Сучасний стиль в інтер'єрі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Сучасний стиль в інтер’єрі


Ми давно звикли до словосполучення «сучасний стиль» і сприймаємо його як певну усереднену протилежність класиці. Це справедливо лише з одного боку, адже термін може також позначати конкретний стильовий напрямок, який має свої характерні риси та особливості.

Сучасний стиль підійде вам у тому випадку, якщо ви любите прості форми, певну дозу мінімалізму в декорі та оздобленні, порядок та лаконічність. Цей напрямок також стане чудовим рішенням і в тому випадку, коли визначитися зі стилем дуже складно, але в цілому хотілося б отримати актуальну картинку, яка, до того ж, добре трансформується в залежності від підібраних аксесуарів.

001_3cc17c950cda5a5f_2344-w660-h424-b0-p0--contemporary-kitchen.jpg

Отже, якщо намагатись визначити сучасний стиль у кількох пропозиціях, то вийде, що це сумарний продукт, який створюють дизайнери на сьогоднішній день. З одним лише але: на практиці такий інтер’єр ніколи не виглядає перевантажено і дуже модно, він не схожий на фотографію з реклами меблів. Це скоріше чистий лист, простий і зрозумілий фон, на якому можна розставити все те, що сьогодні здається красивим. Інтер’єр у сучасному стилі часто виконаний у світлих тонах, але може виглядати дуже яскраво.

002_27d17e640a18cc79_9646-w400-h560-b0-p0--contemporary.jpg

Перше правило сучасного стилю полягає в лаконічності: всі форми, що використовуються в меблів та інших елементах, прості та зрозумілі, завершені. Нарочита декоративність повністю виключена, планування максимально зручне, воно має створювати відчуття простору та розмаїття світла. Друге правило полягає в тому, що сучасний стиль завжди йде в ногу з часом, тому він так любимо тими, хто стежить за інтер’єрною модою. Тренди в даному випадку сприймаються не як необхідність постійно щось змінювати у своєму будинку, а як можливість зробити житловий простір ще кращим, ще красивішим і зручнішим. Нарешті, третє правило – це контрастність на палітрі. Так як в такому інтер’єрі чільну роль у форми та архітектури, є необхідність підкреслити лінії, що і робиться за допомогою сильних колірних поєднань, наприклад, білого та чорного.

003_bc319cc208cc05a0_2974-w660-h439-b0-p0--contemporary-family-room.jpg

При створенні інтер’єру в сучасному стилі потрібно намагатися уникати великої кількості дрібниць, у тому числі і декоративних елементів. Всі матеріали, тканини, меблі підбираються дуже ретельно, вони повинні гармонійно доповнювати одне одного. Цей принцип поширюється на всі елементи дизайну, а це означає, що варто уникати активних принтів і яскравих орнаментів, дуже складних фактур і хитромудрих прикрас. Втім, не варто думати, що сучасний стиль — це історія лише про заборони. Навпаки, тут дозволено повну свободу у виборі напряму, адже головне завдання полягає в тому, щоб зберегти загальний настрій, а як саме втілювати його в життя, вирішуєте тільки ви.

004_2d2146800c182ff6_0747-w660-h439-b0-p0--contemporary.jpg

Не варто плутати сучасний стиль із популярним сьогодні напрямком мідсенчурі. Обидва стилі виглядають модно і беруть як натхнення лаконічні форми та прості лінії, але мідсенчурі все ж таки безпосередньо запозичує ідеї дизайну середини минулого століття, у той час як сучасний стиль спирається виключно на свіжі тренди.

005_4061b8780c85781a_4177-w660-h472-b0-p0--contemporary-dining-room.jpg

Одним із ключових елементів сучасного інтер’єру є велика кількість вільного простору. Це виявляється не тільки у відкритому плануванні та значній площі кімнат, але, що важливіше – у відчутті свободи та простору. Досягти такого ефекту можна лише одним шляхом — використовувати в інтер’єрі тільки необхідний мінімум меблів, а для ефективного зберігання вибирати системи, що вбудовуються.

006_5af1e5fb084ea8b4_5610-w660-h439-b0-p0--contemporary-dining-room.jpg

Класичним колірним рішенням для інтер’єру в сучасному стилі є велика кількість білого з деякою кількістю контрастного темного тону. Білий – ідеальна основа для створення лаконічної гами, але також для роботи з будь-якими яскравими фарбами. Маючи таку основу, ви можете створювати цікаві стримані поєднання або використовувати насичені та сміливі відтінки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *