види, особливості, каталог, ідеї для ремонту
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

види, особливості, каталог, ідеї для ремонту

Шпалери для кухні, що миються (+65 фото)

Плануючи ремонт будь-якого приміщення, увагу приділяють оздобленню стін – адже вони виступають своєрідним полотном, на якому надалі «малюється» вся обстановка. Правильний вибір оздоблювальних матеріалів – це запорука створення красивого, стильного інтер’єру, який радуватиме господарів не один рік. Для кухні існують свої вимоги до стінових покриттів. Крім естетичних показників, тут важливу роль відіграє вологостійкість обробки, її здатність витримувати забруднення та подальше збирання. Чудовим варіантом виступають шпалери для кухні, що миються, які не тільки відповідають умовам приміщення, але і є відмінним вибором для створення оригінального дизайну.

Переваги шпалер, що миються

Хтось може стверджувати, що шпалери для кухні, що миються, – це пережиток минулого. Дійсно, як оздоблювальний матеріал вони існують вже багато років, але технології виробництва не стоять на місці, завдяки чому постійно розширюється асортимент цієї продукції: з’являються міцніші матеріали, суперстійкі поверхні і, звичайно, удосконалюється дизайн. На сьогоднішній день шпалери, що миються, мають масу позитивних характеристик, які підкреслюють їх безперечні переваги перед іншими видами обробки, а саме:

— Здатність створити затишну домашню атмосферу;
— Довговічність при правильній експлуатації;
— Величезний вибір колірних, текстурних, художніх рішень, що дають можливість застосувати їх до будь-якого стилю дизайну, провести зонування, візуально змінити габарити простору;
— Оформити оздоблення кухні шпалерами, що миються, набагато легше, ніж іншими матеріалами, наприклад, керамічною плиткою;
— Простота збирання — поверхню досить час від часу протирати вологою губкою;
— Легкість поклейки та демонтажу покриття дозволяє легко замінити його, вибравши полотна іншого кольору або текстури.

Однією з важливих переваг миючих шпалер для кухні виступає їхня демократична ціна. У величезному асортименті можна вибрати дорогі шедевральні полотна або дешевші моделі, але мають не менш привабливі естетичні якості.

Шпалери для кухні, що миються - Переваги
Шпалери для кухні, що миються - Переваги

Види шпалер, що миються для кухні

Говорячи про різновиди шпалер, що миються, можна виділити два основних фактори, на основі яких проводиться класифікація — матеріал-основа і вологостійкість.

За матеріалом виготовлення

У виборі шпалер, що миються, важливу роль відіграє матеріал, з якого вони виготовлені — саме від нього найчастіше залежить ціна покриття. На ринку можна зустріти різноманітні варіації: від простих паперових шпалер до суперсучасних металізованих або рідких. Щоб легше зробити вибір на користь тих чи інших полотен, розглянемо характеристики кожного з них:

1. Паперові шпалери. Найпростіший і недорогий варіант, але в той же час найнедовговічніший. Такі шпалери можна поклеїти на кухні хіба що тимчасово, тому що вони точно не встигнуть вигоріти або набриднути до того, як прийдуть у непридатність. Ними можна прикрашати окремі ділянки стін, розташовані далеко від робочої зони кухні.

2. Вінілові шпалери. Полотна на вінілової основі давно відомі і не втрачають своєї популярності. У виробництві вони представлені декількома видами: спінені, плоскі та флізелінові. Перші два типи мають своєрідний рельєф, що може ускладнити прибирання, а третій – саме те, що потрібно. Шпалери легко миються, мають всі необхідні характеристики для кухні, враховуючи специфіку її мікроклімату.

3. Акрилові шпалери. Нещодавно з’явилися на ринку, акрилові шпалери, що миються, не відстають за популярністю від вінілових, хоча мають меншу товщину полотен і миються дещо гірше. Деякі виробники однією з переваг акрилу називають його здатність «дихати», що нормалізує обстановку в приміщенні, проте для кухні, де достатньо вентиляції, ця характеристика не завжди є пріоритетною.

4. Склошпалери. Даний вид обробки дійсно можна назвати екологічним, та й у плані якісних та практичних показників вони набагато процвітають у порівнянні з попередніми типами шпалер. Скловолоконний матеріал не горить під час пожежі і добре миється, але й коштує не дешево.

5. Металізовані шпалери. По-справжньому приголомшливий, стильний, яскравий вигляд мають металовмісні полотна. Вони здатні прослужити тривалий час, не втрачають своєї естетичної переваги. Лицьовий матеріал складається з алюмінієвої фольги і легко піддається збиранню.

6. Рідкі шпалери. Абсолютно новий вид оздоблювального матеріалу, який і шпалерами назвати складно, проте завдяки тому, що у складі міститься целюлоза, його відносять до цієї категорії. Насправді це сипуча суміш, яку розводять з водою і наносять на стіни. Перевага рідких шпалер полягає в можливості вносити до вихідного матеріалу різні добавки (крихти, намистини та ін.), які кардинально змінюють зовнішній вигляд обробки. Шпалери схожі на розчин для шпаклювання, тому кінцеве облицювання буде представлено красивою гладкою поверхнею, що не має швів, стиків. При покупці потрібно врахувати, що не всі шпалери є вологостійкими, деякі з них зовсім бояться вологості.

Види шпалер, що миються для кухні - За матеріалом виготовлення
Види шпалер, що миються для кухні - За матеріалом виготовлення
Види шпалер, що миються для кухні - За матеріалом виготовлення

Залежно від рівня вологостійкості та вигоряння

Показник вологостійкості для кухонних шпалер, що миються, — найважливіша характеристика, так як цьому оздоблювальному матеріалу доведеться не тільки зазнавати всіх особливостей мікроклімату приміщення, але і частих вологих прибирань. Щоб дізнатися, наскільки шпалери виявляють стійкість до умов підвищеної вологості, потрібно звернути увагу на маркування, яке розміщується виробниками на упаковках. Вона включає таку інформацію:

Одна хвилеподібна лінія скаже про те, що це полотно не відрізняється високою вологостійкістю і мити його потрібно дуже акуратно і нечасто. Це найдешевший варіант;

Дві звивисті лінії – міцніший матеріал, що витримує миття неагресивними засобами без використання щіток;

Три хвилі — супермийка, визнана найбільш стійкою до рясної вологи. Поверхні шпалер можна без остраху мити вологою ганчіркою, використовуючи при цьому різноманітні миючі засоби;

Наявність у маркуванні зображення хвилі зі щіточкою означає, що полотно має надміцну основу і його можна чистити навіть жорсткою щіткою. На стінах кухні часто можна побачити засохлі краплі жиру, втрачені при збиранні, і якщо у Вас будуть такі шпалери, їх можна просто відчистити.

Вищим класом виступають шпалери, що миються, з позначенням щітки і трьох хвилястих ліній. У продажу такі вироби зустрічаються дуже рідко, оскільки мають досить високу вартість, яка значно знижує попит і, отже, масштаби виробництва.

Важливе значення при виборі шпалер, що миються, має світлостійкість полотна — час, за який малюнок вигоряє і втрачає свій первісний вигляд. У таблиці, наведеній нижче, можна ознайомитися з тим, які бувають типи шпалер, а потім, при покупці, порівняти вказаний на рулоні показник.

Види шпалер, що миються для кухні - Залежно від рівня вологостійкості та вигоряння
Види шпалер, що миються для кухні - Залежно від рівня вологостійкості та вигоряння
Види шпалер, що миються для кухні - Залежно від рівня вологостійкості та вигоряння

Ідеї ​​для оформлення кухні шпалерами, що миються.

Розглянувши технічні нюанси вибору шпалер для кухні, слід приділити особливу увагу дизайну — адже сьогоднішній ринок рясніє величезним розмаїттям, серед якого досить складно вибрати найбільш підходящий варіант.

Вибираючи колір шпалер, потрібно врахувати, що холодні відтінки здатні візуально збільшувати простір, а теплі зменшувати; класикою була та залишається бежева палітра. Не варто перевантажувати обстановку різноманітністю текстур та кольорів – оздоблення має гармонійно поєднуватися з меблями. На тлі стін нейтральної палітри ефектно виглядатиме гарнітур у яскравих фарбах. Якщо Ви вирішили зробити акцент на шпалерах, меблі доведеться підібрати в більш спокійних тонах.

Значно прикрасити і перетворити приміщення допоможуть шпалери, що миються, з малюнками і візерунками, при цьому розмір елементів залежить також від габаритів приміщення. Тут важливо вибрати правильний малюнок, який буде відповідати стилю приміщення. Кухні прованс підійдуть шпалери з дрібним квітковим принтом, для класичного інтер’єру – з кліткою чи візерунками. Для маленької кухоньки властивий дрібний візерунок, а для великої – більший. Віддавати перевагу варто світлим однотонним орнаментам, які не чинитимуть тиску, а привнесуть додаткові нотки затишку в обстановку.

Скоригувати геометрію кухонного простору допоможуть шпалери, що миються, в смужку. Горизонтальні лінії розширюють площу, а вертикальні – піднімають висоту стін.

Шпалери, які можна пофарбувати

Вигідним рішенням часто стають шпалери під фарбування. Їх перевага полягає в тому, що в будь-який момент можна легко змінити набридлий або не підходящий до нового інтер’єру колір без демонтажних робіт. Причому якісні шпалери (наприклад, флізелінові) здатні витримувати близько п’ятнадцяти перефарбувань без шкоди структури. Найчастіше сучасні полотна мають рельєфні поверхні, які пожвавлюють їхню однотонність, маскують недоліки стін і нагадують обробку декоративною штукатуркою.

Ідеї ​​для оформлення кухні шпалерами, що миються - Шпалери, які можна пофарбувати
Ідеї ​​для оформлення кухні шпалерами, що миються - Шпалери, які можна пофарбувати

Фотошпалери для кухні, що миються.

Ефектним доповненням інтер’єру кухні виступають фотошпалери, що миються. Як правило, їх розміщують на стіні біля обідньої зони, подалі від робочих поверхонь. Тематика зображень виходить із особистих уподобань господарів, але найчастіше зустрічаються пейзажі, натюрморти, малюнки старовинних міст. Для маленької кухні краще вибрати фотошпалери на всю стіну, тому що вони зможуть візуально її «відсунути» і розширити простір, а 3D-зображення гарні лише для великих приміщень.

Ідеї ​​для оформлення кухні миючими шпалерами - Фотошпалери для кухні, що миються.
Ідеї ​​для оформлення кухні миючими шпалерами - Фотошпалери для кухні, що миються.

Шпалери з імітацією

Зростаючу популярність набирають шпалери, що миються, для кухні, що імітують природні матеріали: камінь, дерево. Чудово виглядають полотна з цегляною кладкою, особливо в білих та сірих тонах. У просторій кухні можна використовувати і темніші цегляні відтінки (такий вид обробки прийшов в інтер’єри з широким поширенням американського стилю лофт, де перевага надається бетонним та цегляним стінам). Шпалери з імітацією природних матеріалів найчастіше прикрашають окремі стіни, відмінно поєднуючись з будь-якими іншими видами оздоблення.

Ідеї ​​для оформлення кухні шпалерами, що миються - Шпалери з імітацією
Ідеї ​​для оформлення кухні шпалерами, що миються - Шпалери з імітацією

Шпалери для кухні, що миються.

На закінчення пропонуємо нашому читачеві відвідати галерею, де ми постаралися зібрати кращі фото інтер’єрів кухонь з шпалерами, що миються. Різні дизайнерські рішення неодмінно здивують та надихнуть на власні варіанти оформлення інтер’єру. Приємного перегляду!

Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.
Шпалери для кухні, що миються.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.