Сучасні меблі в стилі мінімалізм
Стиль мінімалізм передбачає використання простих геометричних форм і декларує однотонність і мінімальну кількість деталей і елементів декору або повну їх відсутність. Але, незважаючи на це, тут є безліч можливостей у пошуку ідеальних дизайнерських рішень. Щодо колірної палітри – переважно світлі відтінки, засновані на грі півтонів, велика кількість білого кольору, найчастіше в контрасті з чорним.
І все це доповнюється такими матеріалами, як натуральне дерево, матове скло, хромування, сталь, алюмінієві профілі та шкіра.
Що таке меблі у стилі мінімалізм? Це, перш за все, багатофункціональні меблі, серед яких присутні лише найнеобхідніші, з метою забезпечення максимуму простору та вільного місця в приміщенні. І, звичайно, потрібно визнати, що даний стиль ідеальний для людей самодостатніх творчих, особливо одинаків, сенс життя яких, як і їх існування, цілком і повністю полягає виключно в роботі. А великому сімейству з наявністю маленьких дітей мінімалізм не підходить. Ще мінімалізм має незвичайну релаксуючу властивість, він заспокоює і утихомирює і абсолютно не набридає, що, погодьтеся, чимало важливо.
Меблі для вітальні
По-перше, найнеобхідніші атрибути – це диван та журнальний столик. У принципі це все, що має бути в ідеалі. Але, оскільки, ми не зовсім готові до такого розкладу, та й просто банально потрібно кудись складати речі, яких зазвичай не мало, допускається наявність модульних стінок, забезпечених прихованими відсіками, нешироких нейтрального кольору. Відкритою має бути лише одна поличка – під телевізор.
Є й інший варіант – функціональні меблі для вітальні з обладнаним робочим місцем із комп’ютером, яке також приховано за дверцятами. За таким принципом меблі можуть приховувати ціле спальне місце або, наприклад, відкидні стільницю. Що стосується диванів та крісел, тут можуть бути такі варіанти: або ідеально рівні геометричні форми, або напівкруглі. До речі, дуже часто диван або крісла є яскравим акцентом всього інтер’єру, у зв’язку з чим, їх колір може бути навіть яскраво-червоним або зеленим.
Для виготовлення журнального столика зазвичай використовується скло, метал або дерево — аби він гармоніював з іншими предметами меблів і з усією обстановкою в цілому.
Меблі для спальні
Щодо спальні можна сказати те саме – головне – це простота і наявність суворої геометрії у формах. Меблі також повинні бути позбавлені декоративних прикрас. Обов’язково має бути оснащена прихованою системою для зберігання речей: вбудовані шафи-купе, подіуми з скриньками, просторі вбиральні. Спальне ложе, безперечно, має бути у центрі уваги. Ідеальний варіант — це ліжко у вигляді татамі або платформи з відсутністю узголів’я та балдахіна. Якщо розташувати її на подіумі, то під нею зручно зберігати речі. Тумбочки повинні бути невисокими, без декору. Відкриті та навісні меблі в подібному інтер’єрі неприйнятні. Бажана наявність дзеркала прямокутної форми, без багатої рами.
Меблі для кухні
Для кухні головне – наявність безлічі плоских фасадів у меблях. Дуже вітається глянець, причому високого рівня. В ідеалі стільниця має бути виготовлена виключно з каменю. Форма кухонного столу – прямокутна чи кругла. З матеріалів для кухонних гарнітурів у стилі мінімалізм допускаються такі: дерево, метал, камінь. Додаткові аксесуари використовуються або в мінімальній кількості, або ж зовсім не використовуються. Усі лінії мають бути прямими, а поверхні рівними.
Меблі для ванної
Ванна кімната в стилі мінімалізм допускає контрасти, наприклад, якщо обіграти сірий та червоний кольори. Ну і, звісно, наявність вільного простору. Тому меблів має бути мінімум, як і аксесуарів, і вони повинні бути функціональними. Також повинні бути великі площини, простота оформлення, монохромність і чіткість геометричних ліній. Доречними будуть підвісні меблі, що сприяють розширенню простору, хоча, можливі і тумби під раковиною.
Особливості стилю мінімалізм
Не слід забувати, що головною відмінністю та особливістю цього стилю є порожнеча простору. У такому інтер’єрі всього має бути мінімум, як поєднання кольорів, декору і обробки, так і меблевого оснащення. Саме, виходячи з цього, потрібно оформлювати те чи інше приміщення, а також пам’ятати про це при покупці меблів. Адже ваше головне завдання полягає насамперед у тому, щоб якнайбільше розширити наявний простір і впустити в нього максимум природного світла.