сучасні ідеї облаштування заміського житла
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

сучасні ідеї облаштування заміського житла


Ганок — це невід’ємна частина фасаду будь-якого будинку. Особливе значення у приватному будинку приділяється саме ганку: воно несе не тільки практичну спрямованість, а й служить додатковим декоративним елементом фасаду та екстер’єру будинку. Оригінально оформлений вхід до будинку утворює архітектурну єдність із кольоровою гамою та стилем будинку.

Для дизайну ганку можна використовувати ті ж самі матеріали та колірні відтінки, що застосовувалися і в декорі фасаду будинку.

Іноді в дизайні ганку можуть повторюватися деякі елементи зовнішнього декору будинку: якщо в оформленні фасаду використовувалися дерево чи камінь, то й у ганку можна використовувати дерев’яні чи кам’яні конструкції. Колірна гама головного входу в будинок часто повторює відтінки екстер’єру всієї будівлі:

Ганок може бути з високим чи низьким фундаментом. Якщо будинок має високий фундамент, то ганок зазвичай оформляється у вигляді сходів, облицьованих плиткою, керамогранітом, обробленим деревом або натуральним каменем:

Невисокий фундамент ганку конструюють за низької цокольної частини будинку. Двох-трьох сходинок у такому разі цілком достатньо. Ширина та форма сходів залежить від величини фасаду та площі ганку:

Ганок без фундаменту — не найнадійніший варіант для будинку і підходить тільки тим будинкам, які стоять на щільних міцних ґрунтах. У цьому випадку ганок виконує лише декоративну функцію, і для його оформлення використовуються бетонні плити або тротуарна плитка:

Невелику ділянку землі перед будинком можна використовувати для продовження ганку. Веранда не тільки захистить ґанок від опадів, а й стане місцем відпочинку на свіжому повітрі. Найкращий варіант для облаштування веранди – розсувні скляні двері, які сховають від вітру або дощу:

Ганок у вигляді літньої відкритої тераси може бути досить просторим, де вільно помістяться не тільки затишні крісла-гойдалки, а й гойдалка:

Якщо простір перед будинком має невелику площу, то вхід до будинку можна обладнати в затишну та зручну терасу. Монохромність та відсутність яскравих прикрас підкреслить красу такої тераси та візуально розширить простір ганку.

Ганок заміського будинку фото

У випадку, коли вхід до будинку оформлений досить скромно: без декоративних надмірностей і в одній гамі кольорів, то незвичайний дизайн вхідних дверей внесе різноманітність в екстер’єр. Двері контрастного кольору та оригінальної конфігурації – це яскравий акцент на однотонному тлі ганку.

Навіс, як і сам ганок, виконує практичну функцію, але при дизайнерському підході дах над входом до будинку може стати колоритним аксесуаром або завершальним штрихом в екстер’єрі будинку.

Гарна ділянка приватного будинку

Якщо навіс ганку завершує ексцентричний дизайн покрівлі, то такий навіс виконує більш декоративну функцію, ніж корисну. Захист від сонця та дощу буде мінімальним:

Дизайн ганку будинку

Навіс можна зробити широким, просторим і ґрунтовним, щоб він займав більшу частину прибудинкової території та надійно захищав від природних явищ. Під таким дахом легко помістяться сімейні автомобілі:

Дизайн ганку будинку

У темний час доби для зручності та безпеки ґанок та двір приватного будинку мають добре висвітлюватись. Вибір світильників залежить від стилю дизайну будинку.

Підвісний світильник можна прикріпити над вхідними дверима, а вуличні світлодіодні прилади, що сходяться за стилем і конфігурацією, встановити вздовж доріжки, що веде до ганку:

Декілька однакових бра з спрямованим вниз світловим потоком нададуть особливий шарм не тільки входу в будинок, а й частини двору перед ганком.

Доріжка до будинку

Доріжки, прокладені до ганку, утворюють стильову та кольорову єдність із будинком. Для їх оформлення підійдуть бетонні плити:

Дизайн ганку будинку

У тому випадку, якщо будинок дещо підноситься над ділянкою, доріжки до ганку краще виконати у формі сходів, що значно полегшить спуск та підйом до будинку.

Дизайн ганку будинку

Конструкції зі скла та металу в оформленні фасаду будинку виглядають дуже незвично. На тлі такого фасаду гармонійно і ефектно виглядатиме і ганок зі скляними та металевими елементами. Такий варіант не зовсім практичний та безпечний, т.к. на склі часто помітна бруд, цей матеріал не такий надійний, як камінь або бетон.

Огородження у вигляді легких металевих перил надають ганку закінченого вигляду і створюють для мешканців відчуття надійності та безпеки:

Ділянку землі перед входом у будинок часто прикрашають різними зеленими насадженнями. Територія приватного будинку не обмежує господарів у виборі ландшафтного дизайну на своїй ділянці. Однак квіти та чагарники не повинні порушувати стиль та палітру відтінків фасаду.

Ганок, оформлений у багатобарвній гамі, передбачає наявність таких же яскравих галявин і клумб перед входом до будинку. Такий ганок зачаровує природною красою і говорить про гостинність господарів:

Дизайн ганку будинку

Ганок приватного будинку стане оригінальною та неповторною частиною будинку, якщо врахувати такі нескладні рекомендації:

  1. матеріали для оформлення входу до будинку повинні поєднуватись із загальним стилем оформлення екстер’єру будинку;
  2. фундамент ганку повинен відповідати фундаменту будови;
  3. навіс над ганком забезпечить захист ганку від природних явищ і надасть йому оригінального вигляду;
  4. дизайн ландшафту перед будинком виконує не лише естетичну функцію, а й очищує повітря на ділянці;
  5. при виборі елементів декору ганку потрібно враховувати як їх красивий зовнішній вигляд, а й практичність.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *