Варіанти оздоблення кімнати |  Ремонт без проблем
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Варіанти оздоблення кімнати | Ремонт без проблем


Напевно, кожен з нас часто замислювався про зміну декору приміщення. Зовнішній вигляд будинку впливає не тільки на настрій всіх його мешканців, а й на гостей: адже зустрічають щось по одязі і проводжають, до речі, теж. Та й навряд чи комусь захочеться жити в кімнаті з вибіленою стелею, радянськими шпалерами та килимом на стіні. Сьогодні використовуючи навіть звичайні, недорогі матеріали можна створити неординарні та неймовірні варіанти обробки приміщення.

Давайте розглянемо найбільш популярні варіанти обробки кімнати, який матеріал краще вибрати і які переваги і недоліки має кожен з них.

З чого починається будь-яке оздоблення?

Ні для кого не є секретом, що кожна кімната має свої функціональні зони: сну, відпочинку, прийому гостей і т.д. Для такого поділу використовують предмети меблів та різноманітні аксесуари. Тому перед оздобленням приміщення необхідно правильно вибрати меблі, при цьому важливо враховувати особливості кожної кімнати. Наприклад, на кухні та ванній не всі матеріали будуть доречними та практичними.

Стеля

Пінополістирольна плитка – гарний варіант для ремонту економ класу, матеріал дуже простий у монтажі, а широкий вибір кольору та текстури здатні надати приміщенню досить привабливого вигляду.

Оздоблення стелі плиткою

Гіпсокартонний — здатний приховати проводку, комунікації та всі нерівності стелі. Конструкція дозволяє створити фігурні багаторівневі стелі з різними комбінаціями освітлення.

Стеля гіпсокартонна

Натяжний — сучасний варіант обробки стелі, який останнім часом став дуже популярним. Монтаж займає лише кілька годин і не залишає після себе будівельного сміття. Тому натяжна стеля встановлюється після того, як усі оздоблювальні роботи вже виконані та приміщення готове до проживання.

Натяжна стеля фото

Рейковий (До речі, вважається різновидом підвісної стелі) виготовляється з алюмінію або оцинкованої сталі. За рахунок цього має високу міцність, вологостійкість і довговічність.

Рейкова стеля фото

Касетна стеля — Конструкція в основу якої входять плити (інакше касети). Має широку гамму і палітру кольорів, що дає різні можливості в дизайні приміщення.

Касетна стеля

Гратчастий — так само різновид підвісної стелі, має суцільний пористий вигляд. Достатньо трудомісткий у монтажі, адже всі рейки необхідно монтувати вручну.

Гратчаста стеля

Стіни

Шпалери — Найпопулярніший спосіб декору приміщення. Сьогодні існують різні шпалери, які діляться не тільки за кольором і текстурою, але навіть за технічними властивостями (вологостійкі, під фарбування, самоклеючі, рідкі і т.д.)

Оздоблення стін шпалерами

Плитка — Найчастіше застосовується на кухні та ванній, оскільки має унікальні властивості: вологостійкість, міцність і стійкість до агресивних середовищ.

Оздоблення стін плиткою

Фарбування — Непересічний варіант оформлення стін в кімнаті. Не слід забувати, що перед фарбуванням стінки потрібно вирівняти і зачистити. Фарби діляться за типом, видами, властивостями і, звичайно, за кольором.

Покраста стін фото

Гіпсокартон – приховує проводку, комунікації, нерівності стін та тепло- та звукоізолюючі матеріали. Особливістю гіпсокартону є можливість створення кіл, дизайнерських нерівностей та інших рішень при декоруванні кімнати.

Оздоблення стін гіпсокартоном

Декоративна штукатурка — Це нове слово в оздобленні приміщення. Якщо раніше цей матеріал служив лише для вирівнювання стін, то сьогодні він вважається фінішним покриттям. Декоративна штукатурка здатна перетворити кімнату на справжні витвори мистецтва.

Декративна штукатурка фото

ПВХ панелі – один із найшвидших і найпростіших способів обробки стін. Завдяки своїй вологостійкості матеріал можна часто зустріти на кухні та у ванній.

ПВХ панелі фото

Декоративний камінь – хоч і рідкісний, але дуже гарний спосіб оформлення стін у будинку. Тут все залежить від дизайнерських здібностей: хороший майстер надасть кімнаті справді оригінального вигляду. Більш того, існують різноманітні види декоративного каменю, які можуть доповнити практично будь-який стиль кімнати.

Камінь декоративний фото

Підлога

Плитка – часто застосовується на кухні та ванній, але через слабку тепловіддачу матеріалу варто підключити систему теплої статі. З тієї ж причини плитка рідко трапляється в інших кімнатах.

Плитка на підлозі фото

Паркет — Натуральне покриття з твердих порід дерева. Має привабливий, художній вигляд, але складний у укладанні та подальшому догляді.

Паркет у будинку

Ламінат — Це екологічний, практичний і досить дорогий варіант обробки підлоги. Понад те, матеріал здатний імітувати текстуру рідкісних порід дерева.

Ламінат у будинку

Наливна підлога став дуже популярним з моменту появи на ринку самовирівнюючих сумішей. Відмінною властивістю матеріалу є можливість нанесення 3D банера. Більше того, така підлога досить проста в монтажі.

Наливна підлога фото

Лінолеум — Крім іншого, здатний імітувати практичний будь-який інший вид обробки: камінь, паркет, плитка або будь-який інший варіант обробки.

Лінолеум фото в інтер'єрі

Ковролін – теплий, практичний та сучасний матеріал. Широке розмаїття видів може задовольнити навіть найпримхливішого покупця.

Ковролін в інтер'єрі
Висновок

Варіанти оздоблення кімнати підбираються в залежності від дизайну та фінансових можливостей. При цьому важливо пам’ятати, що будь-яка кімната має бути не тільки красивою, а й функціональною. Адже наскільки б оригінально не виглядало приміщення, якщо в ньому не буде затишку та комфорту – ремонт не принесе очікуваної радості.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *