Вази для підлоги: фото в інтер'єрі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Вази для підлоги: фото в інтер’єрі


Роль декору в інтер’єрі важко недооцінити: створити домашню затишну атмосферу без додаткових елементів часом просто неможливо. По-перше, предмети декоративного призначення формують індивідуальність, художній образ та дух приміщення. По-друге, з їх допомогою можна поєднувати або розділяти простір і розставляти акценти у приміщенні.

Вази для підлоги — прекрасний декоративний елемент, який можна використовувати в інтер’єрі будь-якого приміщення. Вази бувають різних форм, кольорів і розмірів, тому для формування певного стилю приміщення підібрати відповідну модель не складе труднощів.

Важливе значення має матеріал, з якого виготовлена ​​ваза. Наприклад, виконані зі скла вази відрізняються низькою вартістю, різноманіттям форм та кольорів. Саме тому дизайнери найчастіше використовують саме їх при оформленні приміщень.

Вази з порцеляни – більш дорогі та використовуються, як правило, для оформлення приміщень у класичному, античному стилі, або у бароко та рококо.

Останнім часом набирають популярності вази, виготовлені з дерева чи лози. Вони ідеально підходять для штучних кольорів та різних декоративних композицій.

Для інтер’єру в стилі ганьби-тік чудово підійдуть металеві вази. Обтічна лаконічна форма, блискучий метал — все це якнайкраще підкреслює концепцію цього стилю. Однак вази з металу також можуть мати вінтажний вигляд: поверхня таких виробів спеціально старіють і наносять витіюваті візерунки.

Крім індивідуальних переваг, при виборі форми та кольору вази слід також визначити роль цього предмета в інтер’єрі. Щоб підкреслити стиль, у якому оформлене приміщення, необхідно вибирати вазу в тон основному кольору кімнати. При цьому форма вази також залежить від дизайну інтер’єру:

  • Кімнату в стилі авангард чудово доповнить велика ваза яскравого кольору незвичайної форми. Основна ідея цього стилю – оригінальність ліній, відмова від звичного та своєрідна зухвалість. При цьому у втіленні ідеї аксесуари відіграють важливу роль.
  • Для класичного стилю найкращим вибором стане ваза білого чи чорного кольору простої форми. Часто для оформлення такого інтер’єру використовують свіжі квіти, що додає вишуканості до атмосфери приміщення.
  • Для стилю мінімалізм підійде велика ваза, яка створюватиме основний мотив за рахунок форми, текстури чи кольору.
  • Стиль ар-деко характеризує закономірність, застосування дорогих матеріалів, індивідуальність, насичені кольори та симетрична геометрія. Щоб домогтися максимальної виразності в оформленні вазу для підлоги для цього стилю слід вибирати з урахуванням перелічених характеристик.

Ваза, що ідеально підходить до інтер’єру: кілька дизайнерських секретів

Ефектно декорувати приміщення, незалежно від того, в якому стилі воно оформлене можна за допомогою нескладних прийомів:

  • Використання прозорої вази з тематичною композицією. Головна перевага такої вази, завдяки якій можна створювати незвичайні декоративні форми – це відсутність власного акценту. Наприклад, у приміщенні з природними мотивами можна помістити у прозору вазу гілки дерев.
картина з берези на стіні в їдальні
Квадратний світильник у спальні
дерево у вітальні
  • Колір, структура або матеріал вази для підлоги, що перегукується з іншими предметами інтер’єру. За допомогою такого прийому можна воєдино збирати образ приміщення: об’єднувати простір або зони. Наприклад, ваза в одному стилі з комодом із супутнім обрамленням створюють теплу затишну атмосферу у їдальні.
Тюльпани на обідньому столі
Картина та підлогова ваза одного тону

Плетена ваза в поєднанні з кошиком:

коров'яча шкура на підлозі у вітальні

Блискучі срібні вази з ідентичним обрамленням дзеркала:

Дзеркало у вітальні
  • Декілька підлогових ваз. Можна використовувати однакові вази в композиції, що надасть атмосфері гармонійності. Такий прийом чудово підходить для створення симетричного інтер’єру кімнати. Причому вази можуть бути різного кольору – це виглядає сміливо та оригінально.
Парні вази для підлоги
Шкіряні меблі у вітальні
Три вази підлоги в інтер'єрі вітальні

Не менш ефектно виглядають згруповані вази, різних форм, розмірів та кольорів. При створенні такої композиції можна давати волю фантазії, використовувати навіть матеріали, що не поєднуються на перший погляд.

Яскраві вази у вітальні
Чорні меблі у вітальні

Ці нехитрі прийоми дозволять безпомилково підібрати вазу для підлоги до будь-якого інтер’єру, оживити його і наповнити індивідуальною, неповторною атмосферою.

Вази для спальної кімнати зазвичай вибирають спокійних відтінків. Це пов’язано з особливою атмосферою цієї кімнати – вона повинна розслаблювати та налаштовувати на спокійний лад. Зазвичай великі вази ставлять навпроти ліжка – таким чином досягається візуальна рівновага у приміщенні.

Для вітальні можна сміливіше вибирати дизайн та колір вази. Стримані кольори та форми актуальні для класичного стилю. В інтер’єрі, оформленому в сучасному стилі, за бажання можна поекспериментувати: створити одиночний акцент за допомогою вази або створити яскраву групу. Альтернативний варіант вибрати вазу під колір стін. Цей прийом дозволить зробити простір більшим, не порушуючи при цьому його цілісність.

Не менш гармонійно виглядатиме підлогова ваза в холі, біля входу. У цьому випадку ретельно слід підбирати дизайн, так як аксесуари відразу будуть кидатися в очі і задавати тону всьому приміщенню. Яскраві кольори та сміливі форми вази вкажуть на оригінальність та неординарний смак господарів будинку, а спокійні відтінки підкреслять витриманість стилю.

На кухні або в обідній зоні чудово виглядають вази підлоги з яскравими композиціями. Живі або штучні квіти, декоративні рослини здатні не лише прикрасити приміщення, але ще й налаштовують на позитивний лад, створюють атмосферу затишку та комфорту. Звичайно, доповнювати вазу композицією не обов’язково – це завжди доречно. Наприклад, у їдальні з лаконічним інтер’єром ваза незвичайної форми одночасно підкреслить строгість приміщення та додасть йому елегантності.

У ванній кімнаті гармонійно виглядають товстостінні керамічні вази. Забарвлення може імітувати візерунки плитки або мозайки — такий дизайн ідеально впишеться в ванну кімнату.

Для дитячої кімнати можна вибирати вази класичної форми та неяскравої кольорової гами. Відповідні композиції – рослини та квіти ніжних відтінків – послужать чудовим доповненням до інтер’єру дитячої. Важливим критерієм вибору вази для дитячої є екологічність, тому краще надавати перевагу натуральним матеріалам.

По суті, ваза – універсальний елемент декору та прикрашати нею можна будь-яке приміщення у будинку. Головне – вибирати вазу з урахуванням особливостей інтер’єру, і тоді можна буде створити неповторну та оригінальну атмосферу у будинку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *