сучасні та модні ідеї дизайну
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

сучасні та модні ідеї дизайну


Зал представляє дуже важливе приміщення у будь-якій квартирі, т.к. є місцем, як для відпочинку з сім’єю, так і для прийому гостей та проведення свят. Тобто. дизайн інтер’єру залу найкраще зможе розповісти про звички, смаки та характер господарів будинку. Крім цього, будь-хто, хто увійде до вас до зали, відразу ж визначить ваш статус, тому що дане приміщення представляє все найкраще, що є в сім’ї.

Ефектний інтер'єр залу у квартирі-студіїДизайн маленького приміщення інтер'єру залу у квартиріЗоноване просторе приміщення зали у квартиріНевеликий, але затишний інтер'єр залу у квартиріЕфектне облаштування невеликого залу у квартиріГарне оформлення невеликого залу з каміном

Зонування – оптимальне рішення

Оскільки приміщення залу має кілька призначень, найдоцільніше провести зонування.

Велике приміщення зали, зоноване різними способами

Адже кімната вкрай багатофункціональна, тут ми проводимо дозвілля із членами сім’ї, тут ми влаштовуємо посиденьки з дорогими та близькими гостями, а іноді саме тут ми ще й працюємо.

Інтер'єр залу з робочою зоною та зоною відпочинку

Тому для початку необхідно визначити смисловий центр приміщення та виділити його. Зазвичай цим центром є телевізор, навколо якого розміщуються інші меблі. До речі, з усієї побутової техніки, телевізор займає найголовніше місце, у зв’язку з чим місце розташування для нього слід підібрати потрібне і гідне. По-перше, щодо дивана його місце має бути безпечним, щоб не зіпсувати зір. А правильна відстань обчислюється так: вимірюється ширина екрану, і отримана цифра множиться на вісім.

ТБ повинен зайняти гідне місце в приміщенні

А можна замість телевізора розмістити в залі домашній кінотеатр, що принесе ще більше задоволення та захоплення як членам сім’ї, так і гостям.

Гарне та затишне облаштування хала з домашнім кінотеатром
У приміщенні зали найчастіше виділяється обідня зона та зона відпочинку. Але якщо говорити про найсучасніший і наймодніший дизайн, то стиль інтер’єру залу в квартирі — це те, що вам потрібно. На сьогоднішній день наймоднішим вважається класичний стиль інтер’єру залу, в якому присутні і сучасні атрибути, наприклад, мега-сучасні тумби, позбавлені кутів або оригінальні м’які меблі червоного кольору.
Але якщо ви справжній поціновувач музики і навіть самі граєте на музичному інструменті, то таким центром може стати піаніно, рояль або аудіосистема. Ну а способи поділу простору можуть бути різними: за допомогою покриття для підлоги, багаторівневого оформлення стелі, різної обробки стін або за допомогою освітлення. Наприклад, непоганим варіантом буде розмістити велику люстру над столом, а підсвічування зони відпочинку зробити за допомогою торшерів, що дають м’яке світло.

Основні критерії інтер’єру залу у квартирі

Основним моментом, якого необхідно дотримуватися, облаштовуючи інтер’єр залу у квартирі, є світло та простір. Тобто. Просте приміщення вітальні (18 квадратних метрів) обов’язково має бути просторим і досить світлим. А для цього кімната не повинна перевантажуватись великою кількістю меблів. Дизайн інтер’єру залу у квартирі цього не сприймає.

Мінімум меблів в інтер'єрі залу у квартиріЕфектний дизайн залу з мінімальною кількістю меблів в інтер'єрі
Надзвичайно важливо правильно підібрати колірну палітру. Найбільш рекомендовані — це пастельні спокійні тони, аж до білих.

Світлий інтер'єр найбільш найкращийПастельні та білі відтінки вкрай рекомендовані для залу в інтер'єрі квартири

Однак, не виключається і комбінований варіант, наприклад, використовуючи сірий та жовтий або сірий та світло-коричневий відтінки. Білий із чорним завжди залишається модним та затребуваним поєднанням, особливо у людей емоційних та енергійних.

Поєднання білого з чорним в інтер'єрі залу для емоційних енергійних людей
Підбираючи колірну гаму, перш за все слід враховувати природну освітленість приміщення. Якщо кімната розташована на північній стороні, то найбільше підійдуть світлі неяскраві відтінки, а для південної сторони найбільше доречні насичені або темні кольори.

Вибір меблів

Меблі можуть бути виготовлені з різних матеріалів, аби вони відповідали інтер’єру і чудово з ним гармоніювали.

Шкіряний кутовий диван в інтер'єрі невеликого залуПросторий інтер'єр залу з невеликою кількістю меблів

Найбільш поширений набір меблів включає диван, кілька крісел, журнальний столик. А замість традиційної за радянських часів стінки сьогодні використовуються компактні тумби або полиці.
Займаючись розстановкою меблів, у жодному разі не розставляйте її по периметру приміщення. В іншому випадку велика і простора кімната виглядатиме порожньою, а маленька від такої розстановки стане ще меншою. Найоптимальнішим рішенням буде розмістити журнальний столик з диваном та кріслами у центрі кімнати.

Журнальний столик та дваїн у центр залуЖурнальний столик, оточений великим диваном та кріслами у центрі приміщення

За наявності телевізора меблі розставляються з урахуванням того, щоб спиною до нього ніхто не сидів.

Посадкові місця розташовані обличчям до телевізораДивани та крісла розміщені обличчям до телевізора

А якщо площа залу невелика, то масивні предмети меблів (дивани і крісла) найбільш ефектно будуть виглядати біля вікон. Особливо, якщо це буде кутовий диван, що найбільше підходить в даному випадку, і до того ж дуже функціональний. До речі, розташовуючись біля вікна, він не виглядатиме надто громіздким.

Виграшне розташування кутового дивана біля вікна залуЕфектний дизайн залу з вдалим розташуванням кутового дивана біля вікна
Також не варто забувати про те, що колір оббивки меблів обов’язково має поєднуватися з кольором стін, а також з усією колірною гамою інтер’єру квартири.

Трохи про декор

Предмети декору, як завжди, мають підбиратися під загальний стиль інтер’єру. А аксесуари в невеликій кількості необхідні навіть у найлаконічніших і найсуворіших інтер’єрах, інакше кімната виглядає неживою. До аксесуарів належать:

  • красивий текстиль (штори, чохли для меблів, подушки, серветки, тканинні абажури);
  • живі квіткові композиції;
  • картини та фотографії в рамках;
  • всілякі милі дрібнички (декоративні тарілки, фарфорові статуетки і т.д.)

За допомогою всіх цих предметів можна чудово пожвавити інтер’єр. Однак, не слід надто перевантажувати його аксесуарами. Слід пам’ятати про те, що буквально у всьому необхідне почуття міри.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *