Свіже повітря у сучасній квартирі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Свіже повітря у сучасній квартирі


Свіже повітря у сучасній квартирі

Здавалося б, така дрібниця, як затхле не свіже і надто вологе повітря будинку, насправді може внести в наше повсякденне життя безліч проблем. Починаючи від появи цвілі в надто вологих приміщеннях, і закінчуючи постійними застудними захворюваннями в зимовий час, тому що квартира не має оновлення внутрішнього повітря.

Як же уникнути таких негативних наслідків? Що для цього потрібно зробити? І навіщо потрібна система вентиляції в будинку? Яка система вентиляції актуальна в житлових будинках на сьогоднішній день, а яка є зайвою?

Якщо ви живете в будинку стандартного планування, і збираєтеся робити капітальний ремонт, то зверніть увагу на центральний вентиляційний канал, розташований на території кухні або ванної. Він призначений для здійснення витяжки вологого повітря з приміщення ванної, санвузла та кухні, і автономно виходить із кожної квартири на поверхню покрівлі. Найчастіше в інтер’єрі кухні ви можете бачити цілу низку вентиляційних каналів з квартир, розташованих на нижніх поверхах, у вигляді вентиляційного блоку, і цей елемент хоч і займає багато корисної площі, але не підлягає демонтажу або переплануванню.
Можливо, перед тим як встановити на такому вентиляційному каналі побутовий вентилятор для витяжки з ванною, або приєднати до нього вбудовану витяжку над кухонною плитою, слід порадитися з фахівцями та прочистити його. Тоді у вас гарантовано не буде проблем із побутовою витяжною вентиляцією, і вся техніка на кухні працюватиме з максимальною повною віддачею.

Ніколи не закладайте будівельними матеріалами і не демонтуйте такі вентиляційні канали та централізовані повітропроводи, це може призвести до незворотних наслідків, і дорогий вам інтер’єр квартири буде безповоротно зіпсований.
Адже із сучасними системами скління, такий процес у будинку як інфільтрація практично відсутня, і сподіватися, що вологе повітря зміниться в обсязі квартири саме по собі, не варто. Для створення комфортних умов проживання людини необхідний постійний рух як припливного, так і витяжного повітря, і це стосується не тільки вологих приміщень і приміщень для приготування їжі.

Якщо у вас є кімната, в якій курять, то дане приміщення дійсно потребує припливної та витяжної вентиляції. Інтер’єр сигарної або інтер’єр кабінету, який призначений для роботи, збережеться у первозданному вигляді, якщо в ньому буде глобально продумана система вентиляції. Таке поняття як десятикратний повітрообмін повинен дотримуватися в даних приміщеннях в обов’язковому порядку. Тобто якщо об’єм кімнати помножити на 10, це і є кількість кубічних метрів припливного і повітря, що видаляється. Тільки так можна досягти повної відсутності запаху тютюну в цій кімнаті, і зберегти здоров’я інших членів сім’ї у повному порядку. Та й такі предмети обстановки як розкішний текстиль, авторські меблі та книжкові стелажі з раритетними книгами, не постраждають, якщо система вентиляції буде виконана з дотриманням норм для приміщень, де курять.

Окремого розділу вимагає інтер’єр квартири, якщо у вас житлова площа знаходиться в сучасному будинку, із централізованою системою вентиляції. Така система може включати вже свідомо і системи зволоження, і охолодження або теплопостачання припливного повітря у відповідний період року. Це набагато полегшує завдання спорудження системи вентиляції у квартирі, оскільки вона заздалегідь передбачена загальним проектом у цьому розділі.
Єдине, що може від вас вимагатись — це підібрати припливні та витяжні грати, що відповідають дизайну інтер’єру квартири, а вашому дизайнеру — грамотно їх вписати в інтер’єр.
І в жодному разі не відмовляєтеся від цієї витівки, тому що саме центральна система вентиляції може в комплексі вирішити ваші проблеми з повітрообміну приміщень, а комунальна плата за експлуатацію подібної системи може бути на порядок нижчою, ніж якщо ви споруджуватимете те ж саме в індивідуальному порядку. Плюс у вашому будинку, можливо, є заборона на розміщення вентиляційного обладнання на фасадах будівлі, а це глобально ускладнює монтаж автономної системи припливно-витяжної вентиляції квартири. Те саме відноситься і до будинків, розташованих у старій історичній частині міста.
А ось вибір вентиляційних решіток на сьогоднішній день настільки великий, що ви легко зможете підібрати і хромовану матову решітку під ультрасучасний інтер’єр вітальні, і решітку з натуральних порід дерева під інтер’єр кабінету, виготовленого в традиційній класиці. Для любителів всього оригінального і неординарного, можна так і залишити повітропроводи та їх кріплення, розведені під стелею в первісному вигляді, саме це передбачає сучасний стиль лофт.

Варіантів облаштування системи вентиляції в інтер’єрі квартири безліч, і все залежить тільки від вашого бажання і від фантазії та професіоналізму вашого дизайнера, але головне що у вас апріорі буде забезпечене в будинку чисте та свіже повітря, і ви та члени вашої родини завжди будете здорові.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *