сучасне комп’ютерне крісло в інтер’єрі
Комп’ютери настільки міцно увійшли в наше життя, що не тільки офісні, а й домашні інтер’єри стали багато в чому формуватися «навколо» різних технічних пристроїв та гаджетів. Наявність кількох комп’ютерів (чи його аналогів) у російських сім’ях стала повсякденним делом. У такій ситуації атрибути, необхідні для роботи з комп’ютерами, потребують особливо ретельного підходу до вибору. Якщо говорити про вибір необхідних меблів для створення робочого місця в офісах, то співробітникам рідко вдається брати участь у купівлі тих чи інших пристроїв, а ось відповідальність за вибір меблів для домашнього використання повністю лежить на господарях житла. У цій статті ми поговоримо про те, як правильно вибрати комп’ютерне крісло, яке не тільки відповідатиме основним принципам ергономіки, а й органічно впишеться у існуючий інтер’єр.
Критерії вибору комп’ютерного крісла для домашнього використання
Основним критерієм вибору комп’ютерного крісла для використання в домашніх умовах є тривалість використання технічного пристрою. Хтось проводить за монітором півгодини на добу, перевіряючи електронну пошту перед сном, а інші – працюють повний робочий день як фрілансер. Очевидно, що рівень вимог, що висуваються до предмета меблів, в обох випадках буде різним. Давайте докладніше розберемо варіанти використання тих чи інших моделей комп’ютерних крісел з погляду кількості часу, що витрачається.
Мінімальне навантаження
Якщо ви плануєте придбання крісла для домочадця, який проводить за комп’ютером не більше однієї-дві години на добу в сукупності, то вимоги до такого предмета меблів будуть невисокими. Для того, що перевірити пошту або недовгий час посидіти в соц.мережах достатньо і простого стільця зі спинкою або невеликого крісла, що гармонує з рештою м’яких меблів.
Для мінімальних навантажень цілком підійде звичайне офісне крісло з мінімумом опцій та налаштувань або просто зручна модель чипенддейл. При виборі такого предмета меблів можна приділяти велику увагу дизайну, щоб створити гармонійну обстановку приміщення.
Середня тривалість роботи за комп’ютером
Якщо людина проводить за комп’ютером від двох до п’яти годин на добу в сукупності, мінімальним набором критеріїв при виборі меблів не обійтися. Крісло для середніх навантажень (за тривалістю використання) повинно мати такі налаштування:
- регулювання висоти сидіння та спинки;
- можливість зміни кута нахилу спинки;
- здатність регулювання глибини сидіння;
- портативність усієї конструкції.
Очевидно, що крісло для людини, яка проводить за комп’ютерним столом 3-4 години на день (не важливо – працює він чи займається іншими справами, дивлячись у монітор), має бути пересувним, оснащеним коліщатками.
У крісла для середніх за тривалістю навантажень спинка має ортопедичну форму, тобто. повторювати вигини хребта. Візуально таку спинку нескладно визначити – в районі попереку конструкція щільно прилягає до тіла, забезпечуючи максимальну підтримку, розвантажуючи м’язи хребта.
У більшості сучасних моделей з елементами ортопедії використовується напівм’яка оббивка – на жорсткий каркас натягується технічна тканина (або замінник), а в області попереку використовується додаткова смуга, що підтримує.
Повноцінне робоче місце вдома
Якщо ви проводите за комп’ютером понад п’ять годин щодня, тобто. робоче місце для вас є таким у прямому значенні слова, то звичайними регулюваннями висоти сидіння та спинки обійтися не вдасться. Високий рівень комфорту та ергономіки таких комп’ютерних крісел передбачає синхронну зміну положення залежно від пози людини, що сидить. Зручне, безпечне та комфортне крісло має «підлаштовуватися» під вас. Часто такі моделі оснащуються підлокітниками та навіть підставкою для ніг.
У продажу є чимало вдосконалених моделей, здатних повністю підлаштовуватись під особливості вигинів людини. Для людей, які страждають на ті чи інші хвороби хребта, висока вартість ергономічного крісла не буде перешкодою для облаштування ідеального робочого місця вдома.
На вибір крісла для використання як елемент робочого місця впливає його безпосереднє розташування. Чи стоятиме крісло в кабінеті чи спальні, дитячій кімнаті чи в рамках утилітарного простору? Місце дислокації впливатиме не тільки на вибір дизайну предмета меблювання, а й колірне, фактурне рішення оббивки, стилю та матеріалу виконання основних елементів.
Окремо хотілося б згадати про останній, але не менш важливий критерій вибору крісла для комплектації робочого місця в домашніх умовах – кількості домочадців, які працюватимуть за комп’ютером. Якщо кріслом користуватимуться двоє і більше людей, то опції регулювання висоти сидіння та спинки є необхідною умовою.
Різновиди крісел, дизайн та відповідність інтер’єру приміщення
Враховуючи інтерес покупців, що не припиняється, до комп’ютерних крісел, виробники постійно розширюють лінійки моделей, пропонуючи нам різноманітність не тільки в колірних і фактурних рішеннях, кількості опцій і можливостей конструкцій, але і оригінальності виконання.
Однією з найпопулярніших моделей, що чітко вказують на респектабельність інтер’єру, є модель зі шкіряною оббивкою. В окремому приміщенні, обладнаному під кабінет або в рамках вітальні з робочою зоною, шкіряне крісло виглядає розкішно, приносячи до дизайну кімнати нотки комфорту та шику. Часто такі комп’ютерні крісла мають вельми значні розміри, оснащуються підлокітниками та підголівником (деякі моделі мають додаткову знімну підставку для ніг).
Крісло, яке служитиме частиною меблювання дитячої кімнати має бути не тільки ергономічним, а й практичним. Регулювання по висоті спинки та сидіння обов’язкове. Але також необхідно не забувати про вимоги до оббивки крісел — гігроскопічна тканина, що дихає і швидко вбирає вологу. Асортимент яскравих, оригінальних і цікавих рішень у текстильному оформленні комп’ютерних крісел для дитячих кімнат неймовірно широкий.
Крісла з пластиковими сидіннями та спинками виглядають стильно та сучасно, але підходять лише для нетривалого перебування за робочим столом. Такі моделі, як правило, мають лише опцію регулювання за висотою розташування сидіння.
Моделі з так званою сітчастою конструкцією спинок і сидінь дозволяють конструкції відчувати максимальну вентиляцію повітрям, що не може не позначатися сприятливо на експлуатаційних якостях крісла.
Давно минули ті часи, коли у продажу можна було знайти комп’ютерні крісла, виконані в офісному стилі. Виробники чудово розуміють, що оснащення комп’ютерами будинків, оформлених у різних стилях неминуче, і створення широкої лінійки моделей стає пріоритетним завданням. В даний час не важко знайти комп’ютерне крісло, яке органічно впишеться в класичний стиль оформлення приміщення або будь-якої з варіацій кантри-стилістики.
Декілька порад щодо вибору крісла для оснащення робочого місця. Крім перерахованих раніше вимог до ергономіки крісла, перебуваючи в магазині меблів перед широким асортиментом моделей, необхідно пам’ятати про декілька простих правил:
- крісло повинно мати гігроскопічну оббивку, що добре вбирає вологу і не дозволяє тілу людини прилипати до поверхні сидіння навіть у спекотний час (для дитячих кімнат фахівці рекомендують купувати окремо текстильні чохли на спинки та сидіння комп’ютерних крісел, які не тільки виглядають оригінально та стильно, але й легко стираються в домашніх умовах);
- підголівник повинен лише трохи підтримувати голову, не напружуючи м’язи шиї (краще перевірити цю опцію особисто);
- підлокітники повинні мати регулювання по висоті та розльоту;
- на спинці крісла ви можете відчути і навіть візуально помітити особливі потовщення та спеціальну смугу, які покликані рівномірно розподіляти навантаження на хребет, розслаблюючи м’язи;
- у сидінь також можна побачити потовщення – по краях. Це робиться для того, щоб людина, яка сиділа в кріслі, не зісковзувала вперед;
- завдяки ергономічному розподілу наповнювача в сидінні та спинці крісла, навантаження на м’язи знижується, при цьому не відбувається затискань кровоносних судин у ділянці ніг, що часто провокують різні судинні захворювання;
- деякі моделі оснащуються вбудованим масажером або механізмом, здатним імітувати крісло-гойдалку;
- очевидно, що регулювання різних рівнів положення сидінь і спинок у сучасних кріслах неможливе без роботи спеціальних механізмів (пневмопатронів або газліфтів), дію цих пристроїв також необхідно перевірити на практиці;
- перед покупкою обов’язково уточніть гранично допустиму вагу для конкретної моделі крісла.