види та ідеї для інтер'єрів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

види та ідеї для інтер’єрів

Дзеркало в передпокій (65+ фото)

Передпокій – це перша кімната, в яку потрапляє людина. Безумовно, її оформленню приділяється особливе місце – передпокій виступає свого роду «обличчям» квартири, за яким у гостей складається загальна думка про її господарів. Крім краси, важливу роль відіграє і функціональне наповнення, адже в умовах найчастіше невеликих приміщень потрібно розмістити необхідні елементи. Одним із таких предметів інтер’єру вхідного холу є дзеркало. Його присутність у передпокої просто необхідна як для людини, яка виходить з дому, так і для гостей, які прийшли на звану вечерю. Якими бувають дзеркала у передпокій і які функції вони виконують – про це ми поговоримо у статті. А для тих, хто вірить у народні мудрості, ми зробили невелику добірку прикмет, пов’язаних із дзеркалами.

Особливості та функції дзеркал

Дзеркала в інтер’єрі виконують багато різних функцій. Насамперед, вони призначені для відображення об’єктів. Кожна цивілізована людина намагається стежити за своєю зовнішністю, а без дзеркала це зробити практично неможливо. Дивлячись на своє відображення, можна усунути недоліки, підкреслити переваги рис обличчя, підібрати відповідний за виглядом та розміром гардероб та й просто покрасуватися, що нерідко люблять робити жінки.

Крім цієї основної функції дзеркала здатні коригувати простір. Не секрет, що наявність їх у маленькому передпокої здатне візуально її збільшити, надати додаткового обсягу. Але такий ефект має місце лише у тому випадку, якщо дзеркальна поверхня розташована навпроти порожньої стіни. Якщо полотно дзеркала буде звернене до шафи, завішеної речами або заваленою книгами, журналами, коридор буде виглядати ще більш захаращеним. Маленька хитрість: дзеркало, встановлене в передпокої таким чином, щоб на нього потрапляло сонячне проміння, зробить приміщення світлішим. Також важливе значення має і форма дзеркала, наприклад, вертикальні прямокутні конструкції здатні «укоротити» висоту стін, тому вішати їх варто у приміщеннях з високими стелями.

Дзеркало може стати акцентним елементом, що відволікає увагу від недоліків геометрії простору, надміру яскравого оформлення. Воно виконує і значну декоративну роль оформленні інтер’єру у певному стилі. Вибираючи виріб, необхідно звертати увагу на його дизайн, який має відповідати стильовій спрямованості. Наприклад, у стилі хай-тек безглуздо виглядатиме масивне прямокутне дзеркало в різьбленій дерев’яній оправі, тоді як дзеркальна панель з повною відсутністю декорацій буде якраз.

Дзеркало в передпокій - Особливості та функції
Дзеркало в передпокій - Особливості та функції

Види дзеркал у передпокій

На відміну від колишніх часів, сьогоднішній ринок дзеркал пропонує безліч варіантів виконання. Умовно всі види можна розділити на кілька груп, розрізняючи їх за формами, розмірами, типами установки і зовнішнім оформленням.

Форми та розміри

Сучасне виробництво дозволяє випускати дзеркала найрізноманітніших форм. Найбільшою популярністю користуються прямокутні полотна, які встановлюють вертикально чи горизонтально. Враховуючи, що ми розглядаємо дзеркало для передпокою, де важливо, щоб площадка, що відображає, захоплювала максимально більший огляд, найбільш оптимальним варіантом стане вертикальне прямокутне дзеркало. Воно може бути середньої величини (стандарт 60х40 см), коли людина може себе побачити до рівня пояса, або габаритнішою (60х120см), яка надасть огляд на повний зріст. Маленькі дзеркала встановлювати в передпокої немає сенсу, хіба що як декорації, коли з них формують оригінальне настінне панно.

Ефектно виглядають круглі та овальні дзеркала, особливо у сільських оформленнях. У майстернях можна замовити поверхні незвичайних форм, які зроблять приміщення надзвичайно красивим і внесуть нотки індивідуальності, наприклад, дзеркала у вигляді вигадливих геометричних фігур, силуетів та ін. Розкішно виглядають величезні площини дзеркал розмірами зі стіну, і вони здатні створити ефект безмежності кімнати.

Види дзеркал у передпокій - Форми та розміри
Види дзеркал у передпокій - Форми та розміри
Види дзеркал у передпокій - Форми та розміри

Тип установки

Плоска дзеркальна поверхня дозволяє розмістити її в інтер’єрі по-різному. Вибираючи той чи інший варіант, необхідно відштовхуватися не тільки від особистих симпатій, а й розмірів кімнати – дзеркало покликане робити простір вільнішим, а не захаращувати його. Залежно від типу установки розрізняють такі види дзеркал у передпокій, як:

— Настінні — такі полотна підійдуть для будь-якого розміру приміщення, вони можуть бути з рамами або без, мати в комплектації різні полички, гачки та інші доповнення;

— Настільні – у передпокої такі моделі зустрічаються рідше, особливо в сучасних інтер’єрах, де точиться боротьба за звільнення кожного зайвого метра вільної площі та встановлення столика не завжди стає найкращим варіантом. Найчастіше роль столика виконує більш функціональна тумбочка для дрібного приладдя, взуття. У невеликих передпокоях такі конструкції добре виглядатимуть у кутку;

— Підлогові конструкції – варіант для великих вхідних холів – мають максимально великий огляд, але займають деяку територію, тому встановлення їх у вузькій прохідній зоні виявиться нераціональним. Нерідко такі полотна одягають у красиві масивні рами. Перевагою підлогових дзеркал є їх мобільність – за потреби полотно можна легко пересунути в потрібне місце або зовсім сховати в шафу;

— Вхідні в конструкцію меблів – варіант, що часто зустрічається, коли дзеркальна поверхня вже передбачена в конструкції коридорної шафи. Вона може розташовуватись на дверцятах або інших фасадних полотнах модульних конструкцій. Найсучасніший варіант — дзеркальні дверцята шафи-купе в коридорі, які нерідко прикрашають витонченими візерунками.

Можливо, Ви здивуєтеся, але існує ще й тип установки дзеркала в передпокої. Зустрічається таке оформлення нечасто, насамперед через свою дорожнечу і складність прибирання, але інтер’єр набуває абсолютно приголомшливого вигляду. У разі дзеркало неспроможна виконувати своє пряме призначення, а служить елементом декору.

Види дзеркал у передпокій - Тип установки
Види дзеркал у передпокій - Тип установки
Види дзеркал у передпокій - Тип установки

Зовнішнє оформлення

Як ми вже говорили, оформлення дзеркала має велике значення при виборі – воно має максимально відповідати загальній концепції дизайну передпокою. Дзеркала можуть мати дерев’яні, металеві, плетені рами або зовсім не мати жодних. Нерідко домашні умільці роблять декор дзеркальних поверхонь своїми руками, підбираючи зручний матеріал та палітру кольорів. Ми ж розглянемо, яким параметрам має відповідати дзеркало у передпокої, виконаній у тому чи іншому стилі:

1. Мінімалізм. У цьому напрямку віддається перевага максимальному звільненню інтер’єру від усіх надмірностей на користь функціональних предметів. Дзеркала без рам, що мають значні розміри, не тільки дозволяють розглянути себе на повний зріст, а й значно розширюють простір візуально.

2. Хай-тек. Особливий дизайн, покликаний дивувати своєю ультрасучасністю. Тут можна зустріти найнесподіваніші геометричні виконання дзеркальних поверхонь, які або не мають оправи, або вона виконана зі скла, металу.

3. Класичний. Ідеальним варіантом для передпокою стане прямокутне полотно, одягнене в об’ємну дерев’яну оправу з елементами різьблення, позолоти та інших прикрас. Оскільки розкішне класичне оформлення відповідає, як правило, великим приміщенням, у передпокої цілком можна встановити витончений столик із дзеркалом та парочкою стильних бра.

4. Лофт. Кращим рішенням для лофтової передпокою стане велике дзеркало підлоги в потужній дерев’яній оправі, яке підкреслить не тільки розмах «промислових» площ, а й зорову простоту обробки.

5. Прованс. Для коридору, виконаного на кшталт французького шарму з нотками старовинного сільського побуту, можна підібрати овальне чи кругле дзеркальне полотно, прикрашене кутою рамою. Воно чудово буде виглядати в ансамблі з іншими витонченими кованими предметами інтер’єру.

На сьогоднішній день неабиякою популярністю користуються гримерні дзеркала, в конструкції яких передбачена система вбудованого освітлення з маси лампочок, розміщених по периметру. Вони дають яскраве світло, з яким краще видно будь-які недоліки зовнішності, що вимагають усунення. Крім того, обрамлення, що світиться, стає чудовою декорацією передпокою.

Види дзеркал у передпокій.
Види дзеркал у передпокій.
Види дзеркал у передпокій.

Народні прикмети

Дзеркала завжди виступали одним із найзагадковіших предметів обстановки, які викликали масу міркувань, домислів та суперечок. Забобоних людей, які намагаються прислухатися до народних мудростей, зібраних упродовж століть, чимало. Зважати на них чи ні – кожна людина вирішує сама для себе. Ми ж зробили невелику добірку народних прикмет, пов’язаних із розміщенням дзеркал у будинку:

— Стіна навпроти вхідних дверей вважається найкращим місцем для встановлення дзеркала. Вважається, що дзеркальне полотно здатне акумулювати в собі всю позитивну енергетику, що проникає крізь відчинені двері, та збільшувати добробут;

— Не можна встановлювати дзеркала один навпроти одного. Такий метод часто застосовують у квартирах, оскільки він дає можливість розглянути себе з усіх боків. Прикмети ж свідчать, що така комбінація створює певне суперництво, забираючи в людини сили та здоров’я. Ще більш затьмарювально звучить попередження про те, що розташовані один навпроти одного дзеркала здатні викликати будь-яку нечисть;

— Якщо на дзеркальній поверхні з’явилася пляма, яка не піддається очищенню – краще позбавитися такого дзеркала, тому що в його надрах накопичилося багато негативної енергії. Для профілактики потрібно дзеркало протирати якнайчастіше.

У повір’ях народів різних країн зустрічається також застереження про те, що не можна давати виглядати в дзеркало чужим людям, особливо представницям жіночої статі, які можуть забрати благополуччя, здоров’я та красу. Однак, повертаючись до реальності, всі ми розуміємо, що уникнути цього в умовах передпокою неможливо. Тому просто частіше робіть прибирання дзеркальної поверхні, щоб вона завжди радувала Вас своєю красою, а особливо відображенням.

Дзеркало у передпокій - Народні прикмети
Дзеркало у передпокій - Народні прикмети
Дзеркало у передпокій - Народні прикмети

Дзеркало у передпокій – фото-ідеї

Завершуючи огляд різновидів дзеркал для передпокою, пропонуємо ознайомитися з нашою добіркою фотографій. Тут представлені різні сучасні моделі дзеркал, які вдало розміщені в стильних інтер’єрах. Приємного перегляду!

Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї
Дзеркало у передпокій - фото-ідеї

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *