ТОП-9 помилок у поводженні з меламіновою губкою
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

ТОП-9 помилок у поводженні з меламіновою губкою


Меламінова губка – головна помічниця на кухні. Вона допомагає без особливих зусиль очистити будь-яку поверхню, навіть ту, яка, здавалося б, «ремонту не підлягає».

Чого не слід робити з меламіновою губкою, щоб вона відповіла довгим терміном служби та якісним виконанням своїх «обов’язків»?

1. Не використовуйте її сухий

Меламінова губка привабила господарок тим, що вона ефективно очищає кахель, посуд, меблі, побутову техніку навіть без засобів для чищення. Більше того, вона не сумісна з хімією і здатна сама усунути будь-які забруднення.

Однак питання, чи треба її мочити, виникає досі, і відповідь на нього однозначна обов’язково. Чим вологіша губка, тим помітніший ефект, — це раз.

Два — основа з меламіну набагато грубіша і жорсткіша, ніж звичайний поролон. Меламін складається з кристалів, отриманих в результаті сполуки ціанурхлориду та аміаку. Ці речовини є абразивними, і при необережному використанні сухої губки можна легко пошкодити поверхню, особливо якщо це керамічна панель, лакована емаль, скло, тефлон, акрил або пластик. По суті вона працює як наждачний папір, тому можна собі уявити, до чого може призвести відтирання бруду сухою губкою.

Якщо не хочете зіткнутися з подряпинами на дорогих приладах, обов’язково змочуйте її в прохолодній воді (до 50 градусів).

Меламинова Губка

2. Не застосовуйте її для очищення посуду

Вченими доведено, що меламін безпечний для людини, якщо при поводженні з ним використовувати запобіжні заходи: одягати рукавички і не застосовувати щодо посуду. Але як же манить можливість видалити нагар і жир зі сковорідки цим чудодійним пристроєм!

Якщо дуже хочеться, зовні можна пошкребти каструлю або сковорідку меламіновою губкою, але зсередини не можна.

По-перше, так чи інакше деяка кількість меламіну залишиться на посуді або столових приладах, які потім контактуватимуть із їжею. Потрапляючи в організм людини, вони не викликають отруєння, але має накопичувальний ефект. Частина меланіну виходить природним шляхом, частина осідає у нирках і може призвести до утворення каміння.

По-друге, при нагріванні токсичні властивості меламіну збільшуються.

По-третє, меламін руйнує антипригарне покриття, залишає на внутрішніх поверхнях мікротріщини, в яких осідають молекули меламіну, що призводить до всіх вищенаведених наслідків.

Миття посуду меламіновою губкою

3. Не застосовуйте силу

Після використання меламінової губки її потрібно трохи віджати і покласти сушитися. У жодному разі не можна її перегинати, вичавлювати, скручувати, здавлювати: губка має пористу структуру, яку можна легко зруйнувати механічним впливом. Після цього губка стає непридатною або не повною мірою справляється із забрудненнями.

Меламинова Губка

4. Не використовуйте разом з губкою засоби для чищення

Меламінова губка — жінка самостійна, і помічники у вигляді побутової хімії їй не потрібні. Вона працює за принципом магніту і вбирає всі забруднення, а при зіткненні з водою утворює власну піну.

Використання засобів для чищення разом з меламіном не тільки безглуздо, а й небезпечно: невідомо, в яку реакцію речовина вступить із засобом для миття посуду або порошком для чищення. Особливо небезпечне застосування з меламіновою губкою хлорвмісних засобів: при цьому токсичність меламіну зростає у кілька разів.

меламінова губка чищення крана

5. Не використовуйте її для очищення гарячих поверхонь

Високі температури також підвищують токсичність меланіну, причому у кілька разів. Якщо ви збираєтеся відмивати варильну поверхню, духовку зовні або посуд, дочекайтеся їх повного остигання.

Меламинова Губка

6. Не працюйте губкою без рукавичок

При очищенні забруднених поверхонь меламіновою губкою обов’язково слід надіти гумові або одноразові медичні рукавички. Шкіру меламін, звичайно, не роз’їсть, але для доглянутих жіночих пальчиків і свіжого манікюру становить загрозу.

Після використання меламінової губки на руках залишаються частинки абразивної речовини, які можуть потрапити в організм разом з їжею, водою або навіть коли ви прикриватимете рот при позіханні або чханні. І привіт сечокам’яна хвороба.

Меламинова Губка

7. Не тріть всією поверхнею губки

Ще при першому намоканні з’єднання між кристалами слабшає. Губка стає вразливішою, її структура легше руйнується. Якщо робити прибирання, притискаючи губку всією поверхнею до місця, що очищається, її термін служби зменшиться.

Виробники рекомендують використовувати тільки куточок, а в міру стирання його можна буде просто відрізати. Інший варіант — відразу порізати губку на 5-6 невеликих шматочків, кожен із яких можна використовувати кілька разів.

Меламинова Губка

8. Не зберігайте губку в недозволеному місці

«Неналежних» місць для губки всього три: поблизу продуктів харчування, там, де їх можуть знайти діти та домашні тварини, і під прямим впливом сонячних променів. Всі три варіанти небезпечні, тому найкраще завести спеціальну баночку із щільною кришкою, в яку можна прибирати губку до наступного використання, підставку або прибирати її в «рідну» коробку.

Перед тим, як відправити губку на заслужений відпочинок, дайте їй добре просохнути.

Підставка для меламінової губки

9. Не натискайте на губку так, ніби ви берете участь у боротьбі за титул «Хто сильніший?»

Чомусь багато хто думає, що чим сильніше тиснути на що-небудь, тим швидше і краще воно працюватиме. Навіть коли кнопки пульта від телевізора не спрацьовують, ми намагаємося докласти більше зусиль, не здогадуючись, що настав час міняти батарейки.

З меламіновими губками теж часто роблять цю помилку. Ефективність очищення залежить не від сили натискання на губку, швидкості та частоті рухів, а від того, наскільки добре вона змочена. Ну і від терміну експлуатації, звичайно: якщо губка не очищає так, як вам хотілося б, і ви вже кілька разів її використовували, значить, час із нею попрощатися і купити нову.

Чищення меламіновою губкою

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:12 Середня оцінка: 5,00 із 5)
ТОП-9 помилок у поводженні з меламіновою губкою Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *