Сучасний французький шик в інтер'єрі будинку
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Сучасний французький шик в інтер’єрі будинку


Французький шик в інтер’єрі: майстерність еклектики

Модний, елегантний, вишуканий та практичний – такими епітетами характеризують цей стиль. Тут немає місця навмисної розкішності та надмірності. В основі дизайну — еклектична комбінація з елементів Провансу, класики, модерну та мінімалізму в ясну картину з рисами.

Вітальня

Сучасні французькі апартаменти: шарм та помірність

  • До демонстрації добробуту в цьому напрямку ставляться як до прояву поганого смаку, тому оформлення квартир та будинків далеке від помпезності. Виняток робиться хіба для творів мистецтва: репродукції з багатими різьбленими рамами вміло підкреслюють стриману красу.
  • Стиль французький шик в інтер’єрі поєднує сучасні оздоблювальні матеріали, ідеї мінімалізму з ретро-аксесуарами та антикварними меблями. Втім, витрачатися на антикваріат необов’язково. Можна вирушити за старовинними аксесуарами на блошиний ринок або самостійно зістарити декор: використовувати ефект кракелюру, фурнітуру з матової латуні, тканину, що вицвіла.
  • Акцентуючи увагу на простій та елегантній обстановці, властивій мінімалізму, стиль не обмежує себе рамками та органічно вбудовує у домашній інтер’єр елементи Провансу (особливо у текстильному та меблевому декорі) та палацового стилю у вигляді розкішних світильників. Головне — дотримуватися помірності. Велика кількість старовинних або розкішних предметів перевантажить дизайн і надасть йому небажаної химерності.

Їдальня

  • Ретельну продуманість та опрацювання обробки з натуральних матеріалів сучасний французький стиль в інтер’єрі поєднує з легким безладом у розташуванні предметів. Поширений прийом — поетично поєднати в одній обстановці різноманітні фактури. Штори з тонкого мусліну на вікнах можуть сусідити з грубуватими меблями з полірованого дерева та витонченою люстрою з фарфоровими плафонами.
  • Такий дизайн іноді називають «нормандським», за назвою північної провінції. Відбувається це через переважання світлої гами та активне використання білої пофарбованої деревини – частий випадок у декорі паризьких квартир.
  • Втілити риси французького шику в дизайні можна як у заміському будинку, так і в міському житлі. Основні побажання до планування: високі стелі; великі вікна («французькі» від підлоги чи двосвітлі); простора площа з переважанням відокремлених приміщень та коридорів.

У реалізованому проекті команда «ТопДом» оформила з французьким шиком особняк із двосвітлою вітальнею.

Вітальня

Кольорова гамма

Головний прийом у підборі палітри: за основу береться один колір, його доповнюють близькими відтінками, без різких переходів. Наприклад, до домінуючого коричневого додають бежевий, пісочний, кавовий. Якщо акцентний колір – білий, в оформлення включають кремовий, попелясто-білий, світло-бежевий, каву з молоком.

Органічно виглядають спокійні пастельні тони від перлово-рожевих до сіро-бузкових. Популярні кольори – білий, сірий, рожево-кораловий. Особливо гарно вони виглядатимуть у просторих кімнатах із гарним природним освітленням. Відсутність різких контрастів зробить обстановку ніжною, а поєднання приглушених фарб і багатої обробки антикварних меблів надасть дизайну чарівність.

Вітальня 2-го поверху

Оздоблення в сучасному французькому стилі

  • Стіни. Їх фарбують пастельними матовими фарбами, обклеюють шпалерами: вініловими, флоковими, текстильними, з тисненням. Вітається поєднання візерунків: квіткових, рослинних, складних орнаментальних та геометричних.
  • Стеля. Для його оформлення вибирають звичайну побілку, рівну площину розбавляють поліуретановою ліпниною, центр позначають красивою великою люстрою. Багатоярусні гіпсокартонні конструкції та масивні балки сюди не підійдуть. А якщо хочеться встановити натяжне полотно – варто використовувати однотонне матове.
  • Підлоги. Створити сучасний французький інтер’єр допоможе паркет світлих тонів, наприклад бурштинових. Коли покриття стає старим, після шліфування його знову розкривають лаком, так у будинку з’являється ще одна річ з історією. Паркетна дошка та ламінат теж допускаються. З міркувань практичності в громадській частині можна використовувати керамогранітне облицювання світлої гами.

Килими зі східними візерунками, удосталь розкладені по кімнатах, — черговий приклад привабливого еклектизму.

Вбиральня

Дизайн вітальні у французькому стилі

В оформленні зони прийому гостей та відпочинку доречні розкішні акценти – відтінки золота, срібла, бронзи у помірній кількості. Їх вводять масивні рами настінних дзеркал, великі кришталеві люстри, бра та свічники, декор меблів.

М’які меблі сучасного французького стилю в інтер’єрі (крісла та дивани) мають пишні сидіння та підлокітники, вигнуті ніжки. Обтягнуті оксамитом і велюром пуфи, банкетки та кушетки — обов’язкові предмети обстановки. Колір оббивки варіюється від золотаво-коричневих до сріблясто-сірих відтінків. У великій вітальні виділяють кілька місць відпочинку: центральну та більш камерні.

У дизайні чайних столиків і комодів зазвичай є різьблені елементи, позолота, зістарене дерево. Зону диванної групи позначають килимом для підлоги з перським малюнком. Підтримати кольорову гаму кімнати дозволять мальовничі полотна.

Багате текстильне оздоблення французької вітальні підкреслюють щільні штори на високих вікнах. Як і оббивка на диванах, вони переливаються золотистими фарбами, а підхвати з пишними класичними пензлями – універсальний прийом для будь-якої презентабельної обстановки.

Простора вітальня з другим світлом

Оформлення кухні

Реалізувати французький шик в інтер’єрі кухні допоможуть:

  • зістарені фасади світлих відтінків (білого, слонової кістки, кремового)
  • глазурована плитка на фартуху
  • мармурові стільниці
  • ретро-фурнітура
  • квіткова оббивка стільців

На панелі переважають світлі фарби, це робить обстановку кухні святковою навіть у будні. Декоративні фігурні балки, витончені і пофарбовані в тон стелі, — зручний спосіб підтримати загальний піднятий настрій.

Важливо, щоб поєднання з темнішими гладкими стінами (коричневими, сірими, золотаво-пісочними) виглядало не різким контрастом, а красивим ансамблем квітів-компаньйонів.
Якщо площа кухні дозволяє, тут можна облаштувати м’який куточок із декоративними подушками.

Кухня

Кухня

Шик по-французьки у ванній кімнаті

Приміщення повинне мати достатню площу, щоб передати пишність стилю. Великі віконні отвори наповнять ванну природним світлом, їхнє оформлення пишними шторами теж грає на створення урочистої атмосфери.

У дизайні стін та підлоги мармурове оздоблення поєднується з керамічною плиткою, імітацію панелей буазері можна створити розкладкою декоративного бордюру.
Стеля залишається гладкою, сучасні точкові світильники є сусідами з класичними бронзовими бра і кованою люстрою. На підлозі – звичний уже східний килим як колірна акцентна пляма.

Ванна

Сучасний французький стиль у дизайні інтер’єрів – це просторі, добре освітлені кімнати, старанно підібрана композиція зі старовинних меблів, багатий текстиль, ковані деталі, кришталеві світильники. Еклектичне та виважене поєднання прийомів з модерну, Провансу, класики допомагає поєднати привабливу розкіш та комфортну простоту.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *