сучасні ідеї оздоблення на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

сучасні ідеї оздоблення на фото


Кухня завжди була і є тією кімнатою, середовище якої має особливий характер. Підвищена вологість, різка зміна температурного режиму – звичне середовище для кухні. Цього достатньо, щоб подумати над питанням: як знизити негативний вплив середовища на дизайн кухні, зберігши при цьому комфорт. Найбільш популярним способом вирішення цього питання є використання керамічної плитки. Даний матеріал обробки здатний витримувати всі агресивні компоненти середовища кухонної кімнати. Перша половина питання, що стоїть перед вами, вирішена. Залишилася не вирішеною друга половина, а саме, як оформити дизайн кухні керамічною плиткою, не перетворивши її на туалетну або ванну кімнату. Якщо ви цього не бажаєте, то йдемо далі.

Як вибрати плитку і на що потрібно звертати увагу

Керамічна плитка для кухні і особливо для фартуха повинна мати високу термічну стійкість. В іншому випадку, згодом на її поверхні утворюються мікротріщини, які безповоротно зіпсують дизайн кухонної кімнати. Догляд за такою плиткою буде вкрай утруднений.

Аналогічні наслідки чекають на вас у разі підвищеної пористості плитки. Жир та інші речовини, які часто агресивні, потрапляючи в пори, швидко її зруйнують. Плитка набуде досить непривабливого вигляду. Стійкість до агресивного середовища має бути класу АА. Найкраще використовувати неглазуровану плитку. Слід правильно вибрати її розмір, рисунок, колір. Великі розміри краще виглядають на підлозі, хоч і для робочої зони теж можуть підійти. Світлі тони не рекомендується використовувати для фартуха, тому що він забруднюється набагато частіше та сильніше, ніж інші поверхні на кухні. Матова плитка більше підійде для цього. На ній майже непомітні забруднення. Все має гармоніювати з інтер’єром кухні. Виходячи з останнього, ваш вибір плитки повинен залежати від запланованого місця її укладання та стилю інтер’єру кухні. Далі ви ознайомитеся із деякими варіантами дизайну кухні керамічною плиткою.

Варіанти дизайну кухні плиткою

Завдання плитки на кухні полягає не тільки у захисті кімнати від шкідливого впливу навколишнього середовища. З її допомогою виконується зонування кухні, тобто виділення робочої зони від решти кухні. У робочу зону зазвичай включають плиту, мийку, холодильник.

Зонування кухні плиткою
Зонування кухні плиткою

Існує кілька варіантів зонування кухні.

Своєрідність укладання керамічної плитки дозволяє виділити робочу зону. Плитка може укладатися у шаховому порядку. Не слід забувати, що яскраві кольори плитки хороші для великої кухні, так як у маленькій такий дизайн візуально стискатиме простір.

Шахова укладання плитки
Шахова укладання плитки

Оригінально виділяється зона укладанням плитки у вигляді паркету.

Укладання плитки у вигляді паркету
Укладання плитки у вигляді паркету

Діагональна кладка плитки також непоганий варіант для зонування кухні. Чудово виглядає і вдень, і ввечері.

Діагональна кладка плитки теж непоганий варіант
Діагональна кладка плитки теж непоганий варіант

Мозаїчна плитка дозволить внести до дизайну елемент творчості. Мозаїкою можуть бути виконані фартух, стіни, стеля. При цьому мозаїка може бути спрощеною, а може у вигляді художньо виконаного зображення.

Мозаїка може бути спрощеною
Мозаїка у вигляді художнього зображення

Найбільше приділяється дизайну фартуха. Його облицювання повинне захищати поверхню стіни від забруднення. Висока міцність від плитки не потрібна. Натомість термічна та хімічна стійкість повинні мати високий рівень. Найчастіше фартух виділяють в окрему зону. Така собі зона в зоні. Вона може виділятись кольором, відтінками. Також застосовується різні способи укладання плитки, Різна форма та розміри. Велика плитка зорово скорочує простір. Її слід використовувати у просторій кухні.

Кераміка захистить поверхню стіни від забруднення
Кераміка захистить поверхню стіни від забруднення

Найчастіше використовується плитка з фактурою, що імітує цегляну кладку. Такий дизайн привносить старовинний елемент в інтер’єр кухні. Але є мінус у фактурній плитці — на ній швидко накопичується жир, що завдає клопоту господині.

плитка з фактурою під цеглу
плитка з фактурою під цеглу

Вражає своїм грубуватим виглядом дизайн плитки, що має фактуру каменю, особливо якщо вона ще має і якісь барельєфи. Так і віє первісно-общинним житлом. Однак, не забувайте про мінус попереднього варіанту. У цьому випадку ефект забруднення буде ще значнішим.

Вражає своїм грубуватим виглядом дизайн плитки, що має фактуру каменю.
Вражає своїм грубуватим виглядом дизайн плитки, що має фактуру каменю.

Взагалі існує безліч оригінальних варіантів дизайну фартухів. Це може бути плитка з фактурою у вигляді геометричних візерунків, з текстурою дерева,

плитка з фактурою у вигляді геометричних візерунків
плитка з фактурою у вигляді геометричних візерунків
плитка з деревини текстури

чи структурована різними візерунками, малюнками. Останнє вимагатиме від вас творчого підходу та польоту фантазії при виборі плитки.

Плитка, структурована різними візерунками, малюнками
Плитка, структурована різними візерунками, малюнками
Плитка, структурована різними візерунками, малюнками

Підлога на кухні повинна бути зручною у догляді. Керамічна плитка для підлоги не повинна мати гладку поверхню, інакше він буде дуже слизьким і, отже, травмонебезпечним. Вам потрібна кухня з підлогою-ковзанкою? Тоді вибирайте плитку з шорсткою фактурою. При виборі плитки для підлоги, слід звертати увагу на її стирання. Цей показник дуже важливий, оскільки кухня найактивніша кімната та підлога має бути стійкою до зносу. Фахівці рекомендують третій та четвертий клас міцності. Текстура та колір її повинні відповідати вибраному стилю інтер’єру кухні. Укладання плитки, її дизайн можуть бути різними.

Зазвичай підлога викладається прямолінійно. Укладена по діагоналі плитка, на відміну від способу її кладки в іншій частині кухні, додатково підтвердить робочу зону. Слід знати, що укладена на підлозі складним малюнком плитка не прикрасить дизайн маленької кухні. Такий варіант укладання хороший для просторих приміщень, де малюнок добре переглядатиметься.

Дизайн плитки підлоги кухні
Дизайн плитки підлоги кухні

Як ви зрозуміли, всі вищезгадані варіанти дизайну кухні керамічною плиткою жодною мірою не обмежують політ вашої фантазії. Не забувайте про особливості використання керамічної плитки у дизайні кухні. Добре подумайте, перш ніж вибрати фактурну плитку. Порадьтеся з близькими людьми, особливо з тими, хто проводитиме значну частину свого домашнього часу на кухні. Звичайно, краса вимагає жертв, але не можна жертвувати дозвіллям близьких вам людей. Чищення брудного фартуха навряд чи може бути улюбленою справою. І помнете, що дизайн керамічною плиткою виконується один раз. Добре продумайте його. Інакше жертвою у цьому випадку буде ваш сімейний бюджет.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *