види, варіанти розташування, ідеї дизайну для квартири, красиві та стильні фото інтер'єрів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

види, варіанти розташування, ідеї дизайну для квартири, красиві та стильні фото інтер’єрів


Одним із найоригінальніших способів прикрасити інтер’єр, а також усунути недосконалості та геометричні диспропорції кімнати є використання дзеркал та дзеркальних поверхонь.

В даний час дзеркала частіше використовують не для побутових утилітарних потреб, а скоріше для прикраси інтер’єру, його перетворення, а також додаткове джерело світла і можливість візуально розширити простір. Першими використовувати дзеркало для освітлення додумалися ще давні єгиптяни, які встановлювали у підземних храмах кілька дзеркал на певній відстані один до одного. Промені сонця, що проникали в храм, відбивались від одного дзеркала, а від нього світло потрапляло на інші дзеркала, тим самим повністю висвітлюючи приміщення.

Сьогодні дзеркальна індустрія пропонує широкий асортимент дзеркал, які здатні змінити до невпізнання практично будь-який інтер’єр. Дзеркала відрізняються за своїм стилем, а також за місцем розташування (настінні або підлогові).

Штучно зістарене дзеркало – один із найпопулярніших елементів дизайну. Поверхня дзеркала обробляється спеціальною кислотою, абсолютно безпечною для здоров’я. Завдяки такій техніці відображення у дзеркалі виглядає як стара фотографія, а саме дзеркало можна легко сплутати з антикварним.

Зістарене дзеркало

Дзеркала з внутрішнім підсвічуванням спочатку були призначені для кімнат з підвищеною вологістю, наприклад, ванною. За дзеркальною поверхнею розташовувалися освітлювальні прилади, куди конденсат не потрапляв. Виробництво дзеркал із вбудованим телевізором ґрунтується на тому ж принципі. Такий винахід буде корисним, якщо телевізор не дуже органічно вписується в інтер’єр. Варто лише відключити живлення і стає видимим лише дзеркало. З яскравим декоративним підсвічуванням навіть великі масивні дзеркала більш виграшно виглядають на стіні, здаються невагомими і ніби парять у повітрі.

З підсвічуванням дзеркало

Панорамні дзеркала або дзеркальні поверхні створюють відчуття великого простору і найчастіше займають цілу стіну в кімнаті. До панорамних відносять і невеликі опуклі дзеркала, що дістали назву «риб’яче око». Такі сферичні дзеркала, здатні відбивати всю кімнату цілком, використовувалися в ювелірних лавках як прилади стеження.

Панорамне дзеркало

Фацетні дзеркала здатні самостійно розсіювати сонячні промені з допомогою безлічі граней – фацетів. Такі дзеркала були популярні ще у Венеції, а сьогодні набувають нового життя, осяяючи численними сонячними зайчиками сучасні інтер’єри. Серед дизайнерських новинок та винаходів дуже популярні багаточасткові дзеркала, Що складаються з окремих модульних дзеркал, або з’єднаних між собою, і імітують уламки, краплі роси, тріщини або ефект розбитого дзеркала. Не менш оригінальними є кольорові дзеркала з полімерного акрилу або покриті амальгамою, що дозволяють бачити світ у улюбленому кольорі. Практично у будь-якому сучасному інтер’єрі можна зустріти фігурні дзеркала у вигляді силуетів тварин та людей, рослинного орнаменту, і навіть у вигляді відомих емблем та фраз.

Фацетні дзеркала

Неординарним елементом декору може стати Криве дзеркалоповерхня якого може бути опуклою або увігнутою в декількох місцях. Спочатку такий ефект вважався виробничим шлюбом, але згодом став модним і набув популярності завдяки атракціону «Кімната сміху». Сьогодні такі дзеркала будуть цікавою деталлю інтер’єру і у звичайній квартирі, доставляючи радість дітям і дорослим.

Серед дзеркал для підлоги найбільш відомо дзеркало псише, Що являє собою велике дзеркальне полотно, закріплене між двома вертикальними стійками, завдяки чому його можна легко нахиляти під потрібним кутом. Найчастіше дзеркало псише двостороннє і при повороті можна побачити збільшене відображення.

Приставним дзеркалом для підлоги може стати будь-яке велике дзеркало у важкій рамі. Для забезпечення безпеки дітей та свійських тварин конструкція дзеркала має бути стійкою. Такий вид дзеркала підійде для вбиральні або дорослої спальні невеликих розмірів. Висота дзеркала має бути приблизно 170 сантиметрів, тоді в ньому зможе знайти відображення будь-який із членів сім’ї.

Підлогове дзеркало

Зручне та практичне дзеркало на підставці можна розмістити у будь-якій кімнаті, а за необхідності переставити. Кут нахилу такого дзеркала поміняти не можна. Конструкція дзеркала може бути забезпечена скриньками та поличками для зберігання дрібниць.

Дзеркало на підставці

Ще однією модною новинкою є дзеркало-ширма, яке відмінно справляється з функцією зонування та розширення простору як у спальні та у просторій вітальні. Особливо актуальним дзеркало-ширма буде у квартирі зі вільним плануванням. Можна підібрати модель з фіксованими секціями, а можна і з обертовими. У будь-якому випадку дзеркало-ширма буде не лише додатковим джерелом світла, а й стильним аксесуаром у будь-якому інтер’єрі.

Дзеркало ширма

Не останню роль у створенні унікального стильного дизайну відіграє «дзеркальні» меблі. Фасади із дзеркальними полотнами не лише відображають світло і візуально розширюють простір, але й дозволяють заощадити місце, вирішуючи проблему з розміщенням дзеркала. Такі оздоблювальні елементи як карнизи, дверна лиштва, плінтус теж можуть бути дзеркальними. Оздоблення стелі та дверей дзеркальними панелями також є улюбленим прийомом дизайнерів для візуального збільшення розмірів приміщення.

Дзеркальні меблі

Основні принципи розташування дзеркал в інтер’єрі

При неправильному розташуванні дзеркало може зробити кімнату незатишною, холодною та темною. Тому важливо знайти для дзеркала найбільш правильне місце як з позиції його основних, так і декоративних функцій.

Дзеркало, розташоване навпроти вікна, заповнить кімнату додатковим сонячним світлом. Приміщення стане світлішим, якщо поставити перед дзеркалом настільну лампу або одночасно кілька джерел світла.

Неправильні пропорції кімнати можна виправити за допомогою дзеркала. Велике настінне або дзеркало підлогове зробить видимі межі приміщення більше. Якщо кімната занадто вузька, візуально розширити її допоможе витягнуте по горизонталі дзеркало. Підняти стелю можна, якщо розташувати по периметру кімнати дзеркальні карнизи або повісити на стіну довге вертикальне дзеркало. У маленькій кімнаті можна за допомогою дзеркал оформити дві суміжні стіни. Це дозволить розширити простір і використовувати такий декоративний елемент в практичних цілях.

Для шанувальників фен-шуй також є кілька правил. Наприклад, вважається правильним повісити дзеркало навпроти красиво накритого обіднього столу, а ось робоче місце чи безлад у дзеркалі не повинні відбиватися.

При виборі розташування дзеркала не варто забувати і про функціональні особливості кімнати. Так, наприклад, для ванної кімнати існують спеціальні безпечні дзеркала, а для дитячої дзеркала зі спеціальною плівкою – захистом від уламків.

Історія походження дзеркала

Перші невеликі дзеркала, виготовлені з олова, платини та золота, виявлені археологами, відносяться ще до Кам’яного віку. Вік турецьких дзеркал із відполірованого до блиску обсидіану налічує близько 7500 років. У Стародавньому Римі дзеркала з бронзи або сталі були великим привілеєм, оскільки догляд за металом, який постійно окислювався, вимагав великих зусиль та витрат.

Історія сучасного дзеркала бере свій початок у Європі, де в 1240 почали видувати судини зі скла. Пізніше, в 1279 Джон Пекам, використовуючи технологію нанесення тонкого шару свинцю на скло, виготовив перше справжнє дзеркало. Через двісті років монополістом у виробництві дзеркал стала Венеція. Висока якість венеціанських дзеркал досягалася шляхом використання дорогоцінних металів у складах, що відбивають. Цим же пояснювалася і їх незрівнянна дорожнеча. Ціновий бум було зупинено французами, які дізнавшись про технологію виробництва, стали виготовляти не менш якісні дзеркала для палацу Людовіка XIV. А в 1835 році в Німеччині було розроблено нову технологію з використанням срібла, що дозволяє отримувати більш чітке дзеркальне відображення.

У Росії дзеркала набули широкого поширення за часів Катерини II і були дуже популярні у палацової знаті, яка прикрашала ними свої садиби та палаци.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *