Точкові світильники на кухні – види, розміщення, встановлення (фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Точкові світильники на кухні – види, розміщення, встановлення (фото)



Плюси і мінуси

Точкові світильники можуть доповнити або зовсім замінити центральну стельову люстру тому, що:

  • Головний плюс — вони дозволяють зробити освітлення на кухні рівномірним, розсіяним, м’яким як окремо, так і в поєднанні з люстрою або світлодіодним підсвічуванням. Звичайний світильник стель без додаткового підсвічування створює тіні і цим візуально звужує простір;

Освітлення кухні точковими світильниками

  • Підсвічування на світлодіодних і галогенних лампах дуже економне, а встановлення точкових світильників з можливістю включення частинами, тобто тільки там, де потрібно в даний момент, наприклад, в робочій зоні, коли ви готуєте, значно економить електроенергію;
  • Поворотні споти та стельово-настінні світильники можуть спрямовувати світло туди, куди ви захочете, завдяки чому можна вигідно обіграти переваги та недоліки простору – низькі стелі візуально підняти, вузьку кухню розширити, зонувати суміщену кухню-вітальню і т.д. Як це зробити розповімо нижче;
  • Крім того, можна використовувати однокольорові чи кольорові лампочки, формуючи незвичайний дизайн освітлення, розділяючи зони та розставляючи акценти.

До недоліків точкових світильників можна віднести:

  • Більш складний у порівнянні з люстрою монтаж;
  • Необхідність продумувати розміщення джерел світла на стелі ще на етапі ремонту, а розміщення точкових світильників, що вбудовуються в кухонний гарнітур, на етапі зборки;
  • Не всім подобається цей сучасний тип стельового освітлення на кухні, комусь він може нагадувати «офісне» підсвічування. Але ця велика помилка, сьогодні точкове освітлення можна органічно вписати навіть у традиційний інтер’єр кухні як на фото нижче. Головне – правильно вибрати дизайн освітлювальних приладів.

Точкові світильники в інтер'єрі класичних кухонь

Види, факти та поради

Вбудований точковий світильник
  • Види точкових світильників поділяються на: врізні, накладні, підвісні. Якщо врізні можна вбудовувати тільки в навісні стелі (натяжні, гіпсокартонні, рейкові і т.д.), то накладні (зовнішні) світильники можуть бути встановлені і на звичайну бетонну стелю, так як на підставі корпусу такого споту є спеціальна кріпильна пластина під гвинти;
  • Вбудовувані моделі – це найпопулярніший вид у категорії точкових світильників, тому вони представлені у дуже широкому кольоровому, дизайнерському асортименті та розмірному ряді;
  • Врізні світильники можуть бути повністю втоплені в основу і тоді їх практично не видно, а можуть навпаки прикрашати стелю, виступаючи над поверхнею його красивим декоративним розсіювачем;
Накладний точковий світильник
  • Точкові світильники можуть створювати місцеве, основне та декоративне освітлення;
  • Кожен із встановлених приладів здатний висвітлити не більше двох квадратних метрів кімнати;
  • Сучасні прилади пожежобезпечні, а тому можуть використовуватись у поєднанні з будь-яким оздобленням. А корпус виконується з вологозахисного матеріалу, що дозволяє легко витримувати підвищену вологість;
  • Існують конструкції з внутрішнім або зовнішнім розташуванням лампочки, що забезпечує спрямоване або розсіяне світло відповідно.
Точкові світильники із зовнішньою та внутрішньою лампою

Поради:

  • Чим простіше дизайн спотів, тим простіше доглядати за ними — відмивати жировий наліт, пил і т.д.;
  • Для натяжних стель краще вибирати круглі або із закругленими кутами світильники;
  • Для більш економної та раціональної витрати електроенергії встановіть диммер, який ще називають реостатом або світлорегулятором.

Види ламп

Лампи для точкових світильників

Лампи бувають: світлодіодні, галогенні або лампи розжарювання.

Світлодіодні світильники користуються заслуженою популярністю. Вони економічні та споживають дуже мало електроенергії, а також практично не нагріваються. Тому світлодіодні пристрої можна використовувати в поєднанні з різною обробкою — їх розташування навіть поруч з легкозаймистими матеріалами не призведе до займання.

Точковий світильник зі світлодіодною лампою

Світлодіодні світильники, що вбудовуються, бувають поворотними і неповоротними. Поворотні лампи дозволяють змінювати напрямок світла.

Поворотний та неповоротний точковий світильник

Прилади зі встановленими лампами розжарювання дають яскраве, звичне всім приємне світло, але вони набагато більше за розміром, тому вимагають установки з великим запасом, крім того, у них маленький термін служби.

З точки зору довговічності та енерговитратності вигідні галогенні лампи, але ж вони вважаються і найдорожчими. Вони дають яскраве, близьке до природного освітлення, але мають один недолік — лампи дуже нагріваються, тому вибирайте світильники з металевим каркасом, скляним розсіювачем і керамічним патроном.

Майте на увазі, що для точкових світильників з галогенними лампами потрібен трансформатор, який перетворює звичайні 220 Вт на необхідні 12 Вт. Потужність трансформатора має трохи перевищувати сумарну потужність усіх галогенних лампочок.

Монтаж точкових світильників на кухні з натяжними стелями передбачає обмеження за потужністю ламп, що встановлюються. Так, потужність галогенних приладів має перевищувати 35 ват, а потужність ламп розжарювання – 60 Вт. Це пов’язано з властивостями матеріалу, який може розплавитись від дуже високих температур.

Точкові світильники для натяжних стель

Розміщення світильників та правила «ігри зі світлом»

Для створення основного освітлення на кухні стельові точкові світильники повинні розміщуватись на відстані як мінімум 30-40 см один від одного. Від кута стіни витримується відстань не менше ніж 20 см. Фахівці радять встановлювати одну точку на 1,5 кв. м або слідувати наступній рекомендації — на кожен 1 кв.м стелі повинен припадати світильник 20 Вт. Якщо ви хочете встановити світильники потужністю понад 20 Вт або плануєте поєднувати їх з люстрою, їх кількість можна зменшити.

Використовуючи правильне розташування точкового підсвічування, легко зміните все сприйняття простору.

Візуально розширити маленьку, вузьку або витягнуту кухню можна, якщо встановити групу з кількох світильників уздовж центру та з обох боків стелі вузької або витягнутої кухні. Тобто головна мета – максимально рівномірно наповнити простір м’яким, розсіяним світлом без тіней.

Точкові світильники в інтер'єрі маленької та вузької кухні

У освітленні великих просторів головне завдання розставити джерела світла так, щоб вони чудово висвітлювали всі функціональні зони, але при цьому створювали затишок, камерність та приємну атмосферу. Найчастіше світильники розставляють на фото нижче: по периметру кухні споти, а в центрі над столом або островом підвісні люстри.

Точкові світильники в інтер'єрі кухні

Найуніверсальніший варіант розміщення точкових світильників на кухні наступний: у центрі кухні, над столом або барною стійкою можна повісити світильники або люстру, а споти встановити тільки над робочою зоною прямо над кухонним гарнітуром.

Розміщення точкових світильників та люстри на кухні - універсальний спосіб

Розміщення точкових світильників та люстри на кухні - універсальний спосіб

А ось якщо кухня має низькі стелі, то краще вибрати поворотні моделі і направити їх світло на стелю, а також встановити лампи на козирок навісних шаф кухонного гарнітура. Люстру на низькій кухні краще не вішати.

Підсвічування кухні з низькими стелями точковими світильниками

Крім того, точкові світильники дозволяють чудово зонувати приміщення, виділяючи кожну з функціональних зон. Як правило, в об’єднаних просторах — у квартирі-студії, кухні-їдальні, кухні-вітальні, робоча зона, зона кухні або прилегла передпокій виділяється точковим підсвічуванням, а зона відпочинку або їдальні освітлюється люстрою та підвісними світильниками.

Точкові світильники в інтер'єрі кухні-їдальні

Освітлення точковими світильниками кухні, поєднаної з передпокою

Точкові світильники створені для прикраси і підсвічування дворівневих стель. У цьому випадку використовуються, як правило, моделі, що вбудовуються. Виділити підсвічуванням можна все або лише один рівень як на наступному фото праворуч.

Освітлення дворівневих стель

Як правильно монтувати точкові світильники

Монтаж точкових світильників вимагає підготовки певного інструменту та пристроїв:

  • Клеми для підключення;
  • Викрутка із плоским кінцем;
  • Коронки по дереву або по металу (останні знадобляться для роботи з рейковою стелею);
  • Монтажний ніж для зачищення дротів;
  • Дриль;
  • Шматочки;
  • Пасатижі;
  • Сходи.

Підключення точкових світильників неможливе без створення відповідної електричної проводки. На першому етапі встановлюється освітлювальна коробка — вона монтується таким чином, щоб до неї весь час був доступ. Це означає, що розміщувати коробку за обшивкою не варто. Після цього від коробки до кожного світильника прокладається окремий провід. Провід обов’язково поміщають у гофротрубу, необхідну для захисту.

Монтаж вбудованого точкового світильника
Монтаж точкових світильників своїми руками

Якщо планується розміщення в гіпсокартонній стелі, то роботи проводять у такій послідовності:

  • Точно відзначається розташування кожного приладу на стелі, при цьому потрібно враховувати розташування напрямних, світильники не повинні кріпитися до них;
  • Коронкою на дрилі вирізається отвір відповідного розміру, а для квадратних пристроїв отвір роблять електролобзиком;
  • Проведений раніше кабель дістається через отвір. Зрозуміло, під час проведення робіт провід має бути знеструмлений. Для того щоб напевно дістати кабель з маленького отвору, застосовують гак з дроту;
  • Провід, виведений назовні, підключається відповідно до кольорів через клеми. Якщо використовувати світлодіодні світильники з гвинтовими затискачами для дроту, то клеми не потрібні;
  • Далі слідує розташування світильника в отворі, в результаті чого його закріплюють спеціальними притисками-пружинами;
  • У прилад вкручується лампа, а після цього – одягається декоративне кільце;
  • Проводять перевірку працездатності системи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:22 Середня оцінка: 4,77 із 5)
Точкові світильники на кухні – види, розміщення, встановлення (фото) Завантаження…

https://www.youtube.com/watch?v=_UxQ6wi8nwU

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *