Сучасний інтер’єр кімнати/зали для переговорів у Берліні
У наш технологічний час з’являється все більше можливостей миттєвого зв’язку з людиною чи цілою групою людей у будь-якому куточку планети. Але якими б семимільними кроками не йшов прогрес, особисті зустрічі назавжди залишаться найефективнішим способом взаємодії. Тому більшість фешенебельних готелів, великих офісів, бізнес-центрів у всьому світі облаштовують конференц-зали на своїх територіях. У залі для переговорів можна влаштовувати ділові зустрічі, навчальні класи та презентації, проводити наради та брифінги.
У цій публікації ми хотіли б познайомити вас з дизайн-проектом одного берлінського центру для переговорів, який включає як приміщення для масових зустрічей, так і невеликі кімнати для нарад і навіть невеликі концерти.
Сучасний стиль інтер’єру для комерційних приміщень все більше тяжіє до комфортного мінімалізму, коли обстановка просторів несе насамперед функціональне навантаження з використанням найнеобхідніших атрибутів. Але всі предмети меблів, обробка приміщень і мізерний декор повинні відповідати всім вимогам ергономіки та безпеки, як людини, так і навколишнього середовища, бути виконані з еко-матеріалів і при цьому створювати комфортну, атмосферу, що має в своєму розпорядженні.
При проектуванні дизайну сучасного конференц-залу слід враховувати не лише аспекти планування, оздоблення та оформлення приміщень, а й питання технічного забезпечення та безпеки. Ідеальним варіантом вважається інтер’єр, який оснащений за останнім словом техніки, але вона не виступає на перший план, прихована від очей відвідувачів. Бездротові технології є гарантом «невидимого» технічного оснащення.
Приміщення сучасного конференц-залу має бути просторим, даючи можливість усім відвідувачам вільно пересуватися у проходах, не створюючи перешкод. Воно має бути спроектоване на певну кількість місць, але мати можливість для встановлення додаткових стільців чи крісел та навіть столів. Важливо, щоб зал для переговорів мав високий рівень звукоізоляції, щоби ніщо ззовні не відволікало присутніх на засіданні чи презентації. Але звуки з конференц-залу не повинні бути чутні в інших приміщеннях.
Окрім основного конференц-залу для масових заходів, необхідно оснастити бізнес-центр кількома невеликими кімнатами для вузького кола відвідувачів чи відпочинку від основної роботи у залі переговорів. Такі приміщення можуть мати більш теплу і навіть домашню атмосферу, що сприяє розслабленню та відпочинку.
Використання натуральних матеріалів для оформлення поверхонь невеликих приміщень для відпочинку або особистих зустрічей, дозволяє створити теплу і привітну обстановку. Використання контрастних відтінків, акцентних оформлень поверхонь – надає приміщенню динаміки та нагадує, що кімнати комерційні та відпочинок обов’язково зміниться роботою.
Освітлення грає одну з ключових ролей в оформленні як великих конференц-залів, так і невеликих приміщень для вузького кола відвідувачів. Ведучий повинен добре бачити особи присутніх, щоб мати можливість оцінити ступінь комфорту та рівень успішності всього, що відбувається. У свою чергу відвідувачі повинні мати можливість вести записи, робити позначки та почуватися зручно при цьому.
При оформленні невеликих кімнат для особистих зустрічей можна використовувати більш «домашній» спосіб освітлення – настільні або лампи для підлоги допоможуть створити атмосферу, яка сприятиме розташуванню співрозмовників один до одного.
Прості та лаконічні меблі з чіткими геометричними формами, але при цьому виконані зі зручних матеріалів та за всіма правилами ергономіки – запорука успіху в оформленні ділових приміщень. Мінімум декору та максимум функціональності – основа концепції комерційного меблювання.