
сучасний буфет в інтер’єрі кухні та вітальні
Складно уявити предмет меблів, який би привносив в інтер’єр більше затишку та теплоти, ніж буфет. Не стільки комфортабельність, скільки спогади про бабусиний будинок, тепло сімейного вогнища та вірність традиціям огортають цю посудну шафу в сучасних дизайн-проектах. Мода завжди циклічна і ті предмети меблювання, які були популярні близько 50-80 років тому, які були витіснені з нашого побуту меблевими гарнітурами та готовими рішеннями для кухні, знову стають мейнстримом та наповнюють своєю унікальністю сучасні проекти оформлення кухонних просторів.
Буфети знову популярні. Причому цей унікальний предмет меблів легко інтегрується як у вінтажні стилістичні напрямки, так і в сучасні. Якщо в класичному стилі, шебі шик або вінтаж буфет підкреслить данину традиціям, особливість усталених способів виконання меблів для зберігання посуду, то в будь-якій із сучасних стилістик оригінальна шафа може стати родзинкою інтер’єру, що притягує всі погляди.
Що являє собою буфет?
Незважаючи на різні можливості виконання буфету в тому чи іншому стилі, можна виділити загальне визначення для цього предмета меблів, як шафи для зберігання посуду, столових приладів, елементів сервірування та текстилю, а також деяких продуктів харчування. Буфет може бути встановлений не тільки на кухні або їдальні, але навіть у вітальні сучасного будинку або квартири. У нашій країні буфет зі скляними вставками у верхній частині іноді називають сервантом.
При традиційному виконанні буфет має таку форму:
- у нижній частині розташовується містка система зберігання у вигляді тумби з висувними ящиками або дверцятами (можливе комбінування);
- верхній ярус займають відкриті полиці або шафа з дверцятами, часто зі скляними вставками;
- між двома цими частинами найчастіше має вільний простір, в результаті верхня поверхня шафи виступає як стільниця або площина для виставлення предметів побуту на загальний огляд.
Ще наприкінці 17 століття буфет набув саме такої форми і відтоді всі його видозміни були несуттєвими. Традиційна модель виявилася найбільш раціональною, зручною в експлуатації та привабливою зовні, здатною прикрасити кухонний або столовий простір. Навіть виконані в мінімалістській стилістиці буфети мають близьке до традиційної форми виконання. Сучасні моделі найчастіше позбавлені декору, доповнень і виконані в лаконічнішому ключі, але вірність традиціям у виконанні цього предмета меблів у трьох частинах зберегли.
Але трапляються і моделі, в яких немає чітких розмежувань на частини, фасади виконані в єдиному компоненті. Також у продажу ви можете побачити буфери, конструкція яких передбачає прилягання верхнього ярусу до нижнього – порожнього простору між ними немає. Зустрічаються і моделі, в яких активно використовуються скляні вставки, настільки, що буфет стає більше схожим на вітрину. Варіацій виконання цього предмета меблі безліч, але незмінною залишається суть функціонування елемента інтер’єру, буфет — це шафа для підлоги і кухонного начиння.
Якщо говорити про розміри буфету, то жодних чітких стандартів немає. Залежно від висоти стелі кухонного або столового простору, розміру меблевого гарнітура, можна вибрати буфет будь-якого розміру. По ширині варіацій також чимало – від одностулкових вузьких моделей до багатодверних буфетів із неймовірно місткими системами зберігання.
Наповнення буфета може бути найрізноманітніших — від простих полиць до ультрасучасних підносів, що обертаються, здатних висуватися за межі системи зберігання і надавати доступ навіть до найбільш важкодоступних кутів шафи. Для раціонального зберігання столових приладів та різного кухонного начиння всередину висувних ящиків встановлюються спеціальні роздільники – економія місця для розподілу ложок та виделок, а також часу на пошуки відображається ще й у неймовірно впорядкованому способі облаштування шафи.
Де встановити буфет?
Одне з найбільш логічних і від того популярних приміщень буфета – в кухонному просторі як продовження меблевого гарнітуру. У цьому випадку буфет може бути встановлений уздовж стіни і продовжувати кухонний ансамбль або мати перпендикулярне розташування і окреслювати межі функціонального сектора.
Найчастіше в буфеті зберігається посуд, столові прилади та інші предмети сервірування, тому логічніше розташовувати цей предмет меблів поблизу обідньої групи. Стіл для трапез може розташовуватися в кухонному просторі або бути координаційним центром окремого приміщення – їдальні. Незалежно від встановлення обіднього ансамблю, буфет може супроводжувати його у будь-якій зоні.
Ще один варіант встановлення буфету або серванту – на межі функціональних зон. Це може бути як елемент зонування кухні на їдальню та робочу зону, так і частина суміщеного приміщення, в якому розташовуються відразу три функціональні сегменти — кухня, їдальня та вітальня. У випадку із зонуванням великого простору, буфет може розташовуватися як уздовж стіни, так і перпендикулярно до вертикальної площини, чітко розділяючи робочу зону кухні та їдальню або вітальню.
У деяких випадках раціональнішим є використання двох вузьких буфетів-пеналів, а не однієї громіздкої шафи. При цьому пара буфетів може бути розташована по дві сторони віконного або дверного отвору, будь-якого іншого елемента інтер’єру. Очевидно, що подібне розташування не тільки допоможе раціонально використати корисний простір їдальні або кухні, а й підкреслить традиційність стилю симетрією.
Якщо у вашому столовому чи кухонному приміщенні є ніша, то не використовувати її для встановлення буфету просто гріх. Знайти готове меблеве рішення під розміри ніші буде непросто, але виготовлення буфету на замовлення під ваші вимоги вирішить не тільки проблему габаритів, але і стилістичного виконання.
У деяких приміщеннях буфет не прив’язаний ні до кухонного гарнітуру, ні до обідньої групи. Будь-яке вільне місце у просторому приміщенні може стати вдалим варіантом установки. Звичайно, бажано, щоб цей сектор не був віддалений від обідньої зони – сервірувати стіл зручніше, якщо всі предмети знаходяться під рукою.
Дизайн, колірні та фактурні рішення для буфету
Один із варіантів виконання буфету – один в один із кухонним гарнітуром. Найчастіше такий буфет є лінійним продовженням меблевого ансамблю та виконується з аналогічними фасадами, кольором, фурнітурою та декором. У деяких випадках буфет встановлюється перпендикулярно до однієї зі сторін гарнітура і чітко зонує робочу зону кухонного приміщення.
Для того щоб візуально виділити буфет в кухонному інтер’єрі, але при цьому зберегти гармонію образу, достатньо виконати шафу підлоги або в тому ж стилі, що і гарнітур, але іншому кольорі, або в аналогічному колірному рішенні, але іншої фактури або стилістики (наприклад, кухонний ансамбль виконується із глянцевими фасадами, а буфет – з матовими).
Ще один варіант виконання буфету – відповідно до дизайну, колірної палітри та фактурних рішень обідньої групи. Шафа для посуду підлога може бути виконана з того ж дерева. Що й обідній стіл або скляна стільниця столу може точно повторювати вставки на дверцятах буфета. У деяких випадках колір фарбування фасаду буфета збігається з тоном виконання стільців, утворюючи гармонійний союз для створення ідеального інтер’єру їдальні або кухні із зоною для трапез.
Один із найбільш сміливих і від того оригінальних способів виконання буфету – акцент у створеному інтер’єрі. Яскрава, колоритна шафа для підлоги може бути єдиним акцентним елементом у світлому дизайні кухні або їдальні. На тлі нейтрального оздоблення та світлого меблювання кухні, навіть природний малюнок деревини виглядає яскраво, привертаючи загальну увагу.
Деякі моделі буфетів сконструйовані таким чином, що їхня частина (найчастіше центральна нижня) відводиться під створення робочого місця. Невелика стільниця дозволяє робити записи або встановити комп’ютер чи ноутбук (сучасні моделі займають небагато місця). Буфет з таким дизайном найчастіше встановлюється в їдальні або навіть у вітальні.
У сучасних дизайн-проектах кухонь та їдалень часто зустрічаються вінтажні буфети. При цьому жоден дизайнер не зафарбовуватиме старовинні тріщини і сколи, виставляючи цю реліквію напоказ, як скарб. Більше того, сучасні моделі, виконані в традиційному варіанті, спеціально старіють за допомогою різних дизайнерських прийомів і здобувають наліт старовинної розкоші та престижу. Якщо вам у спадок від бабусі дістався старовинний буфет – можна сміливо призначати його «зіркою програми» та вибудовувати весь інтер’єр кухонного чи столового простору навколо нього.
Альтернатива сучасному буфету
Одним із варіантів заміни буфета в інтер’єр кухні чи їдальні може стати шафа-вітрина. Система зберігання, більшість фасаду якої виконана зі скла, також призначена для розміщення посуду та столових приладів, але всі вони виставлені напоказ. Вітрини найчастіше є єдиною системою зберігання, не розділеною на верхню і нижню частину.
Оригінальною альтернативою системи зберігання для посуду та приладів може стати виконання кухонного острова на кшталт буфета. Нижня частина цього предмета меблювання, з її особливостями виконання та підбором декору переноситься на фасад відокремленого модуля. У результаті сучасний інтер’єр набуває легкого нальоту старовини, затишного і оригінального штриху. Безперечно, «дозволити собі» такий острів здатні кухні середнього та великого розміру. Для того, щоб автентично нижній частині буфета виконати кухонний острів необхідно простір. Адже фасади шаф для посуду часто бувають вигнутими, радіальними.

