види та особливості, ідеї для інтер'єрів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

види та особливості, ідеї для інтер’єрів





Нитяні штори (65 фото): види та особливості, ідеї

Штори-нитки в інтер’єрі стають втіленням оригінальних дизайнерських рішень. Грамотно підібрані вони чудово підходять до будь-якого стильового напрямку і, крім декорування віконного отвору, здатні виконувати різноманітні додаткові функції. До нас ці полотна прийшли зі Сходу, де вони виступають чудовим захистом від спеки, який при цьому не перешкоджає потраплянню потоків свіжого повітря до будинку. І цей факт відіграв чималу роль у такій збільшеній популярності штор у європейських країнах. У нашій статті ми поговоримо про те, які ж переваги мають нитяні штори і яка різноманітність їхнього асортименту на сьогоднішній день.

Особливості ниткових штор

Насамперед, гардини-нитки покликані прикрашати вікна в приміщенні, причому вони чудово підходять як для домашньої обстановки, так і для офісної. Не можна сказати, що вони здатні створити якісний заслін від прямих сонячних променів, але створюваного ними затемнення цілком достатньо, при цьому в кімнаті збережеться необхідна кількість денного світла. Крім того, дощ із ниток чудово пропускає повітря, хоча на протягу такі конструкції легко плутаються.

Нитяні штори можуть бути самостійним елементом або перебувати в дуеті з іншими типами завіс, оскільки вони чудово поєднуються з будь-якими полотнами. Комбінації зустрічаються набагато частіше – нитки замінюють тюль, а щільніші штори, гардини служать захистом від надмірного світла та сторонніх поглядів.

На сьогоднішній день асортимент штор-ниток дуже великий – моделі мають різноманітні забарвлення (однотонні, різнобарвні), нанизаний декор, густоту, спосіб розміщення на карнизі і т. д. Всі ці показники дають можливість підібрати модель, найбільш підходящу до стилю інтер’єру і переваг власників . Їх зовсім не складно зробити своїми руками – тоді легкі завіси матимуть змогу похвалитися ще й своєю ексклюзивністю.

Нитяні штори виконують низку функцій в інтер’єрі. Крім того, що вони є одним із способів оформлення віконних отворів, вони можуть брати участь у зонуванні простору, і найчастіше для маленьких приміщень це стає найкращим варіантом. Також із нитяних полотен виготовляють декор, наприклад, прикрашають стіни. Такі завіси стають ідеальним варіантом для людей, які страждають на клаустрофобію (боязнь замкнутого простору), – створюючи собою завісу, вони все ж таки залишають обстановку візуально відкритою.

Нитяні штори - Особливості
Нитяні штори - Особливості

Види ниткових штор

Як ми вже говорили, штори-нитки представлені на сучасному ринку у великій різноманітності. Вони можуть бути довгими в підлогу або спускатися до рівня підвіконня. Позитивним моментом є те, що їх можна легко підрізати, якщо полотна виявляться занадто довгими.

Колірна палітра завіс багатогранна. Вони можуть бути однотонними або поєднувати у собі всі кольори веселки. Вибір залежить від особистих уподобань господарів житла, а також стильового оформлення. Для інтер’єру, виконаного в монохромній палітрі, можна вибрати полотна в тон або навпаки різко контрастують. Кольорові завіси чудово виділять акцентну зону або підкреслять гламурність оформлення. Вони стануть чудовим варіантом для дитячої.

Види кріплення ниткових штор

Штори мають кілька способів навісу:

— На круглу трубку карниза – у такому разі необхідно, щоб полотно мало кишеню, яка дозволить надіти її на підвіс, або люверсами. Можна також як кріпильні деталі використовувати кільця з прищіпками;

— На профільний карниз – до верхнього виворітного боку штори-нитки пришивається спеціальна стрічка з петлями, за які полотно підвішується до карнизу. Такий варіант дозволить легко регулювати ширину відкриття завіси;

— На липучці — найбільш зручний варіант, який дозволяє досить красиво та витончено повісити полотно. На основі штори потрібно пришити стрічку-велькро, яка потім кріпиться до спеціального карнизу з поверхнею, що клеїться або ж на прикріплену до стіни стрічку з стороною у відповідь.

Види ниткових штор - Види кріплення ниткових штор
Види ниткових штор - Види кріплення ниткових штор
Види ниткових штор - Види кріплення ниткових штор

Матеріали для виготовлення

Незважаючи на свою назву, штори можуть бути зібрані не тільки з міцних ниток, але й інших матеріалів, мати різні декоративні елементи. За цими показниками розрізняють кілька основних видів:

1. Кисея. Це традиційний вигляд, що є напівпрозорим полотном із синтетичних ниток різної товщини. Моделі декоруються по-різному: вони можуть бути вкраплені елементи люрекса, бісеру.

2. З намистинами. В даному випадку, як відомо з назви, на нитки нанизуються намистини, які можуть бути різних розмірів і розташовуватись у чіткому чи хаотичному порядку. Вони створюють чудові відблиски при включеному світлі, надаючи певну частку романтики. Такі полотна – не найкращий варіант для лаконічних інтер’єрів, їх краще використовувати в етно- та гламурних оформленнях. Ще одна обережність стосується розміщення в дитячій — встановлювати такі конструкції тут не рекомендується, щоб цікава дитина не могла зняти намистинку і завдати собі шкоди.

3. Тверді штори-нитки. Такі гардини, хоч і виглядають, немов нитяні, насправді складаються з більш твердих матеріалів: металевого дроту, пластику, дерева, волосіні та ін. Їх можна залишити в чистому вигляді без прикрас, розмістивши в сучасному мінімалістичному інтер’єрі, або доповнити яким- або видом декору, оснастивши стеклярусом, намистинами.

4. Стрічкові. Їх можна зустріти не лише у житлових апартаментах, а й у творчих студіях, барах. Такі полотна являють собою потоки стрічок, що спускаються, на які нанизані великі намистини з дерева, пластмаси або скла.

5. Ще один вид — мотузкові ниткові штори — зустрічаються на сьогоднішній день досить рідко. Такі полотна конструюються способом плетіння макраме, що є досить копіткою ручною роботою. Проте така модель чудово доповнить будь-який сільський або ретро стиль.

Види ниткових штор - Матеріали для виготовлення
Види ниткових штор - Матеріали для виготовлення
Види ниткових штор - Матеріали для виготовлення

Ідеї ​​для інтер’єрів

Розглянувши все це розмаїття сучасних ниткових штор, важливо правильно підібрати модель з урахуванням особливостей тієї чи іншої кімнати. Щоб не розгубитись у цьому питанні, ми зробили добірку порад спеціалістів з дизайну, які підкажуть деякі тонкощі оформлення приміщень нитковими полотнами.

Нитяні штори в інтер’єрі вітальні

За допомогою ниткових штор у просторій вітальні можна створити найрізноманітніші декорації на вікнах – розвісити їх на різних рівнях, використовувати гарні підв’язки, створюючи легкі витончені хвилі, комбінувати кольори. Найчастіше у вітальні розміщують лише територію відпочинку, а й інші функціональні ділянки, і ниткові штори стануть найкращим варіантом для зонування. З їхньою допомогою можна ненав’язливо позначити територію лоджії з робочим столом або дитячим куточком, візуально відокремити робочу зону кухні, якщо йдеться про квартиру-студію.

Нитяні штори в інтер'єрі вітальні
Нитяні штори в інтер'єрі вітальні

Ниткові штори в інтер’єрі спальні

У приміщенні спальні ниткові штори створять атмосферу легкої романтики. Бажано комбінувати їх із щільнішими полотнами, які створять якісний захист від проникнення зайвого світла в нічний час. У спальнях, де розташовані інші зони, наприклад, робочий стіл або вітальня, можна за допомогою ниткових штор запросто позначити спальне місце. Повітряні завіси стануть чудовим матеріалом для балдахіна над ліжком. Вони створюють ілюзію усамітнення і в той же час чудово пропускатимуть свіже повітря, що сприяє хорошому сну.

Ниткові штори в інтер'єрі спальні
Ниткові штори в інтер'єрі спальні

Нитяні штори в інтер’єрі кухні

Ниткові штори відмінно доповнять інтер’єр навіть невеликої кухні. Їхня перевага в тому, що вони менші за марку, ніж звичайні тканинні полотна, до того ж, прати їх досить просто. Можна вибрати модель з намистин або інших елементів декору, які досить просто протерти ганчіркою. Вішати штори не рекомендується лише в тому випадку, якщо біля вікна розташована варильна поверхня, щоб уникнути можливості виникнення пожежі (на протягу легкі нитки будуть майоріти і можуть випадково потрапити в полум’я конфорки). Добре виглядатимуть завіси, підібрані під колір гарнітура або контрастні з основним оздобленням.

Нитяні штори в інтер'єрі кухні
Нитяні штори в інтер'єрі кухні

Нитяні штори в інтер’єрі дитячій

Для дитячої варто розглянути різні варіанти: якщо маленька дитина і кімната оформлена в яскравих барвистих тонах, можна вибрати відповідні штори райдужної палітри. У підліткових кімнатах, як правило, дизайн будується на якомусь стильовому напрямку і має спокійніші нотки. У такому випадку можна підібрати штори з нитками в тон основного оздоблення. Оскільки дитяча є одночасно і спальнею дитини, гарним варіантом стануть різні комбінації ниткових штор, наприклад, із щільними гардинами, римськими шторами.

Нитяні штори в інтер'єрі дитячої кімнати
Нитяні штори в інтер'єрі дитячої кімнати

Нитяні штори.

Для кращого сприйняття всього викладеного у статті матеріалу радимо відвідати нашу фотогалерею. Тут ми постаралися зібрати найкращі приклади різних моделей ниткових штор у сучасних інтер’єрах. Можливо, деякі з них допоможуть зробити Вам правильний вибір!

Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото
Нитяні штори - фото

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *