
варіанти дизайну та матеріалів (ФОТО)
Світлий кухонний фартух виглядає стильно та свіжо, красиво та сучасно. Фартух для кухні служить захистом стін від бруду, кіптяви та вологи. А світле оздоблення має низку переваг:
- Це універсальне рішення для кімнати практично в будь-якому стилі: хай-тек, морський, прованс, скандинавський, італійський, класик тощо;
- Білий колір візуально розширює простір, тому світлі фартухи особливо потрібні на маленькій кухні;
- Покриття фрагмента стіни такого кольору виглядає дуже стильно, особливо якщо й решта простору оформлено в світлих тонах. Білий фартух для білої кухні – це монохромність, яка довго не вийде із моди;
- Таке нейтральне тло можна легко оновити декоративними наклейками або фотодруком;
- Цей колір поєднується з усіма іншими кольорами, так що можна сміливо змінювати кухонний гарнітур, шпалери, плитку для підлоги, стіл і стільці;
- Білий колір відмінно підходить для оформлення кухні як допоміжного, так і як основного;
- Кожен дизайнер інтер’єрів знає, що будь-яке (яскраве або темне) кухонне приладдя, посуд і текстиль на білому фартуху виглядають краще, ніж на будь-якому іншому. Невипадково у рекламі для зйомки різних товарів часто використовують саме світле тло.
Є такий фартух і недоліки:
- Світла поверхня вимагає більш ретельного догляду;
- Не всі згодні з тим, що біла кухня – це затишно, іноді цей колір люди асоціюють із лікарнями.
У цій статті ми розповімо про те, з яких матеріалів можна зробити кухонні фартухи, у чому плюси та мінуси популярних матеріалів, до яких стилів підходить кожен із запропонованих варіантів.
Керамічна плитка: класика домашнього затишку
Увага: плитка — чудовий варіант для кухні: вона проста у догляді, міцна, не схильна до впливу вологості, жирів, стійка до стирання.
Існує кілька видів плитки та кілька способів кладки.
- Глянцева цегляна кладка – це традиційний спосіб оформлення фартуха: невеликі прямокутні плитки, що імітують цеглу, створюють ілюзію ґрунтовної стіни, покритої свіжою, чистою фарбою. Таке оформлення стіни виглядає непомітно, красиво і гармонійно вписується в інтер’єри в стилях «прованс», «кантрі», скандинавський, класика, ар-деко, лофт і т.д. Прикрашений відповідним орнаментом, такий фартух буде доречним. на кухні у стилі «еко», модерн, вінтаж, ретро тощо;
Доповнити таке оформлення можна білим гарнітуром або меблями природних відтінків (оливковий, всі дерев’яні ноти, світло-блакитний, бежевий, золотистий, пісочний), доречний буде і ніжно-рожевий, світло-сірий або світло-ліловий колір меблів.
- Комбінований спосіб кладки передбачає, що частина «цеглини» буде укладена традиційним способом, а частина – вертикально або діагонально. За допомогою «неправильно» викладених плиток утворюється невелике панноТакож вертикальне укладання використовується для виділення верху або низу фартуха. Такий варіант кладки – одночасно класичний та незвичайний;
- Квадратна плитка: досить великі плитки рівно покривають стіну над раковиною, робочою зоною та варильною поверхнею. Такий спосіб оформлення підійде до інтер’єрів у стилях «мінімалізм», англійська, еко, ретро тощо. Дрібна квадратна плитка буде доречна на кухні в стилі кантрі, прованс, пінап і т.д.;
- Укладання «ялинкою»: таким чином укладається прямокутна плитка. Такий фартух перегукуватиметься з паркетом, укладеним так само, і додасть завершеність дизайну кухні. Цей тип оформлення підійде як для класичних (прованс, ретро, вінтаж, пінап та ін), так і для сучасних кухонь (ар-деко, модерн і ін);
- Зигзаг: це поперечне укладання «ялинкою». Ідеальний варіант для сучасної кухні у стилях «поп-арт», еклектика, фьюжн тощо. Таке оформлення освіжить і кухню у сільському стилі чи європейську.
Рельєфна (або об’ємна) плитка
Рельєфна плитка може імітувати ліпні візерунки, цегляну чи кам’яну фактуру, абстрактні, флористичні чи геометричні візерунки.
- Ліпні візерунки – шик та розкіш. Це слушний варіант для кухні в стилях «ампір», «бароко», класика, грецький, готичний, романський.
- Цегла або камінь – природність та простота. Такий кухонний фартух органічно виглядатиме на кухнях у затишних сільських та модних сучасних стилях «лофт», «модерн», «техно» тощо.
- Рослинні візерунки – натуральна краса: еко-стиль, «бідермеєр» та ін.
- Геометричні візерунки – лаконічність та строгість. Таке оформлення підійде для кухні в японському стилі, «модерн», «мінімалізм» і т.д.
Фартухи зі скла – стиль та краса
Фартухи зі скла (скинали) дуже красиво виглядають, візуально розширюють простір завдяки ефекту, що відображає, прості у догляді.

Скіналі можна розділити за кількома напрямками:
- Глянцеві та матові;
- Гладкі та фактурні;
- З малюнком (фотодрук, піскоструминний малюнок, постер або фото між 2 скляними поверхнями) або без нього;
- Фартух білого кольору може бути насичено-білим, а може бути напівпрозорим (молочним, кремовим, відтінком морської раковини тощо).
Скіналі гармонійно вписуються в простір кухні в стилях «хай-тек», «техно», «футуризм», «мінімалізм» — у тих напрямках, де доречні гладкість і плавність ліній, що відображають поверхні та сучасний зовнішній вигляд.
Порада: таке оздоблення поєднуватиметься з пластиковими кухонними меблями із закритими фасадами.
Мозаїчний фартух: неповторна чарівність
Створити мозаїчне панно над робочою зоною та мийкою – значить зробити кухню напрочуд красивою та оригінальною. Навіть монохромне біле оформлення мозаїки виглядатиме вишукано та незвично.

Мозаїка може бути з різних матеріалів:
- Кераміка;
- Скло;
- Дзеркало;
- Смальта (забарвлене непрозоре скло) тощо.
Такий вишуканий дизайн фартуха буде доречний на кухнях у стилі «еклектика», «ретро» та «хай-тек» (дзеркальна плитка), етніка (візерунки зі світлої мозаїки різних відтінків) тощо.
Сувора краса каменю
Кам’яний фартух виглядає дуже респектабельно та стильно.
- Мармур – найрозкішніший з білих матеріалів для кухонного фартуха. Таке оздоблення виглядає шикарно та вишукано. Це ідеальне рішення для інтер’єрів у стилі «бароко», «ампір», «класика», грецька, дорогих варіацій на тему «рустик», «модерн» тощо;
Порада: якщо мармур не вписується у ваш бюджет, можна прикрасити кухню літокерамікою (композитною плиткою). Це поєднання керамічної основи з шаром натурального мармуру – вигідне та красиве.
- Крім мармуру обробку кухні можна зробити, використовуючи інші види каменю (граніт, вапняк і т.д.). Кам’яний фартух органічно впишеться в інтер’єр у стилі «рустик», еко-стиль, англійська, грецька, «лофт», класика тощо.
Докладніше у матеріалі: Гід на вибір штучного та натурального каменю для обробки фартуху.
Практичний пластик
Це досить поширений варіант оформлення стін у робочій зоні кухні. Пластик недорогий, простий у догляді і виглядає майже так само актуально та сучасно, як скляний або керамічний.
Це чудовий варіант для сучасних кухонь (хай-тек, техно). Допустимо використовувати пластикові покриття і для кухонь у стилях ретро, пінап, стилізації під рустик.
Такий фартух відмінно поєднується з пластиковими, металевими та дерев’яними меблями.
Природна простота дерева
Кухонний фартух з дерева, пофарбованого в білий колір, виглядає напрочуд затишно і приємно. Це оптимальний варіант для всіх сільський стилів («кантрі», «прованс», російський стиль і т.д.), а також для екостилю.
Увага: якщо на кухні є сільська піч або газова плита, дерев’яні панелі обов’язково необхідно обробити вогнетривким складом.
Таке оформлення чудово поєднується з дерев’яними меблями та керамічними елементами декору, а також з яскравими фруктами та квітами. Кухонний гарнітур і стільниця можуть бути як білими, так і природного кольору або комбінованими (наприклад, вертикальні поверхні світлі, горизонтальні темні).
Вишуканий блиск перламутру
Керамічна плитка або скло з перламутровим блиском додадуть кухні неповторний розкішний вигляд. Блиск перламутру – це витончена розкіш та оригінальна ніжність.
Такий фартух буде виглядати органічно у поєднанні з меблями світло-сірого, бежевого, кремового, молочного, ніжно-рожевого, пісочного відтінків. Непомітна металева фурнітура гармонійно доповнить поєднання перламутру та пастельних тонів.
Цей варіант обробки фартуха підійде для кухні в морській, античній, французькій, середземноморському стилі.
Кухонний фартух білого кольору — це стильний і універсальний варіант оформлення робочої зони. Білий колір залежно від відтінку та кольорів, з якими його поєднують, може зробити інтер’єр кухні більш стриманим або навпаки додати яскравості. Він може зробити класичну кухню вишуканою, а інтер’єр у стилі кантрі по-сільському простим. Яка б кухня у вас не була, білий фартух стане чудовим доповненням.
https://www.youtube.com/watch?v=s_mlD7iaa8Y
Читайте також:

