Тренажерний зал у міській квартирі – щоденна потреба.
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Тренажерний зал у міській квартирі – щоденна потреба.


Тренажерний зал у міській квартирі

Все частіше через велику завантаженість або пасивний спосіб життя ми наражаємося на різні захворювання, і все частіше у нас не вистачає часу на те, щоб повноцінно відвідувати фітнес — центри і займатися своїм тілом і здоров’ям. Чи є вихід із ситуації? У яких випадках краще обладнати спортивну залу будинку? І як має виглядати тренажерний зал, щоб наш ентузіазм не вичерпався, а результат тренувань був справді плідним?

Найчастіше ініціативу з обладнання домашнього тренажерного залу в інтер’єрі квартири виявляють саме жінки. Адже, як правило, їх найбільше турбує, як підтримати свою форму протягом вологої зими, або як повернути колишні обсяги після народження дитини. Та й більшість сучасних чоловіків, які дотримуються здорового способу життя, все частіше вибирають проведення вільного часу на біговій доріжці, ніж пасивне розгляд телепередач по телевізору. Як має виглядати сучасний спортивний зал будинку, щоб догодити і тим, і іншим?

Почнемо з того, що якщо у вас в інтер’єрі квартири є можливість обладнати тренажерний зал в окремому приміщенні, то зробіть це. Повна відчуженість від зовнішнього світу, звукоізоляція та позитивний настрій – вам у такому разі забезпечені. Найкращим варіантом може бути інтер’єр лоджії, перероблений під спортивний зал в результаті перепланування. Але якщо навіть довелося інтер’єр кабінету поєднати з невеликою тренажерною залою, то нічого страшного, головне щоб ви себе почували в цьому просторі зручно та комфортно.

Яких правил потрібно дотримуватись при розробці дизайну тренажерного залу? Насамперед, ще до ремонту приміщення, вам варто визначитися з тренажерами, полицями для інвентарю та іншими меблями, які вам у ньому знадобляться. Не робіть вибір, спираючись лише на власний досвід або підказки продавців у магазинах товарів для спорту. Тут вам зможе допомогти лише професіонал – найкраще порадьтеся з тренером або особистим лікарем. Саме вони можуть підказати мінімум тренажерів, який необхідний вам та вашим близьким, а також можливо підкажуть як скоротити витрати, поєднавши в одному тренажері заняття на кілька груп м’язів. Пам’ятайте, що тренажери повинні знаходитися на відстані від стін мінімум 30 см, а це означає, що простір, який ви виділяєте під інтер’єр тренажерного залу, не повинен бути зайнятий щільно і повністю.
До того ж, вирішальним фактором є обладнання вентиляції та кондиціювання даної кімнати, інакше заняття в ній, перетворяться на тортури для вашого організму. Навіть якщо у вас немає можливості влаштувати в приміщенні автономну систему вентиляції, постарайтеся хоча б простежити, щоб віконні отвори кімнати дозволяли регулярно і повноцінно провітрювати приміщення.

Не варто оформленню стін у тренажерному залі надавати великого значення. Будь-яке покриття стін, що не вбирає пил і вологість, підійде для цього, а якісь декораторські прийоми з безліччю деталей та аксесуарів в інтер’єрі домашнього спортивного залу будуть зайві. Максимум, що вам потрібно зробити зі стінами, це одну з них обладнати великим оглядовим дзеркалом на повний зріст, а решта по можливості максимально звукоізолювати. Дзеркало потрібно для збільшення ефекту від тренувань, тільки спостерігаючи за собою можна бачити правильність виконання вправ, поставу, і, звичайно ж, результати. А звукоізоляція кімнати потрібна для того, щоб ваші рідні та близькі, не страждали в суміжній спальні від звуку вашої бігової доріжки, або від ритму музики, що голосно звучить вранці. До того ж не завадить у тренажерному залі уникати додаткових опалювальних приладів, або хоча б встановити регулюючі вентилі на них, тому що пересушене повітря та повішена внутрішня температура у приміщенні ніяк не сприяють тривалим тренуванням, особливо на кардіотренажерах.

До речі, не забудьте обладнати тренажерний зал музичною системою або навіть телевізором. А освітлення кімнати зробити повноцінним та яскравим. Ніщо так не знижує інтерес як чорний спортивний зал, в якому панує тиша.

Покриття підлоги у тренажерному залі теж не повинно бути стандартним. Не надумайте займатися на килимовому покритті, воно вбирає піт, і з часом стає не гігієнічним. А ось спеціальні прогумовані покриття будуть дуже доречними, якщо ваш чоловік займається з вами в домашньому спортзалі, і його захоплюють підняття тягарів і гантелей. Якщо вам дозволяє місце, не посоромтеся прикрасити тренажерний зал живими кімнатними рослинами, або навіть акваріумом, тому що спостереження за тим, що ви любите, тільки підвищить настрій. А розташований поряд з живою оазою зволожувач або очисник повітря створить необхідні комфортні умови для самостійних занять спортом.

І вам слід знати, що як би не була висока ймовірність того, що ви будете лінуватися і не займатися вдома в тренажерному залі, одне його облаштування — це вже серйозний крок уперед на зустріч до свого здоров’я. А можливо в майбутньому і ваші діти, братиму з вас приклад, і неодмінно зростуть здоровими і витривалими людьми, а провиною всьому цьому буде домашній тренажерний зал, який започаткував їх спортивну кар’єру.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *