
Туї у ландшафтному дизайні: 100 фото гарних прикладів
Зміст:
- Туї у ландшафтному дизайні: особливості та переваги
- Західні туї у ландшафтному дизайні
- Особливості східних туй у ландшафтному дизайні
- Різновиди за формою
У ландшафтному дизайні туя давно стала однією з найпопулярніших деревних порід. Її вибирають для себе професіонали та любителі, оскільки вона радуватиме вас цілий рік своїм привабливим зовнішнім виглядом. Крім того, туї мають здатність очищати повітря, що дуже актуально в сучасному світі. Залежно від вибраного сорту, їх можна використовувати в різних зонах або навіть поєднувати з іншими рослинами. Тим більше, що при правильному догляді туї залишаються привабливими протягом багатьох років.
Туї у ландшафтному дизайні: особливості та переваги
Перш, ніж вирушити за придбанням, пропонуємо розібратися в особливостях та головних перевагах. Насамперед зазначимо, що туї є вічнозеленими рослинами, які чудово можуть перебувати в помірному кліматі без зайвої спеки чи холоду. Тому вирощувати їх можна практично скрізь. Однак є індивідуальні особливості догляду, залежно від обраного сорту.
Крім того, відзначимо, що туя може бути зовсім різного розміру. Наприклад, чагарники рідко бувають висотою понад півметра. Але є і більші варіанти, які виростають до двох метрів у висоту і візуально нагадують дерева. Тому всі ці особливості варто враховувати під час виборів. Адже туями можна доповнювати певні декоративні елементи або висаджувати особняком.
Західні туї у ландшафтному дизайні
Незважаючи на різноманіття варіантів, існує два типи туй: західна та східна. Кожен із варіантів представлений різними сортами. Безсумнівно, вони мають як переваги, і недоліки, про які варто знати досі придбання. Тому зараз ми розглянемо особливості західних туй.
Данника
Цей сорт туй в основному не надто високий, близько 0,5 м у висоту та ширину. Однак іноді вони можуть досягати метра в сторони. Такі туї не надто вибагливі у догляді і виростають у супіщаних та легкосуглинистих ґрунтах. Серед переваг можна виділити повільне зростання, тому композиція із квітами досить довго залишається незмінною. Головним недоліком даного сорту стала чутливість до надмірного поливу або відсутності води.
Смарагд
На відміну від попереднього варіанту, ці туї мають високе зростання – від трьох до п’яти метрів. При цьому крона може розкинутися на два метри на всі боки. Звичайно, все це забезпечує деякі переваги. Насамперед – це темне, гарне забарвлення. Крім того, такі туї можуть добре переносити морози, але не надто сильні. Найкраще для них підходить родючий ґрунт, в якому він може знаходитися близько 150 років. Як таких недоліків у цього сорту немає. Єдине – це за нестачі світла колір туї стає менш насиченим.
Глобоса
Цей сорт туй відрізняється діаметром близько метра. Виростають вони в помірно вологих та родючих ґрунтах. Тому ідеально підходять для більшості земельних ділянок. Серед недоліків варто відзначити втрату форми та старих туй. Крім того, в умовах надмірного поливу вони не здатні правильно зростати.
Хосері
Цей сорт відрізняється не великим розміром. Часто діаметр складає всього 40 см. Завдяки такій особливості туї часто вибирають для невеликих ділянок землі та різних кам’яних споруд. Незважаючи на таку перевагу, ці туї дуже вимогливі до ґрунту. Ідеальними умовами для них буде поживний та помірно зволожений ґрунт.
Брабант
Цей сорт вважається швидкозростаючим і має колоноподібну крону. Хвоя має світло-зелений відтінок. В основному туї висаджують з відстанню менше метра, щоб утворити щільну зелену стіну. Її висота може досягати 4-х метрів.
Голден Глоб
Туї цього сорту переважно мають діаметр близько 80 см. Вони добре виростають на родючих ґрунтах із помірною вологою. В основному їх використовують для створення композицій з невеликою кількістю деталей. Головний недолік — непереносимість надмірного поливу.
Особливості східних туй у ландшафтному дизайні
Що стосується східних туй, то вони не менш привабливі і мають низку своїх особливостей, переваг та недоліків. Їх часто використовують для створення живих стін та групових посадок. Загалом вважається, що східні туї добре переносять несприятливі умови міста.
Ауреа нана
Середньорослий сорт у середньому має висоту близько 80 см. Такі туї ростуть у вертикальному напрямку та мають овальну форму крони. Що стосується відтінку, то в цьому випадку він золотий. Виглядає це неймовірно красиво у ландшафтному дизайні. Недоліком є потреба в укритті взимку, а також захист від вітру цілий рік.
Юстинка
Цей вид туй в основному виростають не більше метра. Крона має колоноподібну форму, а також соковитий зелений колір. Вони чудово виглядають у композиціях з невеликою кількістю деталей. Але незважаючи на це, туї вимагають захисту від вітру та обов’язкового укриття на зиму.
Туї у ландшафтному дизайні: різновиди за формою
Крім класифікації туй за сортом існує ще досить велика різноманітність варіантів за формою. Колоноподібні туї часто досягають у висоту п’ять метрів. Їх обирають для створення живоплотів. Завдяки різноманітності сортів завжди можна знайти найбільш підходящий варіант для кожного окремого випадку.
Пірамідальні туї можуть зростати до двадцяти метрів, тоді як інші не перевищують двох метрів заввишки. В основному їх садять окремо або в поєднання з різними рослинами.
Кеглеподібні туї ростуть до двох метрів, мають щільні гілки. Саме завдяки цьому виходить сформувати розкішні огорожі.
У свою чергу, парасолькоподібні туї мають невеликий розмір. Здебільшого вони зростають до одного метра. Застосовують їх у декоративних цілях для невеликих клумб.
Кулясті туї мають щільні гілки кульової форми. Зростають вони досить повільно, завдяки чому не порушують композиції.
Туї вважаються чи не головними у ландшафтному дизайні. Загалом вони є чи не найвибагливішими і не вимагають зайвої уваги у процесі догляду.

