Великі меблі у маленькій кімнаті
Кожен власник квартири скромних розмірів знає старий, перевірений досвідом багатьох людей принцип: не можна обставляти маленьку кімнату за тією схемою, яка працює з великими. Ми звикли віддавати перевагу компактним предметам меблів, шукаємо зразки, що трансформуються. Ви здивуєтеся, але навіть у дуже невеликих приміщеннях можуть чудово працювати повнорозмірні дивани, шафи та крісла. Часто такий підхід забезпечує навіть більше візуальне збільшення простору.
Віддаючи перевагу повнорозмірним предметам меблів, але дотримуючись принципу простоти форм і лаконічності декору, ви можете створити в будь-якій невеликій кімнаті дуже розслаблений, комфортний і затишний інтер’єр. Відмінний приклад – це широкий, простий диван нейтрального сірого відтінку.
Якщо ви обмежені у горизонтальному просторі, обов’язково зверніть увагу на вертикалі! Робота з вертикальними лініями — відмінний вихід, коли потрібно додати деталей декору, таких, наприклад, як висока квітка в горщику, він надає інтер’єру свіжі нотки і відмінно продовжує тему традиційного стилю, задану в цій кімнаті.
Зверніть увагу, що стіни у всіх представлених у цій статті інтер’єрах виглядає дуже лаконічно, вони світлі та мають нехитру фактуру. Це важливий момент, адже такий підхід дозволяє візуально трохи стерти межі кімнати і переключити увагу на стильні та яскраві аксесуари.
У випадку роботи з низькими стелями більшість людей роблять одну і ту ж помилку: вони підбирають тільки дуже компактні низькі меблі. Це неправильно, адже в оформленому таким чином приміщенні навіть не страждає на клаустрофобію людина почуватиметься некомфортно. Краще використовуйте невеликі предмети інтер’єру (наприклад, кулясті лампи) в нижньому ярусі кімнати, а потім розбавте їх максимально високими, такими, як цей витончений торшер.
Якщо кімната має витягнуту форму, вона вузька і довга, не намагайтеся поділити її на кілька квадратних зон, краще зосередьте увагу на плюсах, а саме, на широкому просторі хоча б і в один бік. Встановіть повноцінний диван, адже коли ви дивитеся телевізор або читаєте книгу, вам не така важлива відстань від стіни до стіни.
У невеликих затишних куточках також правильно використовувати максимально ємні предмети меблів, наприклад, повнорозмірний диван замість невеликого крісла. Цей прийом створить ефект повноцінного місця відпочинку.
В обмежених площею столових зонах ідеальним виходом стане лава з подушками на всю довжину стіни, тоді як група стільців лише посилить відчуття тісноти.
Якщо в їдальні зоні вам потрібно більше посадкових місць, додайте до диванчика пару-трійку стільців, але виберете максимально витончені і «легкі» візуально. Витончена ковка дуже добре підійде, такі стільці прикрасять інтер’єр, але не перевантажать простір.
Описаний підхід у підборі меблів добре працює і в зоні вітальні. Нехай це буде один диван, але він повинен бути повнорозмірним, дуже зручним та досить суворим по дизайну. Не варто перевантажувати і без того невелику кімнату додатковими кріслами та стільцями, в крайньому випадку, якщо вам знадобиться розмістити велику кількість гостей, ви завжди можете принести стільці з кухні.
Намагайтеся акцентувати увагу на сильних сторонах планування кімнати, якщо стелі досить високі, підкресліть яскравим арт-об’єктом на всю висоту стіни.
Подібні великі картини, що займають половину стіни, відмінно підійдуть для невеликих просторів. Таким чином, ви обдурите візуальне сприйняття кімнати, вона здаватиметься набагато ширше і просторіше.