"Так" і "ні" в декоруванні маленької спальні
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

«Так» і «ні» в декоруванні маленької спальні


При створенні інтер’єру спальні невеликих розмірів нерідко виникає ряд складнощів, однією з найпоширеніших при цьому є непросте завдання поєднати функціональність та декоративну наповненість приміщення. Маленька площа змушує робити вибір між цими двома важливими аспектами. Ось чому так поширена ситуація, коли інтер’єр маленької спальні виглядає надмірно аскетично, а значить, про створення справжнього домашнього затишку не може бути мови. Як же знайти баланс між стильною лаконічністю та повноцінним декором в інтер’єрі невеликої спальні?

“Так” та “ні” у декоруванні маленької спальні

Шукайте натхнення в інтер’єрах готельних номерів. Як правило, кімнати навіть у дуже хороших готелях мають скромні розміри, проте незатишними їх точно не назвеш. Секрет у ретельному опрацюванні декору професійними дизайнерами, нюансів маса, тому вивчіть більше фото інтер’єрів, які вам подобаються і повторіть вдалі ідеї.

“Так” та “ні” у декоруванні маленької спальні

Як правило, у невеликих спальнях гостро постає питання нестачі місця для обладнання зон зберігання. Якщо проблема вам знайома, розгляньте варіант розташування ряду полиць на стіні біля ліжка. Ця зона часто залишається поза увагою, а навіть кілька полиць можуть вирішити проблему зі зберіганням дрібних речей.

“Так” та “ні” у декоруванні маленької спальні

Якщо вам здається, що невелика площа кімнати унеможливлює розташування двох повноцінних спальних місць, то настав час переглянути ці установки. Секрет успішного планування простору в цьому випадку передбачає відмову від тих предметів інтер’єру, які «з’їдають» дорогоцінні сантиметри і навіть метри. Такими можуть бути підлогові світильники, потужні тумби або крісла.

“Так” та “ні” у декоруванні маленької спальні

Зробіть одну зі стін акцентною, що вибивається на загальному фоні. Часто ми залишаємо всі чотири стіни невеликої спальні одного кольору, як правило, білого або іншого світлого відтінку. Такий прийом, очевидно має місце, адже він допомагає зробити кімнату трохи просторішою, але часто веде до того, що відчуття закритого, маленького місця лише посилюється. Нехай одна зі стін буде декорована яскравими кольорами, навіть насиченими та контрастними.

“Так” та “ні” у декоруванні маленької спальні

Намагайтеся віддавати перевагу функціональним предметам інтер’єру. На щастя, багато меблевих фабрик випускають сьогодні безліч зразків подібного характеру.

“Так” та “ні” у декоруванні маленької спальні

Часто при створенні інтер’єру для маленької спальні з’являється бажання мінімізувати декор, але це не завжди виправдано. Найважливіше і найскладніше завдання – знайти баланс у кількості декоративних елементів, їх має бути не багато, але й не мало, рівно стільки, щоб приміщення виглядало стильно та по-домашньому затишно, але не перевантажено.

“Так” та “ні” у декоруванні маленької спальні

До речі про декоративні елементи: певна кількість таких предметів як картини, фоторамки, вази та невеликі подушки дійсно може надати інтер’єру правильне звучання, але для того, щоб вони виглядали чудово, варто вибрати основне оформлення меблів у мінімалістичному напрямку.

“Так” та “ні” у декоруванні маленької спальні

Речі-трансформери — ідеальний вибір для невеликих просторів. Так, комод може перетворюватися на столик, а зручне ліжко таїти у собі повноцінну систему зберігання.

“Так” та “ні” у декоруванні маленької спальні

Використання дзеркал для візуального розширення простору – мабуть, найзнаменитіший інтер’єрний трюк, але згадати його ще раз все ж таки варто. Це дійсно найпростіший і ефективний спосіб додати кімнаті об’єм, що бракує, легко і швидко!

“Так” та “ні” у декоруванні маленької спальні

Ми вже знаємо, що у разі потреби створення повноцінного інтер’єру спальні в умовах її обмеженої площі варто брати приклад із інтер’єрів готельних номерів. Не менше користі можна отримати і уважно розглянувши всі способи декорування і планування кают на яхтах. Цей вид розміщення буде навіть більш наближений до реалій житлового простору, адже якщо готельний номер не передбачає всієї різноманітності функціоналу житлової кімнати, то каюта по суті є такою кімнатою.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *