Унікальність інтер'єру квартири - не завжди використання тільки практичних речей.
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Унікальність інтер’єру квартири — не завжди використання тільки практичних речей.


Ширма.  Простота, варта уваги?

Можливо, ви вперше побачили її в антикварному магазині… Можливо, вам зробили такий дорогий та розкішний подарунок, привезений із Китаю…


А можливо, вона просто є частиною вашого інтер’єру квартири, і ця тонка стратегія по розділу приміщення на окремі простори, продумана дизайнерами.

Про що йде мова? Про те, про що ви не раз мріяли, переглядаючи старі кінокартини, але ніколи не наважувалися купити.
Те, що можливо, потай є мрією кожної жінки, але місце для розміщення цього предмета в міській квартирі вибрати не так вже й просто.

Ширма. Звичайна ширма. Складна конструкція на дерев’яній основі, із натягнутими сегментами з тканини. Таке класичне поняття про ширму було на зорі інтер’єрної моди, а на що ж перетворився цей аксесуар дизайну на сьогоднішній день? Які варіанти використання ширми, і як майстерно вписати її в інтер’єр, здавалося б, не сумісних із ширмою приміщень?

У чому найголовніший секрет цієї конструкції, і без чого не може обходитись жодна ширма, незалежно від стилю виконання?
По-перше, це такий фактор як портативність та мобільність. Не важливо, з якого матеріалу зроблена ширма, дерева, металу, скла, паперу або тонкої натуральної тканини, вона в будь-якому випадку повинна бути легкою у використанні.
Другий фактор, на що варто звернути увагу — це ширма повинна бути стійка і не громіздка, не дивлячись на те, що віялоподібна конструкція, не може бути важкою. Третє, ширма обов’язково повинна підходити за стилем, до інтер’єру квартири, не важливо, в якому він виконаний стилі, сучасному чи старовинному, ширма — не повинна жити відокремленим життям. Її місцезнаходження в інтер’єрі має бути старанно продумане.
Які ж класичні місця використання цієї нескладної конструкції? Як правило, за старих часів, ширмою користувалися в спальних, або гардеробних кімнатах, відокремлюючи місце для перевдягання. Зараз теж можна використовувати ширму в інтер’єрі спальні, але це швидше буде екзотичний елемент декору, ніж вона виконуватиме якісь функціональні обов’язки. Трапляються в дизайн — проектах квартир і випадки, коли ширма безпосередньо використовується для візуального відділення простору, одного від іншого. Якщо це зона робочого простору, не спальня, то постарайтеся вибрати нейтральну ширму за стилем, щоб її зовнішній вигляд задовольняв особливостям інтер’єру по обидва боки розділеного простору.

Звідки ж узявся такий екзотичний елемент? Батьківщиною винаходу ширми можна вважати таку численну країну як Китай, де за правилами, такої науки як фен — шуй, ширма ставилася перед входом у житло, і її прямим призначенням було не впустити злих парфумів у ваш будинок. Саме звідти і взяли свій початок ширми, розписані яскравими фарбами та позолотою, ширми з дорогими елементами та цінними породами дерева.
Саме у східних країнах із ширмою пов’язано багато історій та переказів, і навіть багато художніх творів написано на цю тему, коли ширма – ставала загадковою стороною незрозумілих явищ, у житті людей.

Саме японські і китайські ширми і на сьогодні вважаються витворами мистецтва, не підвладними критиці, і якщо у вас є можливість стати володарем настільки цінного екземпляра, можливо заради цієї ноти в інтер’єрі варто і всю решту обстановки створити стильну, під стать ширмі.

Ширми, що використовуються на території нашої країни, часто встановлювалися в будуарі, і мали практичне призначення приховувати від чужих очей людини, що переодягається. Використання дзеркальних фрагментів у ширмах, значна висота, і масштабність споруди — пішли саме звідти. І зараз в інтер’єрі спальні буде доречний цей елемент, якщо ретельно продумати внутрішнє підсвічування. Ну і, звичайно ж, справжня вінтажна ширма може служити не тільки самостійним арт-об’єктом інтер’єру, в нестандартному сучасному стилі, а й окремим художнім акцентом, що надає інтер’єру закінченості.

Любителям ранніх сучасних поглядів на інтер’єр будинку, хотілося б порадити аскетичні ширми з металевою основою, позбавлені будь-яких декоративних надмірностей. Можливо і такий контраст між комфортабельністю нового інтер’єру і наявністю в ньому ширмою, що не несе логічне навантаження, і стане саме тією родзинкою в обстановці, яку ви так давно шукали!

Адже таким чином, ширма може бути яскравою деталлю, що створює інтригу у вашому житлі, а чи не міркували ви про те, що можливо це саме те, чого вам так давно хотілося.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *