Укладання плитки
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Укладання плитки


Укладання плитки — процес дуже складний і вимагає деякого часу на обмірковування процесу безпосередньо ходу роботи. Адже укладання плитки створюється на десятиліття, і від ступеня якості укладання плитки безпосередньо залежить як зовнішній естетичний вигляд, так і як швидко прояв дефектів надалі. Укладання керамічної плитки монтується на ідеально вирівняну поверхню. Як правило, спочатку поверхня далека від досконалості, тому першим і основним етапом є сумлінне вирівнювання поверхні. Після цього приступають негайно до укладання плитки. Є кілька варіацій укладання плитки: «у розбіжність», «шов в шов», кладка «по діагоналі», залежно від проекту або ваших переваг. Укладання плитки на пряму поверхню гіпсокартону може спровокувати небажане викривлення листів. Для того, щоб це уникнути з найменшими втратами застосовують напрямні планки, приклеюється спеціальна поліпропіленова штукатурна сітка. Така сітка приклеюється за допомогою ПВА та додатково фіксується скобами. Потім поверхня гіпсокартону ґрунтується. Далі після етапу ґрунтування приступають до дії укладання плитки на ГКЛ. Укладання плитки проводитися рівними невеликими «порціями» — по три-чотири ряди. Між подібними «порціями» робиться перерва близько 60 хвилин. Коли вся поверхня оброблена плиткою, то затирання безпосередньо швів проводитися тільки через 24 години, щоб клей встиг затвердіти. Ще за добу покрити шви можна спеціальним лаком.

Укладання плитки
Укладання плитки

Укладання плитки на підлогу

Укладання плитки на підлогу відтворюється трьома способами: «шов в шов» (один з найпоширеніших варіантів), «по діагоналі» і тип укладання «в розбіжність». Фахівці стверджують, що укладання плитки на підлогу методом відкритого шва організовує менше проблем і ризику подальшої експлуатації, порівняно з варіантом укладання плитки на підлогу безпосередньо встик. Тоді шов роблять надмірно тонким, його наповнення є відповідно важким. Найчастіше подібний шов заповнюється вкрай не рівномірно, після чого може відбутися часткове відшарування наповнювача через деякий час. Перш ніж приступити до основної роботи необхідно відцентрувати приміщення, звідки і почнеться укладання плитки на підлогу, оскільки центральна частина першої кімнати впадає в очі відвідувачу. Укладання плитки для підлоги проводиться в осьовому напрямку від центру кімнати до стін. Викладають досуха певний ряд плитки вздовж обраних основних ліній, причому важливо між плитками залишати рівні зазори. Головне завдання фахівця – якнайбільше укласти на підлогу цілих плиток. Деякі плиточники між плитками вважають за краще встановлювати хрестики. Але ліквідувати їх потрібно до того, як сам клей остаточно висохне. Після того, як зроблено укладання деяких рядів кераміки на підлогу, потрібно переконатися за допомогою приладу, щоб рівень поверхні плитки був виключно однаковий. Коли всі цільні плитки укладені, приймаються до обрізки плиток, що залишилися для заповнення поверхні між стінами і підлогою. Якщо потрібно буде вирізати плиту для мети, щоб викласти простір за контуром певного предмета нестандартної форми або двері, застосовують профіль для точного та акуратного нанесення обрисів предмета. Режуться плитки для заданої форми за допомогою спеціальної автоматичної пилки.

Укладання плитки
Укладання плитки

Укладання плитки на стіни

Техніка підготовки та укладання плитки на стіни та поверхня підлоги едентична, але полова плитка відрізняється своїми габаритами від стінової плитки. Вона важча, товща і має грубе покриття. Правила укладання плитки в інтер’єрі кімнати різні, але краще починати укладання плитки на стіни, так буде більше обсяг робіт. Після завершення етапу укладання плитки на підлозі необхідно почекати кілька днів, поки плитковий клей висохне.

Схема укладання плитки на стіни така. Необхідно розкласти плитки вздовж поверхні стіни, якщо не потрібно підрізати останню плитку. Якщо підрізка плитки неминуча, то потрібно, щоб вона розташовувалася на стіні симетрично від кутів стін. Для цього поверхню стіни розділяють навпіл і розпочинають процес укладання першого ряду плитки від центру стіни.
Дійшовши до кутів стіни, плитку підрізають за допомогою плиткорізу і викладають всю підрізку з усіх боків стіни до верхнього рівня стелі. Щоб сховати краї плитки з підрізуванням, у кути за бажанням можна встановити пластикові куточки. У шви між сусідніми плитками встановлюють пластикові хрестики, так можна дотримуватися рівного міжплиткового шову.

Після цього плиткою заповнюється вся стіна, і переходять до укладання на інших стінах приміщення. Процес поетапно повторюється і всіх інших стінах. У момент готовності стіни можна приступати до укладання плитки на підлогу. Можна відзначити, що є кілька різних варіантів укладання плитки на стіни у ванній, але є найпоширеніші

Пропонуємо переглянути частину наших робіт з укладання плитки в Ростові-на-Дону

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *