Види полікарбонату  Які бувають типи та різновиди матеріалу
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Види полікарбонату Які бувають типи та різновиди матеріалу


Промисловість будматеріалів завжди радує власних споживачів новинками. Сьогодні випускають різноманітні види полікарбонату. Цей найбільш сучасний полімерний будівельний матеріал має абсолютно унікальні властивості: порівняно невелику вагу, чудову теплоізоляцію, високий відсоток прозорості, чудову гнучкість і відмінну міцність, витримує широкий діапазон температур, вогнестійкий і довговічний. Завдяки поєднанню всіх цих властивостей полікарбонат не має аналогів. Кожен вид даного матеріалу має певний набір різних параметрів, що допомагає вирішити який полікарбонат вибрати для конкретного випадку.

Основні види полікарбонату

  • Монолітний

    Випускається як суцільного листа. Часто застосовується як заміна силікатного скла. Відрізняється високою міцністю та легкістю матеріалу

    Види полікарбонату  Які бувають типи та різновиди матеріалу

  • Стільниковий

    Складається з кількох шарів вуглецевого матеріалу. Товщина панелей може бути від 4 до 16 мм. або від 16 до 42 мм. На вигляд нагадує бджолині стільники, чому й отримав відповідну назву. Легкий, надзвичайно міцний і не вибагливий

    Види полікарбонату  Які бувають типи та різновиди матеріалу

Ці види полікарбонату відрізняються технологією виробництва та деякими властивостями. А для лиття різних виробів складної конфігурації використовують полікарбонатні гранули.

  1. Методом екструзії з таких гранул виробляють і стільниковий полікарбонат. Крізь фільєру (спеціальну форму) продають розплавлені гранули. Профіль та конструкція готового листа визначаються конструкцією цієї форми. Екструзія дозволяє отримати порожнистий лист з декількох шарів, які з’єднують ребра жорсткості. Ці ребра розташовуються паралельно довгій стороні листа, що робить його дуже гнучким і міцним навіть за мінімальної товщини стінки листа. Повітряні прошарки забезпечують відмінну звуко- та теплоізоляцію виробам із стільникового полікарбонату. Даний полімер також має високу теплостійкість і вогнестійкість, велику ударостійкість, стійкість до впливів атмосферних опадів (град) та агресивних середовищ, малою питомою вагою (скло важче в 16 разів), відмінними показниками прозорості (близько 85%). Цей матеріал безпечний в експлуатації (у разі пошкодження не утворюються гострі уламки та тріщини). Стільникові види полікарбонату широко використовуються для «скління» лоджій, зимових садів, теплиць, телефонних кабінок, зупинок. Цей матеріал чудово підходить для покриття покрівлі, арок, козирків, створення підвісних стель та перегородок. Застосовується він і рекламній сфері (об’ємні літери, табло, світлові короба).
  2. Прозора цільна плита завтовшки 2-12 мм — це монолітний полікарбонат. Даний матеріал ідентичний за корисними властивостями стільникового полікарбонату, але він більш прозорий (90%), у кілька разів міцніший, набагато важчий і дорожчий. Найчастіше з цього полімеру виготовляють захисні шоломи та щити для правоохоронних органів, скління броньованих автомашин та авіатехніки, приміщень фінансових установ, спортзалів та стадіонів. Використовується він і для будівництва парканів та промислових теплиць. І зовнішня реклама не оминає цей матеріал увагою (вивіски, штендери). Тому який полікарбонат вибрати для ваших цілей – вирішувати вам.

Необхідний захист полікарбонату

Цей унікальний матеріал, однак, досить швидко руйнується під впливом сонячного ультрафіолетового проміння. Тому необхідний захист полікарбонату (спеціальний стабілізуючий ультрафіолетовий шар) наноситься безпосередньо при виробництві виробу на одну або обидві сторони листа.

Може знадобитися захист полікарбонату від подряпин. Тоді в процесі виготовлення лист покривається спеціальним твердим шаром, що надає йому високої абразивної стійкості. Є й вироби, вкриті спеціальними шарами, які відображають інфрачервоне випромінювання або запобігають запотіванню.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *