сучасні та модні ідеї дизайну
Зал представляє дуже важливе приміщення у будь-якій квартирі, т.к. є місцем, як для відпочинку з сім’єю, так і для прийому гостей та проведення свят. Тобто. дизайн інтер’єру залу найкраще зможе розповісти про звички, смаки та характер господарів будинку. Крім цього, будь-хто, хто увійде до вас до зали, відразу ж визначить ваш статус, тому що дане приміщення представляє все найкраще, що є в сім’ї.
Зонування – оптимальне рішення
Оскільки приміщення залу має кілька призначень, найдоцільніше провести зонування.
Адже кімната вкрай багатофункціональна, тут ми проводимо дозвілля із членами сім’ї, тут ми влаштовуємо посиденьки з дорогими та близькими гостями, а іноді саме тут ми ще й працюємо.
Тому для початку необхідно визначити смисловий центр приміщення та виділити його. Зазвичай цим центром є телевізор, навколо якого розміщуються інші меблі. До речі, з усієї побутової техніки, телевізор займає найголовніше місце, у зв’язку з чим місце розташування для нього слід підібрати потрібне і гідне. По-перше, щодо дивана його місце має бути безпечним, щоб не зіпсувати зір. А правильна відстань обчислюється так: вимірюється ширина екрану, і отримана цифра множиться на вісім.
А можна замість телевізора розмістити в залі домашній кінотеатр, що принесе ще більше задоволення та захоплення як членам сім’ї, так і гостям.
У приміщенні зали найчастіше виділяється обідня зона та зона відпочинку. Але якщо говорити про найсучасніший і наймодніший дизайн, то стиль інтер’єру залу в квартирі — це те, що вам потрібно. На сьогоднішній день наймоднішим вважається класичний стиль інтер’єру залу, в якому присутні і сучасні атрибути, наприклад, мега-сучасні тумби, позбавлені кутів або оригінальні м’які меблі червоного кольору.
Але якщо ви справжній поціновувач музики і навіть самі граєте на музичному інструменті, то таким центром може стати піаніно, рояль або аудіосистема. Ну а способи поділу простору можуть бути різними: за допомогою покриття для підлоги, багаторівневого оформлення стелі, різної обробки стін або за допомогою освітлення. Наприклад, непоганим варіантом буде розмістити велику люстру над столом, а підсвічування зони відпочинку зробити за допомогою торшерів, що дають м’яке світло.
Основні критерії інтер’єру залу у квартирі
Основним моментом, якого необхідно дотримуватися, облаштовуючи інтер’єр залу у квартирі, є світло та простір. Тобто. Просте приміщення вітальні (18 квадратних метрів) обов’язково має бути просторим і досить світлим. А для цього кімната не повинна перевантажуватись великою кількістю меблів. Дизайн інтер’єру залу у квартирі цього не сприймає.
Надзвичайно важливо правильно підібрати колірну палітру. Найбільш рекомендовані — це пастельні спокійні тони, аж до білих.
Однак, не виключається і комбінований варіант, наприклад, використовуючи сірий та жовтий або сірий та світло-коричневий відтінки. Білий із чорним завжди залишається модним та затребуваним поєднанням, особливо у людей емоційних та енергійних.
Підбираючи колірну гаму, перш за все слід враховувати природну освітленість приміщення. Якщо кімната розташована на північній стороні, то найбільше підійдуть світлі неяскраві відтінки, а для південної сторони найбільше доречні насичені або темні кольори.
Вибір меблів
Меблі можуть бути виготовлені з різних матеріалів, аби вони відповідали інтер’єру і чудово з ним гармоніювали.
Найбільш поширений набір меблів включає диван, кілька крісел, журнальний столик. А замість традиційної за радянських часів стінки сьогодні використовуються компактні тумби або полиці.
Займаючись розстановкою меблів, у жодному разі не розставляйте її по периметру приміщення. В іншому випадку велика і простора кімната виглядатиме порожньою, а маленька від такої розстановки стане ще меншою. Найоптимальнішим рішенням буде розмістити журнальний столик з диваном та кріслами у центрі кімнати.
За наявності телевізора меблі розставляються з урахуванням того, щоб спиною до нього ніхто не сидів.
А якщо площа залу невелика, то масивні предмети меблів (дивани і крісла) найбільш ефектно будуть виглядати біля вікон. Особливо, якщо це буде кутовий диван, що найбільше підходить в даному випадку, і до того ж дуже функціональний. До речі, розташовуючись біля вікна, він не виглядатиме надто громіздким.
Також не варто забувати про те, що колір оббивки меблів обов’язково має поєднуватися з кольором стін, а також з усією колірною гамою інтер’єру квартири.
Трохи про декор
Предмети декору, як завжди, мають підбиратися під загальний стиль інтер’єру. А аксесуари в невеликій кількості необхідні навіть у найлаконічніших і найсуворіших інтер’єрах, інакше кімната виглядає неживою. До аксесуарів належать:
- красивий текстиль (штори, чохли для меблів, подушки, серветки, тканинні абажури);
- живі квіткові композиції;
- картини та фотографії в рамках;
- всілякі милі дрібнички (декоративні тарілки, фарфорові статуетки і т.д.)
За допомогою всіх цих предметів можна чудово пожвавити інтер’єр. Однак, не слід надто перевантажувати його аксесуарами. Слід пам’ятати про те, що буквально у всьому необхідне почуття міри.