види, як обрати та яку модель купити
Всім відомо, що Італія – батьківщина людей, які цінують комфорт, затишок та екстравагантність понад усе. Саме представник цієї дивовижної країни зміг подарувати світові перший модульний диван. Дизайнер Антоніо Чіттеріо підійшов до створення меблів оригінально, поєднуючи практичність, незвичайність форм та функціональність. Модульні конструкції чудово підійдуть тим, хто не любить нудну одноманітність в інтер’єрі, хто хоче красиво зонувати кімнату на дві окремі зони, а також власникам малогабаритних приміщень, де потрібно ефектно розставити акценти.
Плюси та мінуси модульних диванів
Такий нестандартний вид меблів має відмінні характеристики. Однією з основних особливостей вважається незвичайна конструкція. Вона створюється не з єдиного елемента, та якщо з цілої групи окремих предметів. Ними можуть стати пуфи, столики, крісла, дивани. Таке оригінальне варіювання робить інтер’єр стильнішим.
Ще однією важливою характеристикою можна назвати можливість індивідуального збирання модульного дивана. Замовник може вибрати будь-які складові, які створять саме ту диван, що гармонійно впишеться в кімнату. Наприклад, набори для вітальні часто складаються з м’якої зони та осередків для декору, меблі для спальні включають куточок відпочинку і ніші для зберігання спальної білизни, конструкції для кухні припускають елементи крісел і додаткову систему зберігання предметів.
Плюси модульних диванів настільки великі та виправдані, що прославили виріб на весь світ. До переваг можна віднести вибір розмірів конструкції, раціональність у будинку (наявність важливих предметів меблювання в одному комплекті), естетичний зовнішній вигляд та можливість ефектно зонувати приміщення, легкість в експлуатації.
Серед мінусів виділяється неможливість використовувати такий сучасний вид меблів у класичному стилі, відсутність химерних дизайнерських деталей (що зовсім не є недоліком для дизайну модерн, хай-тек чи мінімалізм), а також більш висока ціна порівняно зі стандартними видами диванів.
Види модульних диванів
Існує класифікація модульних меблів на різновиди за типами конструкції, загальною формою та призначенням. Ми розглянемо найактуальніші моделі диванів, які мають величезний попит на сьогоднішній день.
Прямі та кутові модульні дивани
Хороший варіант для того, щоб урізноманітнити кухню або вітальню. Складається такий диван із різних елементів, які формуються у пряму або кутову форму. Спинки на подібних модульних виробах можуть бути присутніми, так і відсутніми. Розміщуються вони найчастіше центром кімнати.
Модульні дивани-трансформери
Це ідеальний вид меблів для тих, хто любить збиратися та відпочивати великими компаніями. Диван-трансформер нагадує конструктор, який можна розбирати та збирати назад по деталях. Елементи можуть використовуватись у загальній конструкції та в окремому вигляді. Оригінальний зовнішній вигляд та раціональні можливості порадують будь-якого гостинного господаря будинку.
Секційні модульні дивани
Такі меблі найбільше нагадують традиційну класичну конструкцію. Тип, форму, наявність або відсутність додаткових предметів можна вибрати індивідуально на замовлення. Секційна модель дивана не призначена для того, щоб її можна було розібрати. Цей виріб має бути цілісним і складається зі спеціальних секцій (осередків, м’якого кута та доповнень).
Модульні дивани та стилі інтер’єру
Гармонійніше за все такий диван впишеться в дизайн мінімалізм, хай-тек, модерн або еклектика. Для мінімалізму підійде модульний диван, який буде виконаний у сірому, чорному або білому кольорі (залежно від загального стилю), а також дотримуватись строгості форм. Якщо вам хочеться трохи розбавити лаконічний і консервативний мінімалістичний стиль, тоді можете придивитися до моделей з незвичайною шкіряною оббивкою або дизайнерським декором.
Для сучасного дизайну хай-тек прийнятна незвичайність форм та складу модульних диванів. Це лише підкреслить стиль високих технологій. Креативну еклектику, що кричить, можна злегка «заспокоїти» за допомогою секційного модульного дивана в бежевих тонах або доповнити різнокольоровим диваном-трансформером.
При розміщенні модульної конструкції в дизайні, що вам сподобався, не забувайте про загальні правила зі створення затишного інтер’єру. Наприклад, кавові відтінки будуть виглядати красиво і не похмуро при багатофункціональному світлі та достатньому просторі, форма виробів повинна гармоніювати з формами інших меблів у кімнаті, функціональність також повинна бути дотримана.
Як вибрати модульний диван
Вибір подібного м’якого куточка повинен включати набагато більше критеріїв, ніж колір, форма і ціна. Ми підібрали характеристики, на які варто обов’язково звернути увагу перед покупкою модульного дивана:
1. Вибір габаритів виробу. Він повинен залежати не лише від ваших особистих уподобань, а й від загального розміру приміщення. Громіздкі моделі виглядатимуть гармонійно лише у просторих кімнатах.
2. Функціональність. Вона також грає роль. Потрібно звертати увагу на призначення місця, для якого ви купуєте модульний диван. Якщо це кухня, тоді варто придивитися до модульного куточка з наявністю поличок і тумб для зберігання речей, якщо це вітальня, можна звернути увагу на наявність додаткового журнального столика всередині конструкції.
3. Колір. Тон повинен гармоніювати із загальним дизайном підлогового та настінного покриття, а також із оформленням всього будинку чи квартири.
4. Купуйте у перевірених виробників і перевіряйте якість оббивки. Воно має бути бездоганним, з відсутністю будь-яких подряпин, тріщин чи нерівностей.
5. Перевірте на міцність каркас модульного дивана. Це дуже важливо для майбутньої можливої перестановки.
Модульні дивани.
Наша колекція фото покаже вам різні види модульних диванів, а також їх незаперечний вплив на створення комфорту, затишку та стилю у дизайні будь-якої кімнати. Приємного перегляду!