«Свій» інтер'єр для кожного темпераменту
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

«Свій» інтер’єр для кожного темпераменту


Ще Гіппократ виявив, що люди мають різний темперамент, і поділив усіх на чотири типи. Складно зустріти людину з «чистим» психотипом, але у кожного одна вдача, як правило, переважна. Знання особливостей кожного темпераменту та їх використання для успішного ремонту квартир призводить до створення унікальних дизайнів. У такому «своєму» інтер’єрі кожна людина відчує себе комфортно.

Створення комфорту для «вогняного» холерика

Холерик відноситься до «вогняного» типу. Людина з таким темпераментом має чималу працездатність, але маючи поривчастий неврівноважений характер, швидко виснажується. Тому, як ніхто, потребує затишної домашньої обстановки, адже привести нерви до рівноваги буває непросто.

комфорт по-домашньому

Холерикам не завжди вдається з першого разу зробити гарний ремонт. Через поривчастість характеру вони часто приймають невірні поспішні рішення, а через швидку зміну настрою не можуть ретельно продумати стиль. Це призводить до незадоволеності результатом, і міняти деталі інтер’єру вони будуть доти, доки дизайн не досягне ідеалу і ні чим не дратуватиме господаря. Тому такому темпераменту відмінно підійде меблі-трансформер та мобільний керований дизайн. Перегородки і стіни повинні легко пересуватися, а різні аксесуари та меблі – перетворюватися на функціональну комбінацію, візуально створюючи ілюзію обстановки, що постійно змінюється. Матеріали для обробки краще вибирати з дерева, кольорових металів і кераміки, що створюють химерну строкату суміш. Як правило, холерики чудово почуваються в будинках з такими стильовими напрямками, як мінімалізм, хай тек або японський стиль.

Імпульсивну натуру можна остудити, використовуючи прийоми кольору. В даному випадку краще буде синій у всіх своїх проявах. Особливу увагу слід приділити і зоні відпочинку, яку краще оформити в смарагдових тонах або в схожій прохолодній палітрі. Ці кольори чудово розслаблюють, створюють відчуття захищеності.

прохолодна палітра для палкого холерика

Червоний і червоний – кольори боротьби та влади. Їх рекомендується комбінувати з чорним та білим.

У висвітленні холерикам слід звернути увагу до інноваційні системи. Відмінний варіант — оригінальний світильник, що випромінює розсіяне м’яке світло і служить декором інтер’єру.

оригінальні світильники біля ліжка

Втілення безпеки для меланхоліку

Повну протилежність обстановки квартири можна зустріти у меланхоліку, представника «земляного» типу темпераменту. Ось де не буде гострих кутів, чітких ліній, підкреслених суперсучасних елементів декору. Житло тут має бути втіленням безпеки.

спокійний інтер'єр для меланхоліку

Меланхоліки, легкоранимі, тонко відчувають, творчі натури, добре почуватимуться в інтер’єрі класичного, візантійського, готичного стилю, а також романтизму, модерну або кантрі. Оббивка м’яких меблів, фіранки повинні бути з натуральних матеріалів, переважно пастельних тонів.

благородна пастель для меланхоліку

Оскільки меланхолік – свого роду мрійник, у його інтер’єрі можуть одночасно вживати пластикові стільці та м’який широкий диван. Як і всім романтичним натурам, йому властиво збирати безліч дрібничок і дрібних дрібниць, тому в будинку повинні обов’язково бути різні ніші, шафи і комоди.

У кольоровому оформленні найкраще підійдуть вишневі, теракотові, малинові, пурпурові і жовті тони — саме вони поповнять рішучість і віру в себе, властиву цьому психотипу. Бірюзові та солом’яні відтінки створять гармонійну та комфортну атмосферу в зоні відпочинку.

інтер'єр для романтичної натури

Необхідне «повітря» для сангвініка

Всі інновації та нові будівельні технології знайдуть собі застосування у квартирі сангвініка. «Повітряний» характер темпераменту не дає довго затримуватися в поганому настрої. Сангвініки легкі на підйом, товариські, прагнуть всього нового. У декорі не бояться яскравих поєднань і сміливих контрастів кольорів, тому стандартне планування – не для них. Такі люди, напевно, єдині, хто зможе вибрати для обробки білий колір.

Цей психотип воліє світло і простір, геть-чисто відмовляється від нагромадження деталей і щільно закритих вікон.

максимум світла та простору в інтер'єрі

мінімум деталей в інтер'єрі

Сангвінік не подобається будь-які габаритні меблі, а головним критерієм вишуканості для нього можуть стати декоративні предмети в постмодерністському або класичному стилі. Дизайнер отримає задоволення від роботи над таким життєрадісним проектом.

вишуканий дизайн для сангвініка

Лаконічний дизайн для флегматика

До нової ситуації важко пристосуватися флегматику. Тип темпераменту «водяний»: життя тече плавно та розмірено. Тому вдома у нього все має бути максимально якісно і надійно. Меблі віддають перевагу дерев’яним, не перевантаженим декором. В обробці важливі міцність, зручність, екологічні та конструктивні властивості матеріалів. Більше місця буде віддано кімнатним рослинам та акваріумам.

благородна стриманість інтер'єру

Флегматик цінує практичні, перевірені часом предмети, віддаючи перевагу саме їм, а не те, що зараз моді. Серед таких людей часто зустрічаються шанувальники витворів мистецтва та антикваріату. Вони пристосовуються до будь-якої обстановки, але все ж таки класичний стиль є ближчим за духом.

класичні нотки в інтер'єрі

В інтер’єрі переважаючою може бути насичена кольорова гама холодних, але не темних кольорів. Найкращі кольори для розслаблення – блакитний чи синій, а для робочої зони оптимальними будуть сірі, білі, пісочні та жовті відтінки.

  Лаконічний дизайн для флегматика

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *