Сучасний дизайн приватного двору  Креативний екстер'єр будинків з фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Сучасний дизайн приватного двору Креативний екстер’єр будинків з фото


Що таке дизайн приватного двору, чи, як зараз модно казати, ландшафтний дизайн? По суті, це красиве оформлення території, що примикає до будинку або дачі, яке цілком під силу облаштувати власними руками, благо, варіантів для цього є безліч, та й з пошуком інформації сьогодні проблем немає.

Облаштування двору за допомогою посадки красивих рослинГарний дизайн двору з вазонами для квітівДерева, посаджені в ряд як огорожіЕфектний зелений дизайн будинку та дворуОблаштування невеликої ділянки за допомогою озеленення

Яке значення має двір?

Ви не повірите, але величезне. Адже саме двір першим побачать гості, котрі вирішили відвідати господарів будинку. Та й самі господарі побачать його першим, повернувшись додому після тяжкого трудового дня.

Дуже красивий та затишний дизайн дворуОригінально оформлений майданчик на території невеликого дворуЕфектне та затишне оформлення двору за допомогою красиво посаджених рослинПросторий, але дуже комфортний дизайн двору, що сприяє відпочинкуКрасиве зелене оформлення двору, що сприяє розслабленню

Тому для того, щоб атмосфера була затишною, розслаблюючою і спонукаючою до відпочинку, надзвичайно важливо правильно організувати посадку рослин і клумб з квітами та й взагалі добре продумати ландшафтний дизайн двору, який може складатися з композицій з такими хвойними рослинами, як ялівець різних видів або японські. Також на території двору може бути організований басейн з рибками та альпійська гірка. Головне, що потрібно враховувати — це те, що дизайн двору повинен радувати вас і відвідувачів протягом усього теплого часу, а саме, починаючи з квітня до жовтня. У зв’язку з цим дуже важливо підібрати такі рослини, які цвітимуть одна за одною.

Барвисті рослини чудово прикрашають ландшафт

Основні принципи дизайну

Продумуючи дизайн приватного двору, в першу чергу необхідно враховувати особливості ділянки. Виходячи з цього, вирішувати, що вам більше підійде — вертикальне озеленення, пристрій альпінарію або зміцнення схилів та терасування.
Також не слід забувати про те, що дизайн облаштованої території має чудово гармоніювати з самим будинком. Іншими словами, стиль дизайну будинку та двору повинні обов’язково збігатися Домогтися цього легше, якщо ділянка невелика. А якщо ви маєте просторе велике подвір’я, то не варто організовувати, наприклад, східний садок або будь-який інший куточок іншого стилю поблизу будинку. У разі його слід розташувати на відстані, т.к. домінанта всієї композиції і дизайну – сам будинок, тобто. Будівля будинку – це фокусна точка. Причому необхідно враховувати навіть те, як виглядатиме ця точка з різних ракурсів. А парадний шлях неодмінно має пролягати прямо від воріт до головного входу.

Ефектне оформлення парадного шляхуЗелений дизайн двору з оформленням парадного шляхуЕфектне облаштування двору з викладеним парадним шляхомОригінально прокладений парадний шлях та оригінальний дизайн двору

У разі необхідності завуалювання окремих непривабливих речей або зон, уздовж парадного шляху зазвичай висаджують живоплот або дерева я ряд.
Якщо плануються різні функціональні зони двору, такі як басейн, альтанки, дитячий майданчик, гараж, садовий павільйон, літня кухня тощо, то обов’язково враховується те, яким чином буде оглядатися фасад будинку з боку цих зон-майданчиків, а також при проході садовими доріжками. До речі, основні зони двору, їх форма та стиль також диктуються стилем та архітектурними особливостями будівлі.

Дуже красива штучна водойма на території дворуЕфектний басейн навколо будинкуБасейн на території дворуНадзвичайно красивий дизайн двору з ефектним басейном біля будинку

Зонування двору

Зонування двору проводиться з урахуванням складу сім’ї господарів, а також їх переваг і стилю життя. Виходячи з усього цього, спочатку слід визначитися з тим, які зони вам просто необхідні, а які бажані. Також має сенс подумати, які зони взагалі можна поєднати з метою найбільш ефективного використання наявного простору. А для зорового розмежування зон доцільно скористатися садовою скульптурою, можливостями озеленення або садовими стінами та ширмами. А можна зробити ставок або створити штучний струмок з метою поділу зон. Кордони у своїй можуть мати різну висоту, з ступеня приватності тієї чи іншої площадки. Щодо дитячого майданчика – він завжди має добре переглядатися, інакше батьки не зможуть вчасно проконтролювати ситуацію.
Ще один момент, який теж важливо врахувати — при розмітці меж ділянок необхідно уявити, як виглядатиме ваше подвір’я, якщо на нього подивитися з вікна верхнього поверху або з балкона, тобто. зсередини будинку, де особливо добре видно. Вам відразу стане зрозумілим, які необхідно зробити поправки. Навіть схеми прокладання садових доріжок та висоту огорож можна чудово скоригувати з вікон.

Затишна зона для відпочинку розташована на території дворуЗона літньої їдальні, організована біля двору

Декоративні елементи у дворі дизайну

Після ретельно продуманого дизайну вашого двору, настав час подумати про його прикрасу. Способів для цього існує чимало: арки та обеліски, фонтани та скульптури – все це є сполучною ланкою між будинком і ландшафтом.

Штучне водоймище, що служить акцент дизайну дворуневеликий фонтан і красива рослина у центрі уваги всього дворуМаленький фонтан як прикраса території дворуНевеликий фонтан, що є акцентом однієї із зон двору

Це самі аксесуари в інтер’єрі, за допомогою яких робляться колірні акценти або підкреслюється стиль.

Як акцент всього ланлщафта двору - барвисті бузкові квітиВеликі декоративні ємності – акцент дизайну двору

Освітлення

Гарне освітлення – це вагома частина дизайну, здатна змінити ділянку до невпізнання. Освітлення несе відразу дві функції – освітлювальну та декоративну. Підсвічувати можна все, що завгодно: скульптури, рослини, доріжки та майданчики.

Дизайн освітлення дворуОригінальне підсвічування для освітлення території дворуЕфектне підсвічування парадного шляху до головного входу

Продумуючи місце розташування світильників, а також необхідну потужність освітлювальних приладів, слід врахувати, як виглядатиме дизайн двору з вікна будинку у вечірній час. Ну і нарешті, зараз є вибір ландшафтних світильників, які працюють від вітрової або сонячної енергії. Так що зовсім не обов’язково використовувати електрику.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *