Великі та маленькі дзеркала в інтер'єрі квартири
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Великі та маленькі дзеркала в інтер’єрі квартири


Зміст:

 1. Особливості
 2. Рекомендації щодо розташування
 3. Види інтер’єру та дизайн дзеркал

Один із самих звичайних побутових предметів — дзеркало, насправді має високі декоративні можливості, за своїми якостями можна порівняти тільки з освітленням інтер’єру. За допомогою дзеркальних поверхонь створюється просторова картина дизайну, яка має пожвавлювати та доповнювати інтер’єр.Дзеркало в їдальні Стильне дзеркало

Створення об’ємного простору за рахунок дзеркал та інших поверхонь, що відбивають, вимагає ґрунтовного підходу. Кожен з параметрів, яким володіє дзеркало (форма, колір, розмір, кількість) повинен бути продуманий і підібраний виходячи з вимог інтер’єру.

Особливості дзеркала

Першочергова класифікація дзеркал визначає місце розташування:

 1. навісні;
 2. настільні;
 3. настінні;
 4. підлогові;
 5. стельові.

Навісні дзеркала, як правило, мають велику раму та рухомі частини. Вони підходять виключно для великогабаритних кімнат, оскільки візуально зменшують простір. Настільні та підлогові дзеркала мають додаткове протиударне покриття та часто використовуються для виділення певної частини кімнати (зони). Стельові дзеркала візуально піднімають межу стелі та дозволяють посилити освітлення за рахунок відбиття. Настінні – найпоширеніші, вони використовуються як декорування, так і для просторового збільшення кімнати. Тільки настінні та навісні дзеркала використовуються за прямим призначенням, інші види мають не зручну площину розташування.

Види дзеркал Дзеркало у спортзалі

Форми дзеркал класифікуються за допомогою простих геометричних фігур:

 • коло;
 • овал;
 • квадрат;
 • прямокутник.

Круглі дзеркала частіше використовують у вигляді декоративного елемента, оскільки мають посил «сонця». Овальні більшою мірою задовольняють основну вимогу — відбивати. Зручна витягнута форма без кутів відображає людину на повний зріст, не займаючи зайвого простору на стіні. Квадрат – лаконічна форма дзеркала, яка добре доповнює строгі інтер’єри, проте функціонально квадрат поступається прямокутнику. Довгі прямокутні дзеркала мають максимальну площу відображення та зручно вписуються в периметр стіни (або дверцята шафи). Довільні форми відносять до індивідуально розроблених нестандартних моделей.

Кругле дзеркало біля ліжка Багато дзеркал Незвичайне дзеркало

За допомогою дзеркала можна доповнити інтер’єр, або порушити естетичну рівновагу. Для того щоб гармонійно поєднувати наявний інтер’єр і дзеркальні поверхні, необхідно знати про всі позитивні і негативні особливості дзеркал.

Позитивні

 • дзеркало завжди працює на візуальне розширення стін;
 • за рахунок відображення в дзеркалі воно завжди доповнить колірні схеми інтер’єру;
 • правильне розташування дзеркала (або дзеркал), що дозволить посилити якість освітлення;
 • З усіх видів декоративного доповнення інтер’єру, дзеркало вважається найактуальнішим.

Негативні

Дзеркало у різних кімнатах

Дзеркало, як елемент декору, застосовується в будь-якій кімнаті житлового і нежитлового значення. Однак є правила розміщення дзеркал у різних приміщеннях.

Кухня

Дзеркало на кухні відіграє додаткову роль. Найчастіше використовуваний матеріал для облицювання стін кухні — кераміка, яка має глянсову поверхню, що відбиває. За допомогою дзеркал можна зробити акцент на одну із зон або доповнити інтер’єр маленькими настінними дзеркалами, якщо цього вимагає стилістика.

Більшість кухні займає великогабаритні меблі, а конфігурація кухні часто має дефіцит квадратних метрів. З метою візуального збільшення простору дзеркальні поверхні використовуються у вигляді настінних прикрас і акцентів, а й як зовнішня частина меблів.

Дзеркало аркою

Ванна кімната

Найкраще місце для розташування великих настінних дзеркал без рами. У ванній кімнаті дзеркало має технічно важливе значення, тому поверхня, що відображає, повинна бути великою. Для стандартних стилів інтер’єру ванних кімнат використовуються овальні та квадратні форми дзеркал. Якщо ванна кімната оформлена в стилі будуару, то більшою мірою підійдуть круглі дзеркала.

Дзеркало у ваній Дзеркало в інтер'єрі

Коридор

Коридор це рідне приміщення для дзеркала. Дзеркала підбираються з практичних вимог. Великі довгасті форми, що займають більшу частину стіни — найкращий з варіантів.

Декоративні дзеркала рідко використовуються для коридору. Але за умов довгої та вузької площі декоративні поверхні, що відбивають, дозволять «розсунути» стіни.

Гарне дзеркало Дзеркало в холі

Вітальня

Будь-які варіації декорування за допомогою дзеркал будуть доречними для вітальні. Маленькі круглі і квадратні дзеркала на стінах або великі масивні дзеркала, що займають повністю простір однієї зі стін. Вибір залежить від особливостей площі та вибраного інтер’єру. У вітальні найчастіше використовуються дзеркала нестандартних форм, представлених у вигляді витвору мистецтва.

Дзеркало у залі

Спальня

У класичній спальні дзеркала відіграють роль доповнення, вони розташовані віддалено від ліжка та мають невеликий розмір. Враховуючи проектування сучасних квартир, у спальній кімнаті часто встановлюється вбудована шафа з метою економії місця. У такому разі дзеркальні дверцята будуть найкращим із можливих виборів.

Дзеркальні двері

Для великої спальної кімнати дзеркало може бути «вікном». Великі дзеркала мають на підлозі біля стіни, компенсуючи недоліки маленьких вікон.

Дзеркало у спальні Велике дзеркало біля ліжка

Рекомендації для правильного розташування


Дзеркало має широкий спектр можливостей. Залежно від розташування можна надати інтер’єру завершений, наповнений вигляд або спотворити інтер’єр, створивши негативний по своєму сприйняттю дизайн. Практикуючі дизайнери виділяють низку рекомендаційних порад для розташування дзеркал.

Кругле дзеркало Відображення у дзерклі Дзеркальна стінаДзеркало для спальні

Стилі інтер’єру із дзеркалами

Будь-який із стилів інтер’єру можна доповнити дзеркалом. Кожен із основних класових напрямів у стилістиці інтер’єру має свої особливості у розташуванні та зовнішньому вигляді дзеркал.

Історичні стилі інтер’єру вимагають великого обрамлення для дзеркал із декоративними прикрасами. Ренесанс, єгипетський та грецький стилі доповнюються великими квадратними дзеркалами з тяжкою оправою. Римський стиль і арт-деко так само використовують тісні великі рами, але краще круглі форми. Романський, готичний та бароко – використовують овальні форми та різьблені дерев’яні оправи. У стилі ампір може використовуватися будь-яка форма, особливе значення приділяється дуже великому розміру і вишуканій різьбленій рамі з позолотою. Класицизм має найпростіші вимоги до дзеркал: овальна або прямокутна форма з флористичним візерунком, що циклічно повторюється. Найнезвичайніші за формою дзеркала зустрічаються в інтер’єрі, оформленому за всіма законами Модерна — Складні обтічні форми, доповнені масивною рамою з безліччю витків і візерунків.

Нестандартне дзеркало

Етнічні стилі інтер’єру, Найчастіше, використовують найпростіші форми. Африканський інтер’єр доповнюється квадратним дзеркалом, потопленим у стіні. Інтер’єр у традиціях Індії передбачає великі прямокутні дзеркала, поділені на кілька секцій. У вигляді декору в індійському інтер’єрі використовуються маленькі круглі дзеркала в масивній оправі без зайвих деталей. Японський стиль – сама лаконічність, тому лише геометричні форми у тонкій темній оправі. Кантрі доповнить просте прямокутне дзеркало з тонкою рамою або кругле з різьбленим обрамленням. М’який та сонячний прованс пропонує використовувати круглі та еліпсоподібні форми у фігурному обрамленні.

Дзеркало у вітальні

Сучасні стилі інтер’єру ділять декоративні вимоги до дзеркал на два види: з великими рамами та безрамні. Конструктивізм, хай тек і мінімалізм використовують безрамні дзеркала. У конструктивізмі часто використовується неонове підсвічування за дзеркалом. Хай-тек вимагає незвичайних форм та сюжетів. Мінімалізм є строгістю форми. Кітч та еклектика вимагають більшої уваги до рами, ніж до форми дзеркала. Для кітча основним завданням є підкреслити виразність дизайну, тому використовуються найхитріші рами. Еклектика виражає дизайнерську ідею через аплікації, тому рами оформляють у вигляді сонця, місяця та інших відомих форм, при цьому прикрашаються мозаїкою та сюжетним різьбленням.

Дзеркало з підсвіткою Підлогове дзеркало Декоративні дзеркала

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *