Сучасні шпалери
З давніх-давен люди намагалися перетворити своє житло. Порівнювати перші аналоги клаптевих шпалер у примітивному відтворенні стародавніх цивілізацій із новими сучасними матеріалами ми не будемо, оскільки важлива креативна ідея, а не технологія. Колекції сьогоднішніх шпалер в інтер’єрі вражає своїм багатством вибору, але такий величезний асортимент шпалер при виборі може легко привести простого обивателя в безвихідь.
Види шпалер в інтер’єрі
Сьогодні, на ринку матеріалів величезна кількість різновидів шпалер: флізелінові, вінілові, рулони з соломи, паперові, шовкові, текстильні, гіпсові, шпалери, що шпонують, і тисячі незвичайних візерунків на гладких поверхнях шпалер, захоплюють. Декоративні акценти у вигляді яскравих принтів з пір’ям, блискучими стразами, декором з бісеру або дрібними крихтами смальти вражають своїми кольоровими відблисками при темному освітленні та на сонці. Панорамні об’ємні фотопанно, що створюють на стінах чарівний об’єм, формують просторову ілюзії, змінюючи звичний вигляд кімнати на щось дивовижне. Гартуючи каталоги шпалер Ви захопитеся так, ніби розглядаєте стародавні фоліанти або завітали на цікаву художню виставку. Також загляньте в один з магазинів шпалер і, надихнувшись красою, прикрасьте стіни Вашого будинку шпалерами, що підходять за стилістикою. Адже саме стіни задають тон усьому інтер’єру. Під них підбирають текстильні елементи та інші декоративні атрибути інтер’єру.
Ексклюзивні шпалери в інтер’єрі
Для надання своєму інтер’єру унікальність та розкіш, зверніться до ексклюзивних колекцій шпалер, які близькі до твору мистецтва. Футуристичні ескізи популярних дизайнерів матеріалізуються на паперових полотнах у вигляді шпалер і не відзначаються серійним маркуванням. Ексклюзивні шпалери з’являються за допомогою технологічних прийомів та якісних та екологічних фарб. Як незвичайно виглядатиме поверхня стіни із зображенням картин великих майстрів ренесансу або квіткові візерунки з ручною розмивкою. Свої секрети та особлива технологія надають обклеєним шпалерами стінам зовсім іншу текстуру та рельєф. Шедеври майстрів у сучасній обробці, флористичні різновиди, своєрідні варіанти візерунків, абстракції та різновиди геометричних візерунків, гобеленових шпалер гідно прикрасять інтер’єр.
Шпалери під натуральні матеріали
Сучасні віяння в обробці інтер’єрів не можна назвати банальними. Сьогодні приміщення, оформлені сучасними матеріалами, вражають творчими ідеями та дивують креативним підходом. По ідеї дизайнера шпалери чудово імітують різні структури природних матеріалів: шкіру, камінь, джут, розщеплений бамбук, деревину. Такі шпалери точно імітують свої оригінали і реально відображають їх зовнішні властивості. Як вам імітація солом’яних стін чи водоростей, чи очеретяної поверхні? Стильні шпалери коштують суттєвих фінансових витрат, але витрати виправдовуються екологічністю та надійністю матеріалу. Адже цікаві комбінації шпалер завжди претендують на нові тенденції в дизайні інтер’єру.
Стильну обстановку в інтер’єрі створять поверхні шпалер, що грають на сонці. Урбаністичний стиль інтер’єру добре доповнить металізована версія шпалер на базі тонкої фольги, що мерехтить, що нагадує нічне місто. Ефект можна посилити грамотним підсвічуванням. Основи з оксамиту, бавовни, льону, шовку, велюру, віскози, мереживне декорування — виглядають багато, і вкрай хороші для східної та англійської стилістики. Оброблені полотна антисептиком і складом, що протистоїть вигорянню, приречені довго тішити яскравістю візерунків. Прикрасьте стіни гобеленом або гарною тканиною з тисненням — у вас вийде палацова розкіш.
Практичні та недорогі шпалери
Поняття шпалери зазвичай пов’язують не з сучасними модними різновидами, а з паперовими класичними шпалерами. Непоказне тло шпалер, неякісну текстуру і тендітну поверхню змінили паперові аналоги в сучасному технологічному оформленні.
1 – це одношаровий папір;
2 – Двошарове виконання. За якістю вони значно поступаються «сучасникам», але вони активно задіяні в дитячих кімнатах, і квартир, де є певні тварини.
Недорогі шпалери можна міняти щодня без істотних фінансових витрат. При недоліках основних стандартів якості слід відзначити їх відмінний дизайн. Дуже органічно виглядають флористичні мотиви, деталізоване опрацювання рослин, смужки або імітація із серії облицювання, як «під мармур» та «цегляна кладка», і т.д. Гідно конкурують з ними шпалери на віскозній основі, представлені нам як флізелінові. Вони назавжди закріпили позиції в домашніх інтер’єрах і не скоро здадуть місце лідеру завдяки особливій можливості багаторазового фарбування. Версія з вініловим напиленням надає мікроскопічні пори, і обумовлена явною перевагою білого кольору, що забезпечить чітку виразність кольору відтінку, взятого за основу.
Монополію шпалер на паперовій основі посунули серії вінілових полотен із декоративними текстурами – гладких чи рельєфних, із шовкографією чи спінених. І якщо вініл має погану повітронепроникність, то модифіковані види шпалер, мають мікропори. Вартість істотно вища за звичайні, але коли йдеться про екологічну чистоту, ціна питання розглядається крізь призму якості та стилю.
Сучасні шпалери в інтер’єрі
Фактурна особливість полотен під фарбування, яке обчислюється сьогодні десятками видів, зводиться до рельєфності: опуклі малюнки, горбики, тиснені форми. Подібна якість передбачає високу роздільну здатність для створення композицій із багатобарвними принтами. Для ілюстрації використовують різні техніки, і розписані поверхні золотом, прозорою аквареллю, бронзою, маслом або олівцем повідають про ваш смак та особливі уподобання.
У випадку, якщо ваші художні здібності залишають бажати кращого, то оформлювальне завдання допоможуть вирішити трафарети. Тут необхідно правильно визначитися з принтом та кольором. Не викликатимуть агресію і негатив, і завжди в моді смуги, лаконічна геометрія трикутників та квадратів. Кольорові ромби, зигзаги, і різні фігури суворої геометрії, нехитрі абстракції та краса форм не тільки пестять погляд, а й душевно заспокоюють. Дизайнерські комбінації, із застосуванням різних конфігурацій та плавних візерунків, виглядають стильно та нетривіально.
Незвичайний вигляд біля поверхонь із неоднорідними фактурами
Всі колекції шпалер цілеспрямовано складаються згідно з таким принципом, завдяки якому можливо вибрати кілька версій, що взаємодоповнюють відтінків. Також є можливість поєднання не просто колірної гами, а й фактури. Це грамотне поєднання з панелями, каменем, плиткою або декоративною штукатуркою. Такі експерименти дозволяють досягти цікавого багатогранного ефекту і виконати затишний інтер’єр з гарним смаком.
Для віртуозних комбінацій посилайтеся на рекомендовані правила – поєднуйте не просто оптичний контраст, а ще намагайтеся знайти пару сполучних загальних видів ланок. Це можуть бути принти або рельєфна об’ємна поверхня. Вибираючи шпалери за кольоровим збігом, але різних за відтінками, не забудьте про бордюр або якийсь орнамент, намальовані в одній і тій же манері. Або можна створити комбінацію, яка побудована на перевазі квіткового візерунка, застосованого в обрамленні ритмів ліній, що повторюються. Щоб уникнути невизначеності, не застосовуйте складних схем із внесенням трьох тонів – і у вас обов’язково все вийде.
Вибір шпалер в інтер’єр
І щоб не загубитися у великому різноманітті відтінків і фактур, знадобляться кілька головних порад для того, щоб вибрати шпалери. Чи подобаються Вам візерунки з квітами? Можна вибрати однорідні фони, з розподіленими на ньому не помітною рослинною тематикою. Задайте формат простору за допомогою маніпуляцій блискучих смуг, розміщуючи їх щодо горизонту або вертикальної лінії залежно від необхідної корекції кімнати.
Присутність яскравих колірних смуг у декорі інтер’єру створює невимушену, але активну обстановку, чого не можна сказати про дует з чорно-білого міксу, що підкреслює строгість, чіткість, закономірні контури. У невелику вітальню не підійде збільшений малюнок чи дрібна текстура. У першому випадку малюнок сприйматиметься недоречно самостійно і виглядатиме окремо, у другому — кімната буде надто однорідною та безликою. З контрастністю колірних гам краще бути обережними. Якщо ви не зможете остаточно відмовитися від насиченого кольору, то наклейте полотно тільки на одну стіну, виділивши при цьому зону телевізора або каміна, дивана, а три інші задекоруйте в один з тонів малюнка або лавіруйте серед схожої гами світлих тонів.
Грамотне застосування дизайнерської колекції визначає чіткий стилістичний напрямок, тому історичні епізоди, етнічні мотиви, оригінальні візерунки не часто вживаються на одній квартирі із заданою концепцією.