темні та світлі відтінки у дизайні кімнати
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

темні та світлі відтінки у дизайні кімнати


Багато хто, займаючись оформленням кухні, з самого початку стикається з досить складним, але дуже важливим вибором — якою має бути ідеальна кухня, глянцевий чи матовій? Безперечно, глянсова кухня завжди виглядає презентабельніше і ошатніше, але багатьох відштовхує непрактичність таких поверхонь. Будь-які сліди та подряпини зяють на глянці як тавро, і догляду така кухня вимагає у кілька разів більше. Матові поверхні набагато практичніші і зручніші, їх легко мити і важче зіпсувати, але щоб створити по-справжньому оригінальну, не тільки зручну, але і матову кухню, що привертає погляд, слід ретельно продумати всі деталі і вкласти в роботу багато часу і сил.

Дорога матова кухня

Чому багато людей все частіше схиляються до вибору саме матових поверхонь? Насамперед це простота в їх чистці. Навіть на темній матовій поверхні сліди від дитячих спітнілих долонь, розлучень від миючого засобу або просто бруду будуть не такі помітні, як на блискучому глянці. Єдине, з чим можуть виникнути проблеми при збиранні такого роду кухні, це сліди жиру, але, якщо не відкладати прибирання, і не чекати, поки жир стане частиною стільниці, можна забути про цю незручність.

Глянець, безперечно, блискуче відображення вміння господині тримати будинок у чистоті, але будь-яка, навіть найменша подряпина може зіпсувати весь зовнішній вигляд кухні. Матові поверхні захищені від подібних ексцесів, на них дефекти менш помітні.

Найчастіше проблеми виникають через здатність матових поверхонь візуально зменшувати простір, що може повністю зіпсувати зовнішній вигляд кухні на маленьких просторах. Крім того, при виборі матової кухні важливу роль відіграє те, на які тони спиратиметься майбутня кольорова гама — на темні або світлі.

Кухня, яка часто є серцем будинку, має бути ідеально спланована. Багато власників великих, просторих кухонь, обзавівшись останніми технічними новинками і розставивши кухонні меблі, стикаються з проблемою зайвого простору. Складую дрібнички на тумбах цього відчуття складно позбутися, а статуя між плитою і холодильником виглядатиме безглуздо. Матові поверхні стануть справжнім порятунком для людей, які зіткнулися з подібними проблемами, адже темні (необов’язково чорні) матові меблі візуально зменшують простір. Позбавившись відчуття порожнечі, кухня стане набагато затишніше, а її мешканцям не доведеться витрачати час, сили та гроші на її перепланування.

Невеликі, багатофункціональні, грамотно скомпоновані кухні найчастіше стають родзинками невеликих квартир або маленьких затишних заміських будинків. У цьому випадку основна особливість матових поверхонь обертається назад, стаючи великою проблемою для дизайнера. Насправді навіть подібні ситуації не залишаються безвихідними. Маленькі матові кухні в жодному разі не можна нагромаджувати зайвим кухонним начинням, і робити її зовсім темним або світлим. Найкращим рішенням буде повністю відмовитися від контрастних кольорів, використовуючи лише текстурні елементи, наприклад, декоровані під мармур або дерево. Такі поверхні збережуть всі особливості матового покриття, і не позбавлятимуть маленькі кухоньки такого дорогого для них простору.

Крім всього вищесказаного, відтінки матових поверхонь відіграють дуже важливу роль. Темні матові покриття підходять для людей зі спокійним темпом життя, тому що їх покликання — заспокоювати і розслаблювати. Така кухня не підійде людям, які мають лише п’ятнадцять хвилин на обід, вона притягуватиме до себе, навіватиме певні роздуми, розслаблюватиме і перебудовуватиме життєвий ритм людини під себе. У таких приміщеннях відпочинок набагато кращий, а прийом їжі стає розміреним та по-справжньому вишуканим, адже ніхто нікуди не починає поспішати, і всі просто насолоджуються життям.

Матові кухні, оформлені в світлих (дуже часто білих) тонах, мають протилежний вплив на людину. Такого роду дизайн можна порівняти з бадьорою кавою — вишуканий, елегантний, витончений, але водночас бадьорий, що підштовхує до активних дій, що вказує на вирішення проблем. Такі кухні дуже хороші для сімей без дітей, які проводять вдома мало часу, але хочуть, щоб їх оточувала розкіш. Найчастіше такі люди активні та ініціативні, тому все навколо, включаючи кухню, має підтримувати їхні починання та прагнення.

Якщо майбутня кухня може похвалитися великим вікном, і основний акцент освітлення приміщення буде зроблено саме на нього – матова кухня стане найкращим варіантом. Спокійна і спокійна, купаючись у сонячних променях, така кухня буде найживішою та затишною незалежно від того, в яких тонах вона оформлена і в кімнаті якого розміру розміщена. Темні матові поверхні не будуть нагромаджувати і нагнітати обстановку, якщо їм вистачатиме сонячного світла, тому їх можна буде без сорому совісті встановлювати навіть у маленьких кімнатах, а світлі кухні стануть лише затишніше і свіжіше від сонячних променів, що пробиваються крізь листя.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *