
терасна дошка: красиві та незвичайні фото в екстер’єрі двору
Облаштування, ремонт, реконструкція приватного будинку сьогодні проводиться із застосуванням найсучасніших технологій та матеріалів. Можна замінити та оновити практично будь-яку деталь конструкції та оздоблення. Потрібно тільки знати – що доцільніше поставити замість застарілого або непридатного. Ринок будівельних матеріалів пропонує величезну різноманітність, в якій завжди можна знайти відповідний варіант.
Якщо зі стінами, вікнами, стелями та іншими частинами та елементами будинку все більш-менш зрозуміло, то з чого краще зробити підлогу на ганку чи відкритій веранді – часто стає гострим питанням у домочадців. Бетонне покриття слизьке і не надто естетичне, плитка на веранді виглядає недоречно, дерев’яні матеріали недовговічні через часту вогкість. Тому і залишають обробку ганку наостанок. А тим часом – воно є візитною карткою будинку і має виглядати відповідно.
Важко ганку живеться.
Щоб безпомилково визначити, який матеріал краще вибрати для підлог на ганку та веранді, потрібно зрозуміти, що від нього вимагають умови експлуатації. Адже термін зносу будь-якої статі залежить від середовища, в якому він використовуватиметься.
Оскільки більшість ганку чи незаскленой веранди мають із захисту максимум навіс, отже, вони постійно відкриті природним впливам, значна частина яких далеко ще не сприятливі. Сонце може бути м’яким і дарує тепло, але його промені несуть ультрафіолет і бувають занадто гарячими. Дощ зволожує поверхню, що пересохла, але зайва волога — це хороше середовище для розвитку грибка і гнилі. Мороз заморожує воду, що проникла в пори матеріалу, і відбувається руйнування його структури мікрокристалами льоду.
Крім природних факторів, підлоги веранди і ганку щодня схильні до великого навантаження від людей, що переміщаються в їхньому просторі. Поверхня стирається, падаючі раптово предмети можуть розколоти тверде покриття, набійки сучасного взуття, виконані з надтвердих матеріалів, теж вносять свій внесок у руйнування поверхні.
І, як водиться, до зовнішнього вигляду статі є свої вимоги. Мало кому сподобається ганок із простою бетонною стяжкою на підлозі. Кожному домогосподарю хочеться, щоб входячи до будинку, вже на порозі погляд тішився красою житла. Тому декоративні властивості матеріалу для виготовлення підлоги на ганку або веранді мають не останнє значення при виборі.
Альтернатива традиціям
Всім відомі та добре знайомі традиційні матеріали – бетон, керамічна плитка, дерево – можуть досить успішно виконувати роль покриття для підлоги на відкритих просторах. Їхні переваги та недоліки вже настільки добре проявилися за роки їх використання, що не має навіть сенсу їх заново перераховувати.
Сучасні виробники врахували всі моменти, що впливають на експлуатаційні властивості матеріалу для підлоги, та запропонували унікальне рішення сьогоднішнім архітекторам та будівельникам. Цей дивовижний матеріал з’явився на стику двох виробництв – деревопереробки та полімерної промисловості. І в собі він поєднує властивості відразу обох своїх складових – деревини та пластику.
Назва цього нового матеріалу – деревопластикового композиту – декінг. На наших ринках будматеріалів добре відомий як терасна дошка. І використовується він, як правило, для влаштування покриттів відкритих терас, майданчиків для відпочинку, просторів біля водойм та басейнів. Загалом скрізь, де умови для матеріалу досить жорсткі.
Чим же таким особливим відрізняється цей матеріал, що сьогодні він набув великого поширення і стає все популярнішим, незважаючи на те, що він коштує досить дорого? І чому його варто віддати перевагу всім іншим звичним і традиційним способам обробки відкритих ділянок домоволодіння?
Декінг – терасна дошка та її властивості
Завдяки двоїстості свого походження, декінг має властивості, властиві обом своїм складовим. Від дерева він взяв декоративність та фактурність, низьку теплоємність та приємні тактильні відчуття. А пластик надає композитним виробам високу міцність та стійкість до стирання, здатність протистояти підвищеній вологості та перепадам температур, гарну захищеність від шкідників та паразитів.
Технологія виготовлення декінгу напрочуд проста і не вимагає унікального обладнання та вихідних матеріалів. В основі композиту – подрібнене деревне волокно, яке є своєрідним наповнювачем. Його змішують із полімером, отримуючи однорідну масу. І з неї вже формують вироби, які будуть використовуватись у будівництві. Найпоширенішою формою декінгу є дошка. Її можуть випускати як цільну, так і полегшену, із порожнинами всередині. Можливе виготовлення продукції будь-якої конфігурації, оскільки маса композиту досить пластична, щоб якісно заповнювати будь-яку форму.
Терасна дошка дуже міцна, добре піддається обробці, добре переносить великі навантаження. Вона при монтажі не вимагає суцільної основи і її можна укладати на лаги з досить великим проміжком. Зовні вона дуже схожа на дошку із цільного дерева, тому нею можна сміливо замінювати звичайну деревину у будь-якій конструкції.
Порівняльна характеристика
Декінг, на відміну від звичайної дерев’яної дошки:
- не дає тріски;
- не розколюється по волокнах;
- не жолобиться;
- не всихає;
- не мокне;
- не гниє;
- не псується гризунами та шкідниками.
Від чистого пластику він відрізняється:
- гарною натуральною фактурою;
- приємний на дотик;
- не холодить при дотику;
- не ковзає.
Виходить, що декінг не просто став чимось середнім між деревом і пластиком, він набув і інших, не характерних для жодного з вихідних характеристик. Завдяки таким властивостям дерево-пластиковий композит може з успіхом і на радість мешканцям будинку застосовуватися як зручна і красива підлога на ганку або веранді.
Розглянемо що таке декінг на відео

