Варіанти поєднання кольору дверей, плінтуса та підлоги в дизайні квартири
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Варіанти поєднання кольору дверей, плінтуса та підлоги в дизайні квартири


У створенні комфорту не останню роль відіграють колірні рішення для оформлення приміщень. Щоб почуватися затишніше у власному будинку, необхідно створити гармонію. Деякі розуміють під цим поєднання фарб вже у остаточному облаштуванні кімнат, тобто. більше приділяють уваги комбінації меблів, штор, різних аксесуарів і т.п.

В даному випадку, звичайно, враховується їх гармонійне злиття зі стінами, підлогами і стелями. Але починати слід таки не з цього. Повної гармонії можна досягти, якщо поєднання кольору між основними елементами приміщень подумати ще на підготовчій стадії.

І, знову ж таки, «доморощені» дизайнери прагнуть об’єднати в єдину картинку оздоблення стін, стель і статей, вважаючи все інше другорядними деталями. З цього приводу ніхто не сперечатися – ці елементи повинні між собою гармонувати.

Чорно-біла плитка

Але не можна забувати і про такі речі, як двері, лиштву, плінтус – це невід’ємні частини інтер’єру кожної кімнати, і випадати із загального образ не повинні. Тому поєднанню кольорів дверей, плінтусів та підлоги необхідно приділити не меншу увагу. Комфорт відчувати власник квартири повинен ще на проміжній стадії – після закінчення ремонту, але ще до початку облаштування приміщення (тобто без меблів, гардин, килимів і т.п.).

Світлі двері та коричнева підлога

Загалом відповідність фарб – це велика наука, але освоїти її не складно. Особливо, якщо згадати, що основних кольорів у природі існує 7 – «райдуга фарб». Все інше – це їхні відтінки та комбінації.

Хтось, можливо, скаже, що є ще 2 базові кольори – білий та чорний. Але, як не дивно, вони також стосуються комбінації 7 кольорів. Веселка є спектральним розкладанням білого кольору на його складові (від червоного до фіолетового). А чорний колір є протилежністю білого («чорна діра», наприклад, це вакуум, тобто порожнеча).

Темно-червоне поєднання в інтер'єрі

Тому і є вони ніби прикордонними, і часто використовуються як окантовки. І якщо з чорним кольором бажано експериментувати поменше (його перенасичення в інтер’єрі діє переважно), то білий вже починає перетворюватися на класику оформлення квартир

Колірні рішення в обробці

Білий колір в оформленні плінтусів та дверної лиштви – це безпрограшний варіант при будь-якому поєднанні відтінків. Тому, якщо є сумніви у правильно підібраній колірній гармонії, слід пустити по периметру підлоги (тобто по плінтусах) білий «кантик» – він згладить огріхи.

Якщо ж впевненості у виборі кольору підлог та дверей більше, тон плінтусів можна поєднувати з однією з цих деталей, за умови, що двері та підлога відрізняються між собою. Коли ці 2 елементи пофарбовані в один і той же колір, для плінтусів можна підібрати контрастний відтінок.

Світлі двері

Таке ж контрастне «відношення» можна підібрати і між підлогою та дверима. І тут рекомендуються 2 основних варіанти: темні двері та світла підлога, світлі двері та темна підлога. Але при будь-якому обраному варіанті необхідно дотримуватися головного правила дизайну – в наборі має бути не більше 3-х основних фарб (а для оформлювачів-початківців бажано зупинитися взагалі на 2-х). Краще пограти з інтенсивністю відтінків.

Колір та інші параметри

Але не можна «зациклюватися» лише на поєднанні кольорів. Не слід забувати і про такий момент, як візуальне сприйняття всього приміщення. Адже саме за допомогою кольору можна візуально або зменшити простір або збільшити його.

Рожеві стіни та білі двері

Так, маленьку кімнату темна підлога зробить ще менше, а ось світла допоможе «розширити межі». Тому і двері тут мають бути ніби продовженням підлоги.

Світлі стіни та підлога

Те саме можна сказати і про велике приміщення, тільки з точністю до навпаки: підлогу слід пофарбувати в темний колір, а двері — в світлий (щоб «кордон» був більш чітким).

Немаловажну роль відіграє і бік світла, на яку виходять вікна кімнати. У «північних» приміщеннях завжди бракує освітлення. Отже, тут бажано підбирати світліші відтінки в оформленні всіх елементів інтер’єру (особливо підлог). Тобто необхідно збільшити світловідбивну поверхню, щоб у кімнаті якомога частіше «грали» сонячні зайчики.

Вікно у кімнаті

Що ж стосується «південних» кімнат, то збільшувати, природно, потрібно поверхню, що поглинає світло. Значить, логічніше використовуватиме для покриття підлоги темнішу фарбу.

Гарний дизайн внутрішніх дверей

Навчившись поєднувати візуалізацію та «гру» світла, можна буде досягти цікавих рішень у дизайнерському оформленні будь-якої кімнати. А найсміливіші, можливо, замахнуться на авангард (що зараз дуже модно).

Нестандартні рішення в оформленні

Останнім часом дизайнери все більше намагаються експериментувати, пропонуючи нестандартні рішення щодо оформлення приміщень. І одним з таких варіантів є внесення в інтер’єр яскравої барвистої плями, роль якої відіграє не якийсь декоративний елемент на стіні, а звичайні двері.

Поєднання кольорів в інтер'єрі

Точніше, не звичайна, а пофарбована, наприклад, у рудий, зелений чи навіть червоний колір. Але якщо подібне рішення приймається за основу, слід пам’ятати, що тон дверей все одно повинен «перегукуватися» з ще якимись елементами інтер’єру: щось з меблів або портьєри, аксесуари на стінах. До речі, саме плінтус, пофарбований у той самий колір, що й двері, може стати логічним завершенням всієї композиції, ніби обрамляючи собою весь інтер’єр.

Також не слід забувати, що такий авангардизм може не вписатися в гостьову кімнату або спальню (де бажано використовувати «м’якіші», пастельні тони). А ось для кухні, їдальні або дитячої кімнати це колірне рішення може бути доречним.

Для приміщень, у яких немає вікон (коридори, передпокій, санвузол) авангардні рішення, навпаки, можуть стати кітчем. Кімнатки ці, зазвичай, невеликі. Тому головна мета тут візуально збільшити обсяг. Але досягають цього зазвичай світлими відтінками дверей, стелі та стін. А ось підлога чомусь намагається вифарбовувати в немаркі кольори.

Щоб відійти трохи від стандартів «коричнева підлога – білі двері», можна пофарбувати двері в більш приємний колір — бежевий. Він пом’якшить грубість статевого відтінку.

Темно-сірі підлоги у передпокоях також можна назвати «нудною» класикою. Тому для дверей краще взяти фарбу також сіру, але на кілька відтінків світліше, у неї пофарбувати і плінтуса. Ось цю «сірість» якраз і можна буде «підбадьорити» якоюсь яскравою плямою на стіні.

А якщо все ж таки ризикнути підлогу пофарбувати в ніжно-сірий колір, то для дверей найкращим колірним рішенням буде колір слонової кістки. Для плінтусів підійдуть будь-які з цих кольорів.

Але які б варіанти поєднання відтінків в оформленні дверей, підлог і плінтусів не були обрані, вони повинні органічно вплестися в загальний антураж зі стелею і стінами.

Двері повинні поєднуватись з меблями або з нею контрастувати (але перебувати в гармонії). Колір, вибраний для плінтусів, повинен «миготіти» і в інших елементах інтер’єру.

Підбираючи колірні рішення для однієї кімнати, не слід забувати, що з нею зміщені інші приміщення. При відкритих дверях перехід в оформленні повинен бути плавним, що ніби повторює мотив і ідею інтер’єру сусідньої кімнати. Іншими словами, гармонія повинна бути не в окремо взятому приміщенні, а в цілому по всій квартирі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.