

 1. І нарешті, твердий вініл – це термооброблене, тобто випарене ПВХ-покриття, з якого видаляються всі шкідливі речовини.

Вінілові шпалери для кухні

Як ми вже говорили, це найкращі шпалери для кухні, так як вони володіють усіма плюсами вінілових шпалер, що миються, але при цьому «дихають», а через гладку поверхню вони ще дуже легко протираються. Але й ціна на них вища.

Важливий відступ від теми – вінілові шпалери – дихають чи не дихають?

Вінілові шпалери часто дорікають у тому, що вони не дихають. І це, на жаль, правда, тому що у вінілу немає пір, які могли б забезпечити процеси повітрообміну, накопичення та випаровування зайвої вологи в приміщенні. Однак цей недолік цілком вирішується — частим провітрюванням, а також використанням клею та ґрунтовки з антисептиком.

Але краще придбати ті ж тверді вінілові шпалери, які мають основу з особливого нетканого матеріалу або з тришарового паперу, що має мікрокапілярну структуру.

Крок 3. Розраховуємо витрати матеріалу

Витрата шпалер

Для розрахунку необхідно вирахувати периметр кухні за формулою: довжина однієї стіни + довжина суміжної стіни x 2. Наприклад, якщо довжина однієї стіни 5 метрів, іншої – 3 метри, периметр дорівнюватиме 16 метрам.

Якщо довжина протилежних стін різна (є ніші та виступи), то периметр вважають по-іншому:

 1. обчислюється довжина кожної стіни (з урахуванням заглиблень і опуклих елементів).
 2. всі показники складаються – отриманий результат і є периметр.
 • «Відняти» вікна та двері не потрібно, нехай зайве залишиться про запас.

Далі робимо розрахунок витрат матеріалів. Для цього потрібно:

 1. Визначити потрібну кількість полотен. Для цього периметр кімнати потрібно поділити на ширину рулону (стандартна ширина рулону – 53 см, але краще уточнити, подивившись розмір на упаковці). Округлюємо у велику сторону і, таким чином, розуміємо необхідну для обклеювання кухні кількість полотен. Якщо поділити наш периметр (16 метрів) на стандартну ширину рулону (53 см), то округливши, отримаємо 31 полотно (1600/53=30,2).
 • Для визначення висоти полотна користуємося такою методикою: беремо висоту кухні (наприклад, 2,50 м), додаємо раппорт (раппорт – це крок, з яким на шпалерах повторюється візерунок, він вказується на упаковці, якщо шпалери з малюнком) + запас на підрізання зверху та знизу (10 см). Вважаємо: висота – 2,50 м + 50 см «Рапорт» + 10 см на підрізання = 3,10 – висота полотна.
 1. Визначити скільки полотен у рулоні. Для цього необхідно розділити довжину рулону на висоту одного полотна. Стандартна довжина – трохи більше 10 м (10 м та 5 см). Розрахунок висоти ми вже зробили в попередньому пункті. Вважаємо: якщо довжина рулону 10 м, а висота полотна – 3,10 м, то в одному рулоні лише 3 полотна. Сантиметри, що залишилися, — обрізки.
 2. Визначити потрібну кількість рулонів. Для цього необхідно число з першого пункту (31 в нашому випадку), що вийшло, поділити на число, що вийшло, з другого пункту (3 рулона) + 1 рулон взяти на запас. Отримуємо: (периметр кухні – 31 м) / 3 (полотна в рулоні) + 1 = 12 рулонів (після заокруглення).

Разом, у нашому випадку, для обклеювання всієї кухні потрібно придбати 12 рулонів. Зробіть аналогічний розрахунок та отримайте свою кількість необхідних матеріалів.

Крок 4. Купуємо клей для вінілових шпалер

Як вибрати клей для шпалер

Поклейка вінілових шпалер вимагає особливого підходу – зокрема, щодо підготовки клейкої суміші. Вибір клею для вінілових шпалер залежить від їхнього типу:

 • універсальні клеї підійдуть лише для легких вінілових шпалер;
 • є також універсальні клеї для всіх видів вінілових шпалер на паперовій основі;
 • клеї для вінілових шпалер на флізеліновій основі.

Бо для кухні вибирають миються, щільні та важкі вінілові шпалери, то клей повинен відповідати та маркуватися підписом – «для важких шпалер».

Поради щодо вибору клею для поклейки вінілових шпалер:

Клей із кольороіндикатором
 • Щоб шпалери довго не відклеювалися та легко приклеювалися, купуйте клей від перевіреного виробника, у складі якого немає крохмалю та домішок типу ПВА, через що клей важко розчиняється у воді.
 • Хороший клей повинен повністю розчинятися не більше ніж за 5 хвилин, не утворюючи грудки.
 • Готовий клей повинен бути гелеподібної консистенції, щоб при нанесенні він не розбризкувався пензлем і легко наносився на полотно.
 • Клей для вінілових шпалер для обробки кухні повинен бути вологостійким, це особливо важливо для поклейки шпалер під фарбування. Вологостійкі клеї можуть перенести 6-8 циклів перефарбування покриття.
 • Найкраще купувати клей із кольороіндикатором у складі, який виключає виникнення непроклеєних місць, що особливо актуально для вінілових шпалер на флізеліні, коли клей наноситься прямо на стіну.
 • Також клей для вінілових шпалер повинен мати антисептичні добавки (фунгіциди), щоб запобігти виникненню під «не дихаючими» шпалерами цвілі.

Крок 5. Готуємо стіну та все необхідне

Перед тим, як клеїти вінілові шпалери, вам не потрібно доводити поверхню стіни до ідеального стану, оскільки вони щільні та зможуть перекрити дрібні тріщини. І все ж, деякі вимоги мають бути дотримані.

 • Перед поклейкою стіна повинна бути гладкою, чистою і сухою, без жирних плям, цвяхів, залишків старих шпалер і фарби.
 • Також поверхні мають проґрунтуватися спеціальним складом.
 • Перед тим як клеїти вінілові шпалери, потрібно провести тест на готовність стін до обклеювання. Для цього проведіть по поверхні рукою — вона повинна залишитися без крейди та частинок шпаклівки. Крім того, на стіну можна приклеїти скотчем шматок плівки (без проміжків по периметру) і залишити на добу. Якщо під плівкою на наступний день не буде конденсату, поверхня вважається готовою.

Для проведення робіт підготуйте також:

Що потрібно для поклейки шпалер

А ще не забудьте підготувати чисте робоче місце для розкрою та промазування полотен, а також знайти партнера. Адже одному з такою роботою не впоратись.

Крок 6. Клеєм шпалери як профі

А тепер давайте з’ясуємо, як правильно клеїти вінілові шпалери. Процес досить простий і не відрізняється від поклейки інших видів шпалер.

 1. Спочатку потрібно зробити розкрій: виміряйте висоту стіни, а потім наріжте рулон на смуги потрібної довжини +10 см припуску. Якщо на матеріалі є малюнок, що вимагає поєднання, його підбирають до наклеювання – саме тому такі шпалери завжди беруть із запасом;
 2. Після розкрою наноситься клей: якщо основа флізелінова, то клей наносять тільки на стіну, а якщо паперова, то і на полотна, і на стіну (іноді лише на полотна).

Порада: якщо у вас клей без кольорового індикатора, то рівномірно розподілити клей можна зігнувши смащену смугу навпіл як показано на фото нижче і давши їм промокнути.

Як клеїти вінілові шпалери
 1. Перед тим як клеїти вінілові шпалери, потрібно намалювати розмітку за допомогою будівельного рівня або схилу.
Як клеїти вінілові шпалери
 1. Шпалери завжди клеять від вікна до дверей. Приклеювати їх потрібно встик, щільно підганяючи один до одного.
Як клеїти вінілові шпалери
 1. Після приклеювання полотна розправляють спеціальним гумовим валиком, ніби малюючи ялинку: спочатку прокочуємо валик центром уздовж шпалер, а потім від центру до країв. Особливо уважно розправте полотно під стельовим плінтусом. Сильно терти чи натискати на мокрі полотна не можна, особливо якщо вони на паперовій підкладці.
 2. Після того, як усі смуги будуть приклеєні, залишиться лише обрізати краї на рівні кріплення плінтуса гострим ножем. Якщо плінтус не знімається, шпалери загинаються всередину і добре прогладжуються.

Що стосується поклейки в кутах та за батареями, то тут рекомендації такі:

 1. У кутах полотна клеяться з напуском на наступну стіну та ретельно пригладжуються. Зверху наклеюється смуга за попередньою вертикальною розміткою.
 2. За радіатори заводиться 10 см полотен та ретельно притискаються валиком.

Як поклеїти вінілові шпалери біля дверей, вікна, розеток і т.д. читайте тут.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:11 Середня оцінка: 4,36 із 5)
Вінілові шпалери для кухні - 6 кроків від вибору до поклейки Завантаження…

Докладніше про те, як правильно клеїти вінілові шпалери на флізеліновій основі, можна переглянути в наступному відео:

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *