Вибираємо ручки для кухонних фасадів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Вибираємо ручки для кухонних фасадівЯкісна фурнітура для кухонних меблів має вибиратися дуже ретельно. Особливо це стосується такого елемента, як ручки — адже вони мають і функціональне, і декоративне призначення. Справді, без ручок неможливо уявити кухонного гарнітура. Але оригінальною, привабливою та зручною у використанні ваша кухня буде лише, якщо всі її елементи ви підберете правильно.

Основні види кухонних ручок

Ручки для меблів можуть виконуватися із кольорового пластику, а можуть прикрашатися стразами. Звісно, ​​перед покупкою доведеться проаналізувати безліч факторів — від кольору приміщення та стилю меблів до фінансових можливостей, але головне, з чим доведеться розібратися, які взагалі бувають ручки.

Як правило, пропонована перевіреними виробниками фурнітура може бути таких типів та форм:

 • ручки-кільця, що встановлюються на декоративну основу, — масивні, шляхетні та елегантні. Матеріал для виготовлення — метал, патинований або покритий бронзовим напиленням. Вони чудово поєднуються з класичними дерев’яними кухонними фасадами. Однак щоразу дверцята потрібно буде відчиняти дуже акуратно, щоб не пошкодити фасади;
ручки-кільця для фасадів кухні
 • популярністю користуються ручки-раковини (виготовляються як з металу, так і з пластику), поверхня яких може бути прикрашена розписом та різьбленням;
Раковини-ручки для фасадів кухонного гарнітуру
 • компактна та зручна фурнітура у вигляді «кнопок» може виконуватися з дерева, металу чи пластику та чудово підходить для легких фасадів;
кнопки-ручки для фасадів кухні
 • легкими вважаються і малі ручки-краплі — цей виріб відноситься до класичних, але найкраще поєднується з пластиковим фасадом;
краплі-ручки для фасадів
 • найпрактичнішими та лаконічними (а тому й дуже поширеними) вважаються ручки-скоби, які можуть виконуватись із різних розмірів;
скоби-ручки для кухні
 • вбудовані ручки (Дивляться як прорізане на гладкому фасаді полотно) — ідеальні в тому випадку, якщо фасади кухонних меблів вже багато прикрашені (наприклад, стразами або різьбленням).
вбудовані ручки для фасадів

Вибираємо ручки за технічними характеристиками

Не секрет, що дверцята кухонних меблів відкриваються щодня багато разів. Тому потрібно вибирати ручки для гарнітура так, щоб вони були не тільки декоративним елементом, а й забезпечували належну функціональність.

Тому найчастіше вибирається металева або дерев’яна, а не пластикова фурнітура. Пластик, особливо дешевий, не може забезпечити необхідну довговічність та практичність. Крім того, він навіть може деформуватися через високі температури. Втім, небезпека пошкодження існує і у дерев’яних ручок, тому їх не поміщають у зону дії високих температур. Що ж до металу, то для всіх випадків це буде ідеальним вибором.

Порада: дуже важливо та правильно вибрати розмір ручок. Маленькі вироби, що кріпляться на одному шурупі, вважаються непрактичними. Тому й завоювали популярність скоби, що виконуються у різних стилях та у широкому розмірному діапазоні. З погляду ергономічності велика ручка завжди буде зручніша порівняно з маленькою. Крім того, вони кріпляться до фасаду у кількох місцях, що гарантує підвищену надійність.

Фурнітура, що відповідає стилю, яка вона?

Фурнітура має бути надійною, практичною та високодекоративною. Не можна вибрати саме ці ручки-скоби зі стразами лише тому, що вони справили враження на виставковому стенді – потрібно вдумливо оцінити загальний стиль кухні та підібрати відповідне рішення. Базових рекомендацій тут не так багато:

 1. Для меблів у класичному стилі підійдуть бронзові або порцелянові ручки.
ручки для кухні у стилі класика
 1. Шукаєте варіант для кухонного гарнітуру стилі хай-тек? Вам не обійтися без сучасних релінгів – це своєрідні скоби, прямі, лаконічні та дуже зручні. Релінги встановлюють на пластикові або алюмінієві фасади, причому можуть монтуватися як вертикально, так і горизонтально.

ручки для кухні в стилі хай-тек

 1. Ручки-скоби також відрізняються простотою форм та підходять для горизонтального або вертикального розташування. Як правило, такі варіанти не перевантажуються різьбленням або стразами, тому ідеальні для «сучасної класики» і модерну. Найбільш поширені забарвлення, в яких випускаються скоби, — «дерево», бронза, алюміній, хром, сатин, золото.

ручки для кухні в стилі модерн, класика, скандинавський

 1. Для кухонь у стилі прованс або вінтаж вибирається штучно зістарена фурнітура або класичні ручки з порцеляновими вставками, що виглядають як аристократичний антикваріат.

ручки для кухні в стилі прованс

 1. Унікальні ручки зі стразами Сваровськи стануть шедевром для неповторного блискучого інтер’єру. До речі, і кухонні фасади можуть прикрашатися стразами. Втім, не варто «посипати діамантами» всю кухню — буде достатньо, якщо стразами прикрасять лише ручки. До речі, вони чудово поєднуються з лаконічними пофарбованими поверхнями.

кристали сваровські на ручках для кухні

Рекомендації щодо встановлення ручок

Отже, ви вибрали якісні, функціональні та привабливі ручки. Залишилося лише правильно їх встановити – при цьому важливо не порушити симетрію розташування.

Для цього установка проводиться за шаблоном — з його допомогою монтується фурнітура ще до навішування фасадів. Шаблон є прямокутним шматком фанери з отворами, виконаними в потрібних місцях. Завдяки такій простій конструкції ви зможете зробити отвори під кріплення одразу на всіх фасадах без додаткових вимірів.

Порада: скляні та дерев’яні фасади потребують встановлення додаткової шайби (зі зворотного боку болта). Це не тільки знизить ризик розтріскування, але й убезпечить кріплення від розбовтування.

Важливим є і вибір інструменту. Так, для дерев’яного (або з МДФ) кухонного фасаду використовуються ступінчасті або корончасті свердла – гострі та дозволяють свердлити без натиску. Для скла застосовуються спеціальні свердла з алмазним напиленням.

Порада: Отвір у склі можна виконати і розплавленим оловом — у цьому випадку поява тріщин неможлива. Для проведення робіт потрібно олово (яке використовується в процесі паяння) та пісок. Фасадна фільонка розмічається і посипається піском. У ньому роблять вирву потрібного діаметра, куди і заливають розплавлене олово. Через кілька секунд припій охолоне і його можна буде прибрати разом з піском і скляною пробкою.

Отже, вибір кухонних ручок – зовсім не складний захід. Ви можете віддати перевагу традиційним скобам, а можете прикрасити гарнітур екстраординарною фурнітурою — все залежить від стилю приміщення і вашого власного бажання.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:16 Середня оцінка: 4,25 із 5)
Вибираємо ручки для кухонних фасадів Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.