Текстиль в інтер'єрі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Текстиль в інтер’єрі


Текстиль в інтер'єрі

Текстиль – важлива складова інтер’єру

Купуючи будинок, квартиру, починаючи ремонт, кожен власник житла зазвичай вигадує ідеальний дизайн інтер’єру – «картинку» в уяві, де всі деталі оформлення підібрані зі смаком та поєднані загальним стилем. Реальність, що є його погляду після закінчення всіх робіт, іноді розчаровує – гроші витрачені, але ідеального дизайну так і не вийшло… Грамотно виконане оздоблення, придбано саме ті меблі, які планувалися спочатку, в потрібних місцях розміщені аксесуари, але єдиного та цілісного стилю все-таки не відчувається.

Головний аспект домашньої обстановки, який стане для неї завершальним «штрихом» — текстильний декор. Тканини для портьєрів та покривал, диванних подушок та пуфів створять у будь-якому житлі атмосферу затишку, а інтер’єрному стилю додадуть закінченості.

Тканина для портьєр – критерії правильного вибору

Не так просто оформити віконні отвори у квартирі. Варіантів, які підходять для оформлення вікна, існує, напевно, сотня. Якими правилами керуватися при виборі портьєр?

Отже, віконний текстиль повинен поєднуватися з м’якими меблями за кольором, гармоніювати з оздобленням стін та підтримувати спільний інтер’єр, не створюючи у ньому дисонансу. Варто зважити на призначення приміщення, адже те, що відмінно підходить для вітальні, може бути неприйнятним для оформлення дитячої кімнати або спальні.

Форма самого віконного отвору та його розташування також впливають на вибір тканин. Якщо дизайн квартири передбачає використання об’ємних форм (колон, капітелей, ліпнини), тканина портьєр може врівноважити деяку помпезність такого стилю або навпаки її підкреслити. Елементи, що прикрашають дизайн кімнати (оригінальні орнаменти, пілястри) не варто ховати під складками штор. Гарний вигляд з вікна також дуже вигідно можна підкреслити відповідним текстилем. А ось невдалі деталі обробки цілком можна приховати за портьєрами.

Фактура тканин та загальний стиль — подробиці вибору

Тканини «поводяться» по-різному за різних типів освітлення. Непогано б поекспериментувати зі зразком ще до покупки, щоб поспостерігати за тим, як змінюється колір текстилю при природному денному світлі, «теплому», «холодному» освітленні. У вітальні, де планується створення урочистої обстановки, доречні будуть тканини з блискучою поверхнею: атлас та шовк, оксамит та органза. Для інших кімнат підійдуть тканини простих фактур: шерсть, льон, бавовна. Клітчастий та однотонний текстиль, тканину в яскраву смужку або з ніжними квітковими принтами внесуть у приміщення «нотку» затишку, домашнього спокою. Блискучі тканини часто застосовують сучасні дизайнери у створенні авангардних інтер’єрних стилів, «граючи» з їх світловідбивними властивостями. Темний текстиль може стати досить оригінальним рішенням під час гри контрастів.

Практичні властивості тканин. Корисні поради

Не слід використовувати тканину для пошиття одягу як портьєрну, оскільки вона просто не витримає такої інтенсивної експлуатації. Якщо потрібно прикрашати отвір у ванній кімнаті, необхідно врахувати, що шовк або шерсть будуть недоречними, вони довго не витримають вологу атмосферу. Недорога бавовна стане найкращим рішенням. Шовкові матеріали не слід вішати і в місцях, де на штори потрапляє пряме сонячне світло, тому що шовкова тканина має властивості легко вигоряти. Вовняний та бавовняний текстиль часто буває важким, тому не варто занадто захоплюватися масивними драпіруваннями з таких тканин. А ось легкі полотна, зібрані у великі складки, нададуть елегантності та внесуть гармонію у будь-який інтер’єр будинку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *