Тканина для оббивки меблів (85 фото): види, особливості
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Тканина для оббивки меблів (85 фото): види, особливості





Тканина для оббивки меблів (85 фото): види, особливості

Трапляється, що меблі зберегли міцну конструкцію і готові прослужити вам ще довгі роки, але її зовнішній вигляд вимагає модифікацій. У такому випадку не поспішайте позбавлятися виробу — просто змініть оббивку. Про те, як її вибрати, на що звернути увагу і навіть як це зробити самостійно читайте далі.

Особливості підбору оббивки для меблів

Оббивка дивана вигоріла на сонці, тканина на кріслі протерлася, діти змалювали меблі та залишили на ній яскраві плями від жирної випічки та пластиліну. Настав час змінити матеріал, що відслужив, і викликати майстрів. Фірма, яка надає подібні послуги, напевно може запропонувати стандартні спокійні зразки. Однак, якщо дуже хочеться чогось красивого і незвичайного, потрібно йти в тканинний магазин.

У точці продажу важливо уважно вивчати склад і точно підібрати необхідний метраж. Але якщо ви точно не впевнені в тому, який колір та текстура тканини підійде для вашого інтер’єру, зверніться за консультацією до студії дизайну текстилю. Не хвилюйтесь, що продукція там виключно дорога, салон зможе надати на вибір матеріали для будь-якого бюджету. При цьому тут ви не губитиметеся в матеріях для пальта чи сукні – лише текстиль для дому.

А перед тим, як вирушити за тканиною, давайте трохи розберемо теоретичну частину. Орієнтуючись в основних характеристиках матеріалів, ви зробите вибір і предметно обговорите питання з консультантом.

Насамперед зверніть увагу на показники зносостійкості, найкраще підбирати текстиль із порогом стирання понад 20 000 циклів. Далі зверніть увагу, чи оброблений матеріал просоченням від забруднень (наприклад, тефлонової або Scotchgard). Такі засоби запобігнуть плямам від тієї ж кави, води, олії, в них менше проникатиме пил. Поцікавтеся, як саме проводилося просочення — за допомогою розпилення або повного занурення в засіб. Від цього залежатиме подальший спосіб очищення тканини (домашній або хімчистка).

Яку тканину ви не обрали, вона даватиме усадку. Найчастіше вона становить від 2 до 5%. Якщо у складі присутні природні волокна, вона буде більше. Чому важливо враховувати цей показник? Він важливий для розрахунку метражу, відсоток додається до запланованого розміру.

Тканина для оббивки меблів - Особливості підбору оббивки
Тканина для оббивки меблів - Особливості підбору оббивки

Види текстилю для оббивки меблів

Від властивостей і особливостей тканини залежатиме не тільки зовнішній вигляд ваших меблів, але також термін служби, зносостійкість і можливість чищення. Виходячи з цього, до вибору варто поставитися серйозно і з усією відповідальністю, заздалегідь передбачаючи можливі неприємності, які можуть завдати діти, домашні вихованці, напої, їжа або погодні умови (у випадку з садовими меблями). Розглянемо деякі різновиди текстилю для меблів.

Бавовна для оббивки

Коттон – це натуральна тканина, вона не токсична та безпечна для здоров’я людей та тварин. Тому бавовняна оббивка чудово підійде для меблів в дитячу. Цей матеріал «дихає» і може вбрати рідину, проте він не так довго прослужить – близько 6–8 років.

Все ж таки не поспішайте відмовлятися від цього матеріалу, адже його цілком здатні захистити спеціальні просочення, які запобігають швидкому зносу, втраті відтінку і вбиранню пилу.

Види тканини для оббивки меблів - Бавовна
Види тканини для оббивки меблів - Бавовна

Гобелен для оббивки

Гобелен відрізняється щільною структурою та особливим перехресним плетінням з одночасним створенням візерункової композиції. Плетіння створює красиві картинні полотна із цікавою грою відтінків. Це міцна і добротна тканина, яка, однак, створює важке враження. Матеріал створюється з бавовни, вовни та синтетики, а згодом обробляється захисними засобами, які продовжують термін служби.

В цілому, це гарний вибір для оббивки, але через специфічну текстуру та орнамент вплітати її в інтер’єр досить складно, тому перед тим, як прийняти остаточне рішення, варто ретельно продумати цей момент.

Види тканини для оббивки меблів - Гобелен
Види тканини для оббивки меблів - Гобелен

Жаккард для оббивки

Жаккард, так само, як і гобелен, має щільну текстуру, специфічний спосіб плетіння і красиві ажурні візерунки. Матеріал виглядає розкішно і чудово підкреслить вишуканий класичний стиль, проте не підійде для інших, тільки якщо це не еклектика, але знову ж таки, з нотами класики. Однак існують і варіації жакардової тканини, з нетрадиційним малюнком або без нього, наприклад шеніл.

Жакардова оббивка спокійно ставиться до перепаду температур, добре зберігає початковий колір, не розтягується, залишаючись на службі довгі роки. У магазині ви можете побачити скотчгардову тканину — це той же жаккард, але просочений захистом від маслянистих субстанцій, вологи та пилу. Така тканина досить дорога.

Що стосується догляду, то необхідно застосовувати нейтральні очисні засоби та не просушувати під прямим сонячним промінням.

Види тканини для оббивки меблів - Жаккард
Види тканини для оббивки меблів - Жаккард

Замша для оббивки

Замшевий текстиль виглядає дуже м’яко і приємно, те саме можна сказати і про тактильні відчуття від нього. Меблі з такою оббивкою в спокійних тонах підійдуть для більшості стильових рішень. Як правило, замшу використовують для виготовлення диванів та ліжок, вона не несе небезпеки для здоров’я людини. При цьому тканина не відрізняється демократичністю цін, хоча вона дешевша за натуральну шкіру.

Види тканини для оббивки меблів - Замша
Види тканини для оббивки меблів - Замша

Флок для оббивки

Ця оздоблювальна тканина неймовірно популярна на наших теренах. І це не випадковість. Флок міцний, довговічний, стійкий до вигоряння, вологи, екологічний і, до того ж, добре переносить чищення. Тому, якщо у вас вдома бігають активні діти або мешкають представники тваринного світу, цей матеріал вам рекомендовано.

Недоліки тканини полягають у накопиченні статичної електрики, через яку при посадці може почутися деяке потріскування. Також згодом меніться ворс, який іноді потрібно упорядковувати.

Види тканини для оббивки меблів - Флок
Види тканини для оббивки меблів - Флок

Оббивка меблів із захистом від свійських тварин

Якщо ви підбираєте меблі для кабінету чи офісу або у вас немає і ви не плануєте заводити кішечку чи котика, то вас навряд чи буде цікавити, як тканина відреагує на котячі кігтики. Ви швидше дізнаєтеся про показники вогнестійкості, захист від плям і вологи та інші корисні якості.

Але для багатьох сімей актуальним залишається питання протекції від домашнього вандалізму. Таким господарям ми радимо зупинитися на тканинах із щільним плетінням, тефлоновим покриттям, на флоці з нейлоновим ворсом, штучній замші. Висока щільність, гладка поверхня – те, що потрібне. Такі матеріали не будуть піддаватися появі затяжок та зачіпок. Хороший варіант — вибрати оббивку з яскравим візерунком, де пошкодження не будуть впадати у вічі.

Тканина для оббивки меблів із захистом від свійських тварин

Оббивка для садових меблів

Зверніть увагу, що тканина для вуличних меблів має бути просочена спеціальними засобами. Такий текстиль запобігатиме вбиранню пилу, бруду, жиру та води. До того ж, матеріал не вицвітатиме під прямим сонячним промінням, деформуватиметься, гнитиме і руйнуватиметься від перепаду температур.

Таким чином, просочення врятують оббивку на вулиці від усіх можливих неприємностей для меблів у вигляді погодних умов або галасливих посиденьок.

Тканина для оббивки садових меблів
Тканина для оббивки садових меблів

Трендовий текстиль для оббивки меблів

Для підбору тканини немає як таких правильних універсальних рішень. Звичайно, спокійні однотонні матеріали, напевно, буде простіше вписати практично в будь-який інтер’єр. Але, знову ж таки, деякі відтінки виходять з моди, а деякі набувають популярності. Найменшою мірою це стосується бежевих, сірих тонів.

Велике значення має й орнамент. Деякі декоратори твердять, що актуальний великий візерунок, інші воліють дрібний. Тут рішення необхідно приймати суто індивідуальне кожному за випадку. Тому відштовхуватися тільки тенденцій не варто, текстиль повинен гармоніювати з рештою оформленням.

Більш того, яскравий модний колір та принт може набриднути, а оббивку ми підбираємо не на один сезон. Але якщо ви впевнені, що в оточенні певного кольору ви почуватиметеся комфортно, – чудово, купуйте!

Віяння вибагливої ​​моди має сенс дотримуватися, якщо ви створюєте еклектичний сучасний інтер’єр. Тут диван у вишуканому традиційному стилі може спокійно уживатися із яскравим актуальним кріслом.

Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.

Як поміняти оббивку меблів своїми руками

Для початку необхідно розібрати меблі та зняти стару оббивку. Озброїться викрутками різного розміру та розберіть виріб, починаючи з підлокітників. Краще скласти план аналізу деталей або фіксувати процес на фото, відео, щоб потім не розгубитися при складанні.

Далі викруткою підніміть скоби з оббивки та видаліть їх кусачками. Будьте обережні – не пошкоджуйте тканину, вона нам послужить лекалом.

Розкрийте новий текстиль, залишаючи припуски на пару сантиметрів для монтажу. Підготуйте основу – прокладіть підкладку у вигляді флізеліну, ватину чи синтепону на пружинний блок чи поролон. Так ви полегшите обтяжку та забезпечите більш тривалий термін експлуатації оббивки.

Попросіть когось допомогти вам, щоб натягнути матеріал однаково добре з кожного боку. Якісне натягування дозволить виробу виглядати акуратно та не деформуватися. Скріпити оббивку можна цвяхами чи степлером для меблів. Зберіть меблі.

Як поміняти оббивку меблів своїми руками
Як поміняти оббивку меблів своїми руками
Як поміняти оббивку меблів своїми руками
Як поміняти оббивку меблів своїми руками

Тканина для оббивки меблів.

У цій добірці фото ми постаралися зібрати найцікавіші та найгармонічніші приклади оббивки для меблів. Сподіваємося, що вона вам сподобається, і ви знайдете рішення для власних меблів. Приємного перегляду!

Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.
Тканина для оббивки меблів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *