
види та моделі, як вибрати

Ванна кімната не може існувати без дзеркала – обов’язкової приналежності, яка дозволяє здійснювати догляд за зовнішністю. Сучасні конструкції крім своєї основної функції сприяють декоруванню приміщення, підкреслюючи дизайнерську ідею. У магазинах представлений великий вибір дзеркал для ванної кімнати, але, вибираючи виріб, потрібно відштовхуватися не тільки лише від естетичних показників, та й від інших параметрів, про які ми поговоримо далі.
Основні критерії вибору
Сучасні дзеркала для ванної кімнати мають багато інтерпретацій. Вони різняться за багатьма ознаками: розмірам, формам, матеріалам та ін. Ефектно виглядають дзеркальні панно, що складаються з абстрактного колажу, а великі конструкції від підлоги до стелі чудово збільшують простір і дають можливість споглядати себе, як кажуть, у всій своїй красі. Отже, розглянемо, що необхідно врахувати спочатку, підбираючи дзеркало для ванної кімнати.
Форми та розміри
Якщо Ви бажаєте значно змінити інтер’єр у сучасному стилі, можна вдатися до оформлення однієї зі стін дзеркальною плиткою, яка буває квадратною, трикутною та радіусною. З окремих елементів можна скласти найцікавіші дзеркала особливої форми. Традиційні вироби представлені такими формами:
— Квадратні — здатні скоригувати ванну, особливо, якщо вона має подовжену площу;
— Прямокутні — найпопулярніший варіант панелей, які можна встановлювати по-різному;
— Овальні — мають згладжені кути, за рахунок чого значно прикрашають інтер’єр, надаючи йому гармонійного вигляду;
— Круглі — крім того, що виглядають досить красиво, здатні візуально розширити площу.
Що ж до розмірів, то тут немає чітких стандартів. Дзеркало необхідно підбирати відповідно до габаритів кімнати, а також виходячи з особистих переваг. На додаток до великих настінних панелей можна встановити двостороннє косметичне дзеркальце. Одна поверхня відображає у звичайному зображенні, а інша – у збільшеному. Такі міні-дзеркала можна монтувати до стіни, при цьому механізм дозволяє повертати конструкцію під будь-яким кутом.



Матеріали
Якщо розглядати дзеркало конструктивно, при виборі моделі потрібно звернути увагу на три складові: основу, дзеркальний шар і раму.
Як основу застосовують два матеріали – ДСП та МДФ. Дзеркала з основою з ДСП мають меншу вартість, проте вони більше схильні до впливу вологи, що в умовах ванної кімнати призведе до швидкого псування початкового стану. Краще зупинити вибір на міцнішій МДФ-основі — нехай виріб обійдеться трохи дорожче, зате прослужить довше. З цієї ж причини не варто вибирати ДСП-шафки із дзеркалами для ванної.
Дзеркальний шар, званий амальгамою, може бути алюмінієвим або срібним. Другий варіант володіє кращими властивостями, що відбивають. Перевага срібла ще й у тому, що вона більш стійка до умов підвищеної вологості та перепадів температур.
Дзеркала для ванної кімнати можуть бути з рамами або без обрамлення (наприклад, вбудовані в стіну). Якщо перевага віддається панелі з рамою, краще, щоб вона була виконана із пластику або металу, оскільки ці матеріали оптимально підходять до специфічного мікроклімату. До того ж пластик має велику різноманітність дизайну і може імітувати натуральне дерево, камінь, а кольорові варіанти дозволяють легко підібрати обрамлення до будь-якого колірного рішення інтер’єру.



Види дзеркал для ванної кімнати
Як ми вже говорили, варіантів оформлення поверхонь, що відбивають у ванній, досить багато. Навіть звичайнісіньке дзеркало на стіні може стати оригінальним декоративним елементом, будучи одягненим у стильну оправу. Сучасні дзеркала не залишилися поза увагою технічного прогресу, і на сьогоднішній день існують панелі, оснащені пристроями підігріву скла, що запобігають їх запотіванню, збільшувальним склам, температурним датчикам, радіо та іншим «наворотам». Розглянемо найпопулярніші з них.
Настінне дзеркало
Дане поняття поєднує два способи встановлення дзеркала. У першому випадку йдеться про дзеркальні панелі з рамами або без, які монтуються до поверхні стіни спеціальними кріпленнями. Вони мають конструктивно додаткових елементів, але з допомогою підібраних обрамлень виглядають досить стильно. У другому варіанті дзеркало встановлюється безпосередньо в стіну («утоплюється» у оздоблювальний матеріал). Особливу естетику привнесе окантування дзеркала плиткою чи молдингами.


Кутове дзеркало
Розміщення на території кута шафки з дзеркалом, що пустує, — відмінне рішення для малогабаритних ванних кімнат. При цьому шафка має достатню довжину, щоб можна було розмістити гігієнічне приладдя, і не займає багато місця.


Дзеркало з полицею
Цю модель по праву можна назвати найбільш популярною, яка тривала випробування часом. Конструкція підходить для оформлення будь-якого інтер’єру, зручна і практична, нерідко доповнена декоративними вставками, підсвічуванням. Деякі конструкції мають додаткові гачки, підставки, що робить їх максимально зручними. При цьому самі полички можуть бути виконані з будь-якого матеріалу – того ж дзеркала, скла, пластику. Дзеркало з додатковими елементами конструкції дозволить розмістити та утримувати в повному порядку засоби особистої гігієни.


Дзеркало у конструкції шафи
З назви вже зрозуміло, що мається на увазі наявність підвісної шафки, на зовнішній стороні стулки якої розташоване дзеркало. Така конструкція кріпиться, як правило, над умивальником, дозволяючи легко дістати потрібне приладдя під час нанесення макіяжу або інших процедур. Перевага полягає в тому, що косметичні та засоби особистої гігієни залишаються захованими від сторонніх очей, не створюють відчуття безладу, будучи розкладеними на увазі. Вибираючи таку шафку, потрібно звернути увагу на її розміри – для маленьких приміщень найкращі однодверні конструкції з невеликою глибиною.


Дзеркало з підсвічуванням
Такий варіант можна назвати найбільш сучасним і загалом доцільним рішенням. Існує кілька варіантів підсвічування – це може бути світлодіодна стрічка, що пролягає по всьому периметру полотна, традиційний світильник безпосередньо над дзеркалом або бічні освітлювальні прилади. У будь-якому випадку таке локальне підсвічування приносить додаткову зручність під час догляду за шкірою обличчя або макіяжу, відхиляє необхідність використання централізованого освітлення, а також створює м’яку романтичну обстановку під час прийняття водних процедур.


Дзеркало з підігрівом скла
Зручна сучасна модель, що є новими технологіями, які дозволяють уникнути скупчення на поверхні дзеркала запотівань і конденсату. При цьому зовсім не важливо, наскільки висока температура та вологість у ванній кімнаті. Система підігріву дзеркала схожа на аналоги, що розміщуються при організації підігріву підлог: зі зворотного боку дзеркальної панелі нанесена найтонша плівка з проводами, що являють собою інфрачервоні нагрівачі. У робочому стані струм, що проходить цим проводкам, здатний в короткий термін нагріти поверхню. Дзеркала часто доповнюють підсвічуванням.

Дзеркала та стилі інтер’єрів
Важливим аспектом правильного вибору дзеркала є відповідність зовнішніх даних стилю інтер’єру. Основну роль тут грає форма полотна та естетика рамки.
Наприклад, для розкішної класичної ванни характерні дзеркала прямокутної (овальної) форми в розкішних рамках, виконаних з дерева або наділених елементами кування. Тут може бути присутнім позолота або фрагменти штучного старіння.
Для стилю прованс важко придумати щось краще, ніж дзеркало у старовинній дерев’яній оправі, прикрашеній різьбленим декором. Іноді сама поверхня дзеркала має дефекти покриття, що робить дизайн максимально правдоподібним. Найбільш вдала форма – кругла, але можуть бути й інші. Гарно виглядають дзеркальні полотна, розташовані на кованих підставках.
Ідея мінімалізму в інтер’єрах не передбачає розкоші – тут панує порядок, строгість та лаконічність оформлення. Дзеркала можуть зовсім не мати оправ і дивувати своїми несподіваними формами. Вітається максимальна кількість дзеркальних поверхонь, щоб приміщення здавалося просторим та вільним. Хай-теківські інтер’єри вдало доповнять дзеркала з підсвічуванням, підігрівом, а для ванної кімнати в стилі лофт можна вибрати конструкцію дзеркала для підлоги в грубій оправі.




Дзеркало у ванній кімнаті.
Щоб допомогти Вам зробити вдалий вибір дзеркала для ванної кімнати, ми зібрали найкращі фото, які продемонструють різні моделі у великих та маленьких ванних кімнатах, оформлених у різних стильових напрямках. Приємного перегляду!
































