Вибираємо газову варильну панель за 5 кроків.
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Вибираємо газову варильну панель за 5 кроків.



Газова варильна панель – улюблениця всіх шеф-кухарів та кулінарів від Юлії Висоцької до Гордона Рамзі. Причин, чому вона краща за електричну плиту, існує як мінімум 3:

  • По-перше, вона не збільшує рахунок за електрику, а газ коштує недорого. До речі, електрична варильна панель – це один із найбільших «споживачів» енергії в будинку.
  • Миттєва поява та вимкнення нагріву, а також чуйна реакція на його регулювання роблять газову плиту ідеальною для вирішення всіх кулінарних завдань: варіння, гасіння, стомлення, смаження тощо.
  • Є поширена думка, що їжа, приготована на газовому вогні, корисніша і смачніша за їжу, приготовану на електро- або НВЧ-печі, оскільки це джерело нагрівання найбільш природне і наближене до ідеалу — відкритого вогню.

У цьому матеріалі ми розповімо, як вибрати ідеальну вбудовану газову варильну поверхню: ефективну, безпечну, красиву та легку у догляді.

Крок 1. Вибираємо матеріал панелі, а заодно колір та дизайн

Варильна панель може бути зроблена з нержавіючої або емальованої сталі, а також зі склокераміки або загартованого скла. У всіх поверхонь є щось спільне — вони однаково схильні до появи подряпин і приблизно однаково легко очищаються від залишків їжі, що пригоріли. Але різниця все ж таки є:

Нержавіюча сталь. Матеріал хороший своєю зносостійкістю, витримує навіть агресивні засоби для чищення, по легкості прибирання йому можна присудити впевнене 2 місце. Але є нюанс: поверхня має бути матовою, інакше на ній будуть помітні відбитки пальців.

  • Газова варильна панель з нержавіючої сталі ідеальна для сучасних інтер’єрів, у яких вже є сріблясті чи хромовані деталі.

Газова варильна панель із нержавіючої сталі в сучасному інтер'єрі

Однак і у класичній кухні вона також доречна.

Емальована сталь. За легкістю збирання емальована поверхня займає 1 місце. Довести дуже брудну плиту до стану нової можна за допомогою лише Фейрі або засоби для чищення духовок. Однак вона менш стійка до абразивів, і за період багаторічного використання на ній можуть з’явитися дрібні сколи та потертості.

Емальована газова варильна поверхня в класичному інтер'єрі

Емальована газова варильна поверхня в класичному інтер’єрі кухні.

  • Зате газова варильна панель з емальованої сталі може бути не тільки білою, а й кремовою, бежевою, коричневою або чорною. Найкраще така плита впишеться в класичний інтер’єр кухні (особливо бежевого кольору з латунними перемикачами), інтер’єр у стилі ретро або ультрасучасну обстановку (в чорному кольорі).

Варіанти емальованої варильної панелі

Склокераміка. Склокерамічна газова варильна панель має маркетингову назву «газ на склі». Поверхня зі склокераміки зносостійка, чистити її нескладно, але все ж таки трохи клопітніше, ніж нержавіюча сталь або емаль. Так, наприклад, щоб очистити плиту від жирних плям, її доведеться протерти кілька разів. Другий її недолік — плита може тріснути або сколотись від сильного удару. Колір склокерамічної газової панелі найчастіше білий чи чорний.

Біла склокерамічна варильна панель в інтер'єрі

Загартоване скло. Цей матеріал міцніший і товщий за склокераміку, в іншому майже не відрізняється від неї — загартоване скло не менш красиве і термостійке, чиститься приблизно так само легко.

  • Варильна панель із загартованого скла може бути не лише чорною, білою або бежевою, але й у рідкісних випадках кольоровий – червоний, мідний, бузковий тощо.

Поради

  • Найнепрактичніший колір газової варильної поверхні – це чорний. На такому фоні помітні навіть найдрібніші порошинки, краплі, крихти, розлучення і, звичайно, відбитки пальців.
  • Найнемаркіший колір — бежевий, білий або сірувато-білий.
  • Вибираючи колір та дизайн газової плити, можна зорієнтуватися на колір іншої кухонної техніки (наприклад, витяжки та духовки), а також колір фартуха/стільниці/фасадів/інших елементів інтер’єру.
  • Бажано, щоб перемикачі не мали виїмок та ребристості (так їх легше чистити), а також не були надто глянсовими, інакше вони завжди здаватимуться брудними.

Дивіться також:

Крок 2. Які грати краще – чавунні чи сталеві?

Ґрати з емальованої сталі хороші своєю міцністю та стійкістю. Вони не деформуються від тяжкості, ні від тривалого нагрівання. Однак вони дуже важкі та складні у догляді через свою пористість. На жаль, мити їх у посудомийній машині небажано, тому що після такої «лазні» чавун може заржавіти.

  • Чим глаже чавун, тим менше до нього пристає жир і бруд і тим легше його мити.
  • Добре, якщо для кожної конфорки передбачені свої окремі грати — так мити плиту стає легше.
Газова варильна панель з окремими конфорками

У цій плиті конфорки хороші тим, що, по-перше, є роздільними, а по-друге – подовженими, щоб було зручніше переставляти важкий посуд з одного місця на інше.

Переваги емальованих грат: дешевизна, простота прибирання за рахунок гладкої поверхні та невеликої ваги. Однак згодом емалеве покриття ушкоджується, а сама конструкція може деформуватися та прогинатися. Крім того, сталеві грати менш стабільні в порівнянні з важкими чавунними.

Ґрати з емальованої сталі

Ґрати з емальованої сталі

Вибираючи газову варильну панель у магазині, переконайтеся, що решітки стійкі та мають спеціальні накладки, що захищають покриття поверхні від подряпин.

Крок 3. Оцінюємо конфорки

На газових плитах конфорки можуть бути стандартними, з подвійним або потрійним рядом полум’я.

  • Конфорка з потрійною короною. Це найбільш ефективний пальник. Добре, якщо варильна поверхня має хоча б одну таку. Закип’ятити на ній велику каструлю води можна за лічені хвилини.

Окрім традиційних конфорок є й інші:

  • Direct Flame. Це конфорка, яка випускає полум’я через безліч мікроотворів, завдяки чому посуд нагрівається рівномірно, з найменшими втратами газу та тепла, а головне – на 20% швидше. Нею оснащені деякі моделі варильних панелей від Hotpoint Ariston.
  • Експрес-конфорка WOK. Деякі просунуті моделі варильних панелей мають одну експрес-конфорку WOK. Вона є потужним пальником з подвійною або потрійною короною і адаптером для вок-сковороди (зі сферичним дном). Насправді вона досить універсальна і зручна просто для приготування в будь-якому великому посуді.
Конфорка вок

Конфорка вок

  • Конфорка-гриль. Є невеликою решіткою, під якою встановлені пальники. На ній можна смажити м’ясо, рибу та овочі.

Варильна панель із грилем

При виборі варильної панелі, зверніть увагу на розташування конфорок. Так, наприклад, вони можуть розміщуватись не квадратом, а ромбом. Завдяки такому рішенню фартух брудниться менше, а витяжка працює дещо ефективніше. Але, як відзначають багато користувачів у відгуках, це не дуже зручно при повному завантаженні конфорок.

Ромбоподібна схема розташування конфорок

Крок 4. Визначаємося з розміром та формою плити

Стандартна варильна панель має ширину і глибину близько 60 см і вміщує 4 конфорки різного діаметру. Плита такого формату підійде для більшості користувачів – сімей з 3-5 осіб та кухонь площею від 7 кв. м.

Варильна панель шириною 60 см

Однак у деяких випадках від звичного рішення краще відійти і вибрати панель варіння меншого/великого розміру і нестандартної форми.

  • Для маленької кухні, невеликої сім’ї (до 3 осіб), холостяка або антифаната кулінарії підійде плита з 2-3 конфорками.

Газова панель з трьома конфорками

  • Для сім’ї з 3-5 осіб та кухні понад 7 кв. м варто вибрати плиту стандартного розміру (шириною 60 см).
  • Для великої сім’ї та тих, хто часто влаштовує домашні свята, більше підійде плита шириною 70-75 см або 90-95 см із 4-5 конфорками.

Варильна панель з 5 конфорками

  • Якщо кухонна шафа не глибока, то варто звернути увагу на вузькі варильні панелі — шириною 40 см і довжиною 120 см (розмір для 4 конфорок).
  • На кутової кухні може бути встановлена ​​кутова варильна панель (до неї, щоправда, складніше підібрати витяжку).

Залежно від особистих уподобань та дизайну кухні, ви можете вибрати варильну поверхню у формі квадрата, кола, бумерангу або прямокутника.

Кругла варильна панель

Кругла варильна панель гармонійно сусідить із круглою мийкою. Також вона актуальна, якщо в інтер’єрі є круглі елементи. Наприклад, це можуть бути принти на шпалерах/шторах, настінний годинник або декоративне дзеркало

Крок 5. Вирішуємо, чи потрібен газ-контроль та електрозапалювання

Газ-контроль — термоелектрична система, що припиняє подачу газу в разі загасання полум’я, скажімо, через залиття молоком, що втекло, або сильного пориву вітру. Система працює незалежно від електрики. Перевага варильних панелей з газ-контролем очевидна, але є й недоліки:

  • Підпал спрацьовує не відразу, а через 3-6 секунд, коли розігріється термопара (елемент датчика) і дасть сигнал можливості подачі газу. У цей час перемикач потрібно утримувати, що не дуже зручно, особливо якщо напівавтоматичний підпал.
  • Ще один нюанс: багаторічне використання плити зношує газ-контроль, запалювання стає все важчим і може займати більше 6 секунд. Втім, газ-контроль, що вийшов з ладу, можна полагодити, замінити або зовсім відключити.

Якщо на кухні бувають сильні протяги, або ви не дуже впевнені у ваших домочадців, то газ-контроль необхідний. На щастя, більшість сучасних варильних панелей, включаючи недорогі, оснащені цією корисною функцією.

Для кулінарів, впевнених у своїй пильності та небажаючих миритися з 6-секундним підпалом, існують моделі без газ-контролю. Крім того, цю функцію можна вимкнути у будь-якій газовій плиті.

Електрозапалювання – їм оснащені усі сучасні газові варильні панелі. Він може бути автоматичним або напівавтоматичним. Перший, звичайно, набагато зручніше: щоб конфорка загорілася, достатньо повернути ручку відкриття газового клапана.

Блокування від дітей – функція дозволяє заблокувати подачу газу на всіх конфорках натисканням однієї кнопки. Щоб увімкнути подачу газу, потрібно натиснути на кнопку і одночасно повернути до упору.

Ще трохи корисної інформації

  • Підключення газової варильної панелі повинні проводити спеціалісти з міської газової служби, а не сторонньої організації.
  • Тим, хто живе за містом, де іноді трапляються перебої з подачею газу чи електрики, варто звернути увагу на комбіновані варильні поверхні. Вони одна половина конфорок газова, іншу – електрична.
  • Через відкритий вогонь газова варильна поверхня не сумісна з фартухом із МДФ і пластика. Однак проблема легко вирішується встановленням скляного прозорого екрана у зоні плити.
  • Вибираючи газову панель, подбайте про досить потужну витяжку.
  • Майте на увазі, що газова панель вимагає наявності дверей у вхідному отворі (хоч вона і не обов’язково має бути закритою). Якщо ви хочете об’єднати кухню з вітальнею/передпокою, То газову плиту доведеться поміняти на електричну. Зробити це не так просто, але можливо: вам потрібно отримати офіційний дозвіл, розробити проект та замінити електропроводку. На жаль, у старих будинках електромережі слабкі, тому переробку часто не узгоджують.

Нарешті, пропонуємо подивитися відео з порадами щодо вибору газової варильної поверхні від користувача.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:178 Середня оцінка: 4,61 із 5)
Вибираємо газову варильну панель за 5 кроків. Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *