Установка змішувача на кухні за 5 кроків (з фото та відео)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Установка змішувача на кухні за 5 кроків (з фото та відео)Отже, ви купили змішувач для заміни старого або щоб оснастити раковину на новому гарнітурі та вирішили взятися за монтаж самостійно. З одного боку, підключити та поставити на раковину змішувач своїми руками дуже просто – впорається будь-хто. З іншого боку, навіть маючи якийсь досвід, але не знаючи елементарних правил, можна зробити роботу неякісно або зовсім зіпсувати виріб, наприклад, збивши різьблення, загнувши підводи та ін. Ще одна причина, через яку все-таки доводиться звертатися до сантехніки – це відсутність набору сантехнічного інструменту. Але ця проблема цілком вирішується, адже завжди можна щось попросити у знайомих.

Ми спробували максимально зрозуміло розповісти про те, як встановити змішувач на кухні своїми руками надійно та правильно.

Список необхідних інструментів та запчастин

Перш ніж приступати до монтажу кухонної сантехніки, своїми руками потрібно підготувати і докупити все необхідне. Вам знадобиться:

 1. Ущільнювальна стрічка ФУМ – краще не брати лляну клоччя, так як вона розбухає від води, та й потім зняти підведення буде складно;
 2. Рожковий ключ на 10 або 11;
 3. Трубчастий ключ – необхідний для затягування важкодоступної гайки у процесі монтажу змішувача до раковини;

Інструмент для встановлення змішувача своїми руками

 1. Монтажний комплект – в ньому повинні бути гумові кільця ущільнювачів, тобто напівшайби (2 шт.), одна підковоподібна металева напівшайба, шпилька (1 або 2) і гайка. Такий набір додається до змішувача, але при бажанні ви можете купити кільце ущільнювача товстіше і міцніше, так як не завжди виробники включають в комплект якісні прокладки;

Змішувач та монтажний комплект

 1. Пасатижі, маленький ключ, викрутка – іноді вони також потрібні;
 2. Також нагоді ганчірка, тазик і ліхтарик, щоб вам було все видно;
 3. І нарешті, головне — 2 сантехнічні підводки — додаються до комплекту, але краще купити інші, оскільки заводські часто бувають короткими та виготовлені із силуміну;

Мабуть, на підводках варто звернути увагу. Майте на увазі, що:

Гнучкі підводки для холодної та гіркої води
 • Підводки потрібні такої довжини, щоб вони не заламувалися, а згиналися у вигляді півкола, тобто вони не повинні бути надто довгими або навпаки короткими в натяг. Найчастіше підходить довжина 86 см;
 • Якщо заводське підведення занадто коротке, то краще не намагатися нарощувати його, а купити нове;
 • Крім того, не купуйте силумінові шланги, особливо якщо ви купили силуміновий змішувач – хоча б підводки мають бути надійними;
 • Монтаж гнучких підводок легше, ніж підключення жорстких, але вони вважаються менш надійними, тому краще встановлювати їх разом із відводами з краном;
 • У комплекті підводок обов’язково мають бути прокладки;
 • Заміна старого змішувача на кухні найчастіше передбачає заміну старих підводок, адже вони теж зношуються.

Крок 1. Демонтаж старого змішувача та підготовка до монтажу

Перед тим, як встановити кран на кухні, потрібно перекрити воду (стояк перекривати не треба) і на дно раковини, про всяк випадок, постелити ганчірку, щоб дрібні деталі не впали в неї, а великі не пошкодили.

Як зняти старий змішувач своїми руками

Звісно, ​​заміна змішувача на кухні потребує демонтажу старого крана. Для цього потрібно:

 • Спочатку від’єднати старі шланги від труб холодної та гарячої води руками або ріжковим ключем. Не забудьте приставити під них тазик і злити весь залишок води, після чого різьблення труб потрібно протерти.
 • Потім за допомогою трубчастого ключа потрібно відкрутити притискну гайку на шпильці (або двох шпильках), яка кріпить змішувач до раковини (прямо під нею). Коли ви відкрутите цю гайку, зніметься металева напівшайба.
 • Тепер потрібно витягнути змішувач разом із шлангами з отвору мийки. Ну, ось і все, можна приступати до наступного кроку.

Крок 2. Складання змішувача та підводок

Установка змішувача на кухні починається з його збирання, тобто з підключення до гнучких шлангів або жорстких підводів.

Складання крана своїми руками
 • Якщо у вас двовентельний змішувач як на фото праворуч, то швидше за все, спочатку потрібно його зібрати. Для цього вставляємо вилив (кран) в корпус до обмежувального кільця і ​​вручну, не надто затягуючи, прикручуємо їх один до одного.

Тепер беремо ФУМ-стрічку та трохи обмотуємо нею кінець підводки.

 • Обмотка стрічкою наконечника не є обов’язковою, оскільки шланг вже має прокладку.

Потім вставляємо кінець першої підводки у відповідний отвір у змішувачі як на фото нижче і прикручуємо спочатку своїми руками, а потім затягуємо ріжковим ключем на 10. Таким же чином прикручуємо другий шланг.

Як встановити змішувач для кухні своїми руками - етап підключення підводок

Кільце ущільнювача, шпилька і підводки, підключені до змішувача
 • Дуже важливо не затягувати сильно, інакше зашкодить підкладка! Але й не дотягнути також погано.

І нарешті, прикручуємо штирок-шпильку (або 2 шпильки) різьбленням вгору в отвір, що належить йому. Наш зібраний змішувач майже готовий до встановлення. Залишилося просмикнути обидві підводки в кільце ущільнювача, довести його до основи корпусу змішувача і закріпити його там як показано на фото справа.

Крок 3. Встановлюємо змішувач на раковину

А ось тепер настав час поставити змішувач на раковину.

 • До речі, зручніше встановлювати змішувач на ще невбудоване миття, тому що працювати залазячи під стільницю не дуже зручно (в даному випадку монтаж проводиться саме так).

У посадковий отвір мийки просовуємо кінці шлангів, ставимо змішувач і просимо когось його притримати, щоб вам було зручно.

Потім знизу під стільницею або знизу знятої мийки одягаємо на підводки другу гумову шайбу. У результаті вийде так, що два гумові ущільнювачі захищатимуть корпус і зверху, і знизу раковини. Тепер так само кріпимо підкову металеву шайбу (фото нижче).

Установка кухонного змішувача своїми руками - кріпимо притискні шайби

Знизу надягаємо на шпильку-гайку і закручуємо її за допомогою:

 • Трубчастого ключа, якщо вам потрібно замінити змішувач на вже встановленій мийці. На фото нижче видно кріплення знизу.

Заміна старого змішувача

 • Рожковим ключем – у разі, якщо встановлюєте змішувач на нову або зняту мийку. Зрозуміло, після цього потрібно встановити саму мийку на стільницю і лише потім приступати до підключення змішувача до труб холодної та гарячої води.
 • Затягуйте гайку міцно, але не дуже!

Крок 4. Підключення до труб

Нарешті, підключаємо шланги до труб виведення води враховуючи, що:

 • Виведення гарячої води – з правої труби;
 • Виведення холодної – з лівої труби.

Підключення змішувача на кухні до труб холодної та гарячої води

 • Іноді холодна вода виводиться через трубу, що знаходиться зверху, а гаряча вода через трубу знизу як на фото нижче.

Підключення змішувача на кухні до труб холодної та гарячої води

 • Бажано на труби встановити відводи з кранами, якщо ви використовуєте гнучкі шланги.

Крок 5. Перевіряємо роботу

От і все, залишилося перевірити правильність підключення, пустивши спочатку гарячу, а потім холодну воду. Якщо протікання немає, а проводки загинаються плавно у формі літери U, то ви впоралися. Якщо протікання виникли, то, швидше за все, це означає, що десь пошкодився ущільнювач — доведеться його зняти та замінити.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:44 Середня оцінка: 4,36 із 5)
Установка змішувача на кухні за 5 кроків (з фото та відео) Завантаження…

А як поміняти змішувач на кухні, якщо мийка з нержавіючої сталі тонка або посадковий отвір пошкодився? Тоді можна і потрібно власноруч виготовити допоміжні деталі, як і надійшли автори наступних відео.

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.