темних дизайн стін на фото
Незважаючи на те, що багатьох чорний колір просто лякає своєю жалобою і жалобою, слід зазначити, що насправді ці побоювання абсолютно марні. Ні, звичайно, все так і є: чорний колір дійсно має всі ці якості, але крім цього, він ще надзвичайно таємничий і навіть пристрасний, містичний і загадковий, драматичний і елегантний. Коротше кажучи, цей колір не для боязких дизайнерів, скажемо прямо. Тому що як зробити так, щоб цей колір виглядав не негативним, а ефектним і привабливим, знає тільки справжній професіонал. Тут ще дуже важливо визначити правильне його дозування та вигідні кольори-компаньйони. Давайте спробуємо розібратися, як це зробити.
Різноманітність чорних шпалер
Сьогодні є велика різноманітність у виборі чорних шпалер. Причому чисто гладкі особливо не котируються, все-таки вони, треба сказати, на любителя. А ось шпалери з фактурними малюнками, глянсові та перламутрові виглядають вже зовсім інакше, набуваючи більш життєрадісного та оптимістичного відтінку.
Наприклад, чорно-білі шпалери абсолютно не виглядають похмурими, а навпаки дуже ефектні і популярні в даний час.
Мабуть, єдиний мінус, який у них є – це можлива брижі в очах через велику контрастність. У зв’язку з цією обставиною найкраще такими шпалерами прикрашати стіни, на які не доведеться дивитися довго, наприклад, це може бути стіна за ліжком або диваном. Але не ТБ-стіна. Звичайно, це справа смаку, і комусь, навпаки, подобається саме контрастність – господар пан. А взагалі, оку приємніше поєднання чорного з нейтральнішими або теплішими відтінками, такими, як сірий, бежевий, золотистий і т.д. Подібні шпалери менше втомлюють.
Для яких приміщень підійдуть чорні шпалери?
Як не дивно це прозвучить, але насамперед для подружніх спалень. У таких інтер’єрах чорний колір виступає в ролі магічного та пристрасного та абсолютно гармонійно виглядає.
Непогано виглядають варіанти, де чорний використовується у комбінації з іншим відтінком. І найчастіше в такий спосіб оформляються чоловічі спальні. Вони виглядають суворіше і брутальніше, так би мовити, наділяються чоловічими рисами.
Крім спальні, чорний колір шпалер чудово підійде для обробки кабінетів та віталень. Наприклад, у поєднанні з білим або сірим виходить дуже ефектний варіант. Подібна ахроматична гама закликає до концентрації та зосередженості, т.к. ніщо не відволікає (колір відсутній).
Щодо вітальні хочеться особливо відзначити, що тут як ніколи дуже важливо розрахувати правильне дозування чорного кольору. Для того, щоб кімната не виглядала страшною, чорного не повинно бути надто багато. Тим більше, що дане приміщення служить місцем для прийому гостей, тому цю обставину потрібно обов’язково враховувати, навіть якщо вам цілком комфортно в такій готичній атмосфері, це не означає, що і гостям це теж сподобається.
А ось для передпокоїв чорні шпалери категорично неприйнятні, тому що. дана зона не повинна бути похмурою та суворою. Хіба що в холі або коридорі, що не виконує функцію передпокою, допустимо декорувати чорним кольором частину стін, і то для акцентування, а не для обробки повністю всіх поверхонь. Також чорні шпалери протипоказані для дитячих кімнат навіть якщо вони будуть використані тільки для зонування. Існує безліч інших відтінків для цього випадку, але не чорний. У кухні використовуються чорні шпалери, але зазвичай для декорування однієї стіни, і те, якщо кухня досить простора і велика.
Якщо вона об’єднана зі їдальнею, краще чорний колір використовувати, т.к. він не лише візуально зменшує простір, але ще й знижує апетит. У ванній кімнаті можуть застосовуватися чорні шпалери на стінах за умови, що буде дотримано міри включення чорного кольору в інтер’єр. Тільки тоді дизайн красиво поєднатиме в собі драматичність та елегантність.
Чорні шпалери як акцент
Для акцентування чорні шпалери дуже підходять, особливо в сучасних стилях інтер’єрів, таких, як хай тек і мінімалізм. Зазвичай для цього використовуються двокольорові, нейтральні або монохромні шпалери, позбавлені кольорових візерунків. Шпалери чорного кольору із сріблястим орнаментом (іноді із золотистим) забезпечують розкішно-таємничу атмосферу, як правило, це застосовується у необарокко чи гламурі.
До речі, також можна використовувати шпалери, в яких навпаки сріблястим або золотистим є фон, а малюнок виконаний чорним кольором. Для створення акцентної стіни чорного кольору краще використовувати ту, що навпроти вікна.
І бажано застосовувати не однотонні гладкі шпалери, а з малюнком або глянсові, які чудово відобразять світло, що потрапляє на стіну. В результаті стіна буде виглядати світлішою і цікавішою.
Дуже добре було б повісити на чорну стіну дзеркало, в якому відображатиметься будь-яке джерело світла (це може бути люстра або настінний світильник). Дизайнери дуже люблять цей прийом, що дозволяє компенсувати похмурість чорного кольору.
Або ж можна повісити бра — ефект вийде той самий.
Комбінування чорних шпалер
У сучасних стилях, наприклад, мінімалізм, зазвичай чорні шпалери використовують у комбінації з іншим кольором. А робиться це так: чорним кольором декорується акцентна стіна, зазвичай це стіна за диваном або ТВ-зона у вітальні,
над ліжком або біля туалетного столика в спальній кімнаті,
також стіна з комп’ютерним столом (кабінетна зона). Шпалери обклеюється або вся стіна або окрема її частина. Взагалі, треба сказати, що гармонійне і виграшне поєднання чорного кольору — це з білим. Така комбінація є стандартом, т.к. обидва кольори ахроматичні, причому білий компенсує похмурість чорного, а чорний у свою чергу вдало розбавляє порожнечу білого. Якщо необхідно зменшити контрастність, то можна вибрати не чисто білий колір, а кремовий або бежевий відтінок. Якщо шпалери на чорному фоні мають кольоровий малюнок, то компаньйони в даному випадку підбираються тоном цього малюнка.
Небагато про меблі в інтер’єрі з чорними стінами
Найбільш ефектно на тлі чорних стін виглядають меблі білого кольору або дзеркальні (сріблясті).
Якщо інтер’єр виконаний у сучасному стилі, то це, безумовно, білі меблі. А якщо це гламур або необарокко, то тут доречні дзеркальні, глянцеві або поліровані меблі – будь-які, що мають відбивну поверхню. Ще слід зазначити, що чорний колір є чудовим тлом для виділення яскравих предметів інтер’єру, але тільки це має бути єдиний предмет.
До речі, дерев’яні меблі втрачаються на чорному тлі і виглядають невиразно. Та й про аксесуари теж слід забувати, т.к. будь-яка деталь може значно пожвавити і перетворити інтер’єр. Тільки не забувайте про почуття міри.